Apelujemy o szczególną ostrożność. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o szczególną ostrożność.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Zadzim, na drodze wojewódzkiej W-479. W wyniku zdarzenia kierujący 19-letni mieszkaniec gm. Zadzim w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Sieradzu.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2017 roku około godz. 7.30.

Po udzieleniu pierwszej pomocy do szpitala w stanie ciężkim został zabrany 19-to letni kierujący samochodem marki mazda. Kierująca Suzuki Swift oraz jej trzy pasażerki nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Przez ponad godzinę droga w kierunku Sieradza była całkowicie zablokowana.

Szczegółowe okoliczności wypadku drogowego ustala policja.

Poprawa warunków drogowych, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień sprawiły, że kierujący poczuli się pewniej na drogach. Jednak poddębiccy policjanci przestrzegają wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Poddębiccy policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być jedną z przyczyn wypadku. Brak wyobraźni, brawurowa i zbyt pewna siebie jazda, używanie w trakcie jazdy telefonu komórkowego może skutkować tragedią.

Apelujemy również o rozwagę i przewidywanie skutków swojego zachowania. Pamiętajmy, że wypadek to często tragedia wielu rodzin.

Włącz myślenie zanim przyciśniesz pedał gazu!

 

sporz. mł. asp. Bożena Olejniczak  tel. 695-406-267.