Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze!!!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Truskawiec. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem 27-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego poniósł śmierć na miejscu.

2 czerwca 2017 roku o godzinie 18.55 w miejscowości Truskawiec doszło do tragicznego wypadku. 27- latek kierujący motocyklem marki Honda uderzył w samochód marki Renault,  ponosząc śmierć na miejscu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń,  motocyklista jadąc drogą uderzył w jadący z przeciwnej strony samochód marki Renault, którym kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu poddębickiego, która w  tym czasie wykonywała manewr skrętu w lewo. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem. Kierująca renault była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. Poddębicka policja pod nadzorem Prokuratury ustala dokładne przyczyny wypadku i okoliczności tej tragedii.

 

Policjanci apelują - Bądźmy uważni i zachowujmy szczególną ostrożność podczas jazdy!

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. zda z nadmierną prędkością. Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie. W 2016 roku do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

 

 

 Oprac. /sporz: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)