Bezpieczna Woda 2018 - Bezpieczne Wakacje - Galerie zdjęć - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Galerie zdjęć

Bezpieczna Woda 2018 - Bezpieczne Wakacje

Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej, która stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców. Celem akcji jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku.

Broszura w wersji elektronicznej jest dostępna dla wszystkich chętnych do pobrania poniżej. Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje letnią edycję Akcji „Bezpieczna Woda” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

https://www.msit.gov.pl/download/1/14319/BezpiecznaWoda2018-broszura.pdf

https://www.msit.gov.pl/download/1/14318/BezpiecznaWoda-plakat2018.pdf

 

 

Źródło: Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

 

Bezpieczne wakacje 2018 – finał szkolnego konkursu plastycznego

Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach wspólnie z Urzędem Miasta w Uniejowie zorganizowała konkurs plastyczny „Moje Bezpieczne Wakacje 2018”. 12 czerwca 2018 roku na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Uniejowie odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy swoimi pomysłowymi pracami wyróżnili się spośród wielu innych. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.

Konkurs został ogłoszony w połowie maja tego roku, jego celem było propagowanie działalności artystycznej wśród dzieci, a także zwrócenie uwagi na podstawowe zasady bezpieczeństwa w okresie letnim, m.in.: podczas wakacji spędzanych nad wodą, w domu czy  w czasie wykonywania prac polowych. Konkurs kierowany do uczniów 5 i 6 klas podstawowych spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział trzy placówki szkolne z terenu miasta i gminy Uniejów: SP Wilamów, SP Wielenin oraz SP w Uniejowie. Wpłynęło ponad 50 prac plastycznych, które zachwycały różnorodnością oraz pomysłowością dzieci. Finał przedsięwzięcia odbył się na terenie szkoły w Uniejowie, w czasie którego nagrodzeni oraz wyróżnieni otrzymali  atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Uniejowie. Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach – insp. Krzysztof Kotkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie – pan Janusz Kosmalski wraz z dyrektorem szkoły – panią Małgorzatą Komajda pogratulowali zwycięzcom konkursu oraz zachęcali do rozwijania swoich umiejętności poprzez czynny udział w tego typu przedsięwzięciach. Pierwsze miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, drugie - ze Szkoły Podstawowej we Wieleninie a trzecie ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z każdej zgłoszonej do konkursu placówki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy  otrzymali tematyczne ulotki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

 

 

Jednośladem na wakacje

Policjanci z KPP w Poddębicach przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie oraz Brzegu. Uczniowie pod czujnym okiem mundurowych wykonywali różne zadania sprawnościowe oraz wysłuchali prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

14 czerwca 2018 roku funkcjonariusze z Poddębic na  boisku w Pęczniwie egzaminowali czwartoklasistów z dwóch placówek szkolnych. Dzieci, które podjęły się wyzwania zdobycia swoich pierwszych uprawnień, wykonywały zadania sprawnościowe oraz wykazywały się wiedzą na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników egzaminu oraz omawiali  najtrudniejsze sytuacje na drodze, które mogą przydarzyć się młodemu rowerzyście. Mundurowi zwrócili uwagę dzieci na wakacyjne wyprawy rowerowe, które będą bezpieczne jeśli zapamiętają zasady stosowane podczas dzisiejszego egzaminu. Wszyscy uczniowie którzy podeszli do testu, otrzymali uprawnienia.

Zapamietaj!

Korzystając z roweru należy pamiętać o obowiązujących zasadach ruchu drogowego. Ważne jest, aby rowerzyści nie przejeżdżali tylko przeprowadzali rowery przez przejścia dla pieszych, pamiętali o sygnalizowaniu skrętu ręką, a gdy tylko jest to możliwe, korzystali z  dróg dla rowerów.

Prawidłowo wyposażony rower powinien mieć z przodu jedno białe światło, z tyłu jedno światło czerwone, skutecznie działające hamulce oraz sygnał dźwiękowy. Ważne są również elementy odblaskowe - mogą być na stałe przymocowane do roweru lub umieszczane na odzieży rowerzystów.

 

 

Bezpieczniej z policyjnym psem służbowym

Poddębiccy policjanci wraz z psem służbowym Xambo spotkali się z mieszkańcami okolicznych miejscowości w Górze Bałdrzychowskiej podczas rodzinnego pikniku. Czworonóg wzbudził zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych.

17 czerwca 2018 roku przed budynkiem OSP w Górze Bałdrzychowskiej policjanci z Poddębic przeprowadzili pokaz posłuszeństwa psa służbowego oraz rozmawiali z uczestnikami pikniku o bezpieczeństwie. Przed wakacjami mundurowi często uczestniczą w imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu, jest to świetna  okazja do kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Dodatkowo dzieci miały możliwość wysłuchania pogadanki o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz wejścia do policyjnego radiowozu. Jednak to pokaz Xambo wzbudził największe zainteresowanie uczestników pikniku. Pies wykonywał wszystkie polecenia swojego przewodnika, który wykorzystując uwagę mieszkańców omówił zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami.

 

 

Kręcili bezpieczeństwem nad Jeziorskiem

19 czerwca 2018 roku w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Pęczniewie nad zbiornikiem Jeziorsko policjanci z KPP w Poddębicach wraz z ratownikami medycznymi Falck przeprowadzili działania profilaktyczne dla dzieci z podstawówki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Przed nami wakacje, a piękna pogoda już zachęca do spędzania czasu nad wodą. Musimy jednak pamiętać z czym wiąże się taki wypoczynek. W trakcie dzisiejszego spotkania funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni starali się uświadomić uczestników jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz wskazać sytuacje, gdy lekkomyślne zachowanie wypoczywających nad wodą może doprowadzić do stanu zagrożenia zdrowia lub życia. Prelekcja poświęcona podstawowym zasadom bezpieczeństwa, warsztaty z pierwszej pomocy oraz rejs łodzią motorową „Falck” to atrakcje zapewnione grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie. Dzieci skorzystały z okazji i chętnie zadawały pytania  mundurowym. Na zakończenie spotkania dzielnicowy rozdał wszystkim tematyczne ulotki, upominki oraz materiały profilaktyczne które będą przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji.

 

 

Odpowiedzialny = bezpieczny

Ulubionym sposobem na spędzenie wolnego czasu latem jest wypoczynek nad wodą. To czas kiedy w pełni możemy się cieszyć wodą, kąpiemy się, pływamy, uprawiamy sporty wodne. Jednak czy zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie? Policjanci z KPP w Poddębicach wspólnie z ratownikami medycznymi „Falck” oraz strażakami PSP w Poddębicach przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

6 lipca 2018 roku policjanci z Poddębic wraz z ratownikami medycznymi i strażakami zorganizowali na świeżym powietrzu prelekcję poświęconą bezpieczeństwu. Dzieci oraz młodzież wypoczywająca nad zbiornikiem Jeziorsko, a także w ośrodkach na terenie powiatu poddębickiego, miała okazję poznać mundurowych a przy okazji zdobyć cenną wiedzę. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt służbowy oraz omawiali sytuacje których każdy powinien unikać, aby nie narażać życia i zdrowia na niebezpieczeństwo. Dzielnicowy na zakończenie spotkania rozmawiał z opiekunami o założeniach aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267