"Działania Kaskadowe PRĘDKOŚĆ" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Działania Kaskadowe PRĘDKOŚĆ"

20 października 2017 roku na terenie województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone wzmożone "Działania Kaskadowe PRĘDKOŚĆ".

Celem działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych w związku  z bardzo niekorzystną dynamiką i pogorszeniem stanu bezpieczeństwa w ostatnich dniach w naszym województwie. Funkcjonariusze bedą czuwali nad przestrzeganiem ograniczeń prędkości, a także skontrolują , czy osoby jadące pojazdem korzystają z urządzeń bezpieczeństwa, sprawdzą stan techniczny pojazdów i ich obowiązkowe wyposażenie. 

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, poruszali się po drogach z rozwagą. Należy pamiętać, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

 

 

Oprac./sporz. sierż.Sylwia Kaźmierczak, tel. 695406267