Śmiertelny wypadek na gminie Wartkowice - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na gminie Wartkowice

15 października 2017 roku w miejscowości Saków na terenie gminy Wartkowice doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Ja wynika ze wstępnych ustaleń na prostym odcinku drogi  z nieustalonych przyczyn 66-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego kierujący samochodem osobowym marki Renault zjechał z jezdni  na pobocze. W wyniku tego manewru mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem powodując jego wywrócenie. Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego kierowcy nie udało się uratować.

 

Policjanci apelują, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii. Również jesień to czas szczególnie niebezpieczny zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawiają, że dla kierujących takie warunki pogodowe są zdradliwe.

 

 

Oprac./sporz. sierż. Sylwa  Kaźmierczak, tel. 695-406-267