Seniorze bądź bezpieczny! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Seniorze bądź bezpieczny!

W ramach działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo osób starszych, policjanci z Poddębic spotkali się m.in z grupą seniorów z Poddębic. Podczas spotkania omówione zostały m.in. zasady bezpieczeństwa w domu a także na drodze. Przypomniano również zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

31 października 2017 roku o godzinie 11.00 w Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbyło się spotkanie policjantów z mieszkańcami Poddębic. Podczas prelekcji grupa seniorów i przedstawiciele biblioteki wysłuchali porad związanych z ich bezpieczeństwem podczas codziennego życia. Poruszono m.in. zagadnienia związane z oszustwami metodą na tzw. „ wnuczka”, „policjanta”, a także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tutaj policjanci przypomnieli o konieczności stosowania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.  Zbliżające się „Święto Zmarłych”, było także nieodzownym elementem prelekcji, podczas której omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa na cmentarzach. Tutaj zwrócono uwagę na wzrost aktywności drobnych złodziei liczących na nieuwagę odwiedzających groby najbliższych. Spotkanie z seniorami było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” a także  Programu „Dzielnicowy bliżej nas”, które to założenia przedstawił dzielnicowy podległego rejonu służbowego.

Podczas spotkania policjanci nawiązali także do niekiedy trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej osób starszych, samotnych i nieporadnych życiowo, którzy nie są w stanie poradzić sobie z codziennymi obowiązkami. Tutaj przypomniano o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków i placówek, które w swoich założeniach programowych takową pomoc niosą. Na koniec spotkania wszyscy słuchacze otrzymali ulotki zagadnieniowe i informacyjne.

 

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp. sztab. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

  • policjantka przekazuje ulotkę informacyjną KMZB
  • policjantka podczas prelekcji na temat zagrożeń
  • ulotka kmzb