Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął pod kołami tira-policjanci apelują o rozwagę na drodze!

Policjanci z Poddębic pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w nocy 24 maja 2017 roku w miejscowości Zalesie w gminie Wartkowice. Pod kołami tira zginął 35-letni pieszy. Policja apeluje o więcej ostrożności!!!

24 maja 2017 roku o godzinie 22.25 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zalesie w gminie Wartkowice. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego kierując samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą, na prostym odcinku drogi najechał na siedzącego na środku drogi mężczyznę. W wyniku zdarzenia 32-letni mieszkaniec Łodzi zginął na miejscu. W czasie zdarzenia warunki drogowe były znacznie utrudnione z uwagi na opady atmosferyczne. Ustalono, że kierujący tirem był trzeźwy natomiast pieszy w chwili zdarzenia ubrany był w ciemną odzież i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Okoliczności tego tragicznego wypadku bada poddębicka policja.

 

KOMUNIKAT POLICJI

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu  życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych!!! Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

 

Oprac. /sporz: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)