Finał zmagań powiatowych - PAB - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Finał zmagań powiatowych - PAB

27 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Poddębicach odbyła się XII edycja powiatowego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany był do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczyły w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę.

Dzieci uczestniczyły w eliminacjach szkolnych i powiatowych. Podczas zawodów uczniowie wykazywali ali się sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do Policji. Następnie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie. W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników z 6 szkół.

Tegoroczne zawody wygrała drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Zygrach  - Maria Andrzejczak i Igor Bończak Drugie miejsce zajęli reprezentanci ze Szkoły Podstawowej z  Wilamowa – Zuzanna Pacholczyk i Filip Szafarz, a trzecie zawodnicy ze Szkoły Podstawowej z Uniejowa – Julia Będziechowska i Błażej Wieczorek.

 
Zwycięscy odebrali nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach insp. Krzysztofa Kotkowskiego oraz przedstawicieli samorządu lokalnego Pani Doroty Kubiak i Przemysława  Jaszczaka. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę powiatu poddębickiego Pana Ryszarda Ryttera oraz Burmistrza Poddębic Pana Piotra Sęczowskiego. Teraz zwycięska drużyna pojedzie na  zawody finałowe które odbędą się 17 listopada 2017 roku w Łodzi.

 

 

Oprac/sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp.szt. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

  • uczestnicy PAB piszą test
  • test sprawnościowy
  • test sprawnościowy
  • wręczenie nagród
  • zdjęcie pamiątkowe z finalistami konkursu
  • zdjęcie pamiątkowe z uczestnikami PAB

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.51 MB)