Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Uderzył w znak drogowy, był nietrzeźwy

  Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 59-letni mieszkaniec Poddębic, który spowodował zdarzenie drogowe mając w organizmie 2 promile alkoholu. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 2. Policjanci uratowali 85–letnią kobietę przed wyziębieniem

  Policjanci z KPP w Poddębicach, udzielili pomocy 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która znajdowała się w bezpośredniej sytuacji zagrożenia własnego życia i zdrowia. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych nie doszło do nieszczęścia.

 3. Kradzież w Biedronce.

  35-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego dokonała kradzieży w sklepie Biedronka w Poddębicach produktów spożywczych i chemicznych o łącznej wartości około 800 zł.

 4. W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Policjanci ruchu drogowego z KPP w Poddębicach, w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, wręczali elementy odblaskowe po to by piesi i rowerzyści byli bardziej widoczni na drodze.

 5. Zaginiony Adam Skórka

  Mężczyzna ostatni raz widziany był 19 grudnia 2019 roku w miejscowości Glinno, gm. Warta. 23-latek do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

 6. Pijany i bez uprawnień

  Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy golfa. Mężczyzna jechał przez miejscowość Stary Gostków w gminie Wartkowice, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. O losie nietrzeźwego kierującego zadecyduje sąd.

 7. Przypominamy o obowiązku odśnieżenia auta przed podróżą

  Spadł śnieg, a wraz z nim pojawiły się problemy związane z prawidłowym odśnieżeniem przed wyjazdem samochodu. Należy pamiętać, że to na kierującym spoczywa obowiązek usunięcia śniegu i lodu z dachu oraz nadwozia swojego pojazdu. Za niedopełnienie obowiązku odśnieżania samochodu, reflektorów czy tablic rejestracyjnych, kierowca może zostać ukarany mandatem.

 8. Nie zastosował się do znaku „STOP” - trafił do szpitala

  Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na DK72 w miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, nie zastosował się do znaku „STOP”, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą, w wyniku czego doszło do zderzenia. Apelujemy o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 9. Zostań policjantem! Zgłoś się do nas i wybierz wyjątkową drogę zawodową!

  Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby - złóż dokumenty – wyślij je do nas pocztą, albo dostarcz do komendy Policji, my zajmiemy się resztą.

 10. Przypominamy o obowiązujących zasadach i konsekwencjach ich złamania

  Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy i wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Linki

Tagi

KMZB Bezpieczne wakacje 2019 konkurs osoba poszukiwana dzielnicowy bliżej nas środki odurzające tytoń promocja zawodu policjanta zdarzenie drogowe porozumienie Uratowany przez policjantów "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wypadek śmiertelny nietrzeźwy kierujący wypadek drogowy Moja Komenda bezpieczna droga do szkoły handel ludźmi bezpieczna woda dzielnicowy debata społeczna Twój Dzielnicowy pościg kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą praca w Policji akcja prewencyjna prewencja praca w mundurze bezpieczny senior porozumienia bezpieczne wakacje profilaktyka bezpieczny weekend ruch drogowy działania na drodze kradzież Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny profilaktyka społeczna "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" dopalacze mapa zagrożeń jazda bez uprawnień zdarzenia drogowe poszukiwany plantacja profialktyka społeczna autostrada koronawirus policja aplikacja Moja Komenda