Informacje

WSTĄP W NASZE SZEREGI - uczniowie klas policyjnych w poddębickiej komendzie

Kierownictwo poddębickiej komendy już po raz kolejny organizuje spotkania z młodzieżą w celu przekazania informacji na temat naboru do policji. Tym razem uczniowie klas o profilu policyjnym z RCKU w Wojsławicach odwiedzili komendę aby poznać tajniki pracy policyjnej oraz dowiedzieć się więcej na temat procedur kwalifikacyjnych.

27 listopada 2017 roku w progi komendy zawitała grupa uczniów z RCKU z Wojsławic, która zapoznała się z codzienną służbą policjantów. W ramach promocji zawodu, policjanci a także pracownicy kadr przekazywali informacje na temat naboru do służby w tej formacji a także możliwości i warunków pracy. Uczniowie mieli doskonałą okazję sprawdzić swoje umiejętności fizyczne i pod okiem instruktora policyjnego poćwiczyć na siłowni. Po intensywnym treningu wszyscy zwiedzili budynek komendy i wysłuchali ciekawych informacji na temat codziennych zajęć służbowych policjantów. Jak zwykle największe zainteresowanie wzbudziła strzelnica, areszt a także stanowisko dowodzenia. Nie obyło się bez wizyty u technika policyjnego, gdzie młodzież mogła dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat daktyloskopii a także zabezpieczaniu śladów na miejscu przestępstwa. Na zakończenie spotkania grupa najstarszych uczniów wysłuchała informacji związanych z pracą dzielnicowych podległych rejonów służbowych, poznając tym samym  ich zakres obowiązków a także realizacje działań prewencyjnych. Po spotkaniu wszyscy otrzymali ulotki informacyjne dotyczące trwającego naboru a osoby najbardziej zainteresowane odbyły dodatkowe rozmowy z pracownikiem kadr i szkolenia poddębickiej jednostki policji.

PRZYPOMINAMY!

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Wszelkich informacji dotyczących naboru do Policji udziela również  Wydział Kadr, Szkolenia i Kontroli KPP Poddębice  tel. 43 678-94-48

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp.szt. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

                                                                      

 

 

  • dzielnicowy i pracownik kadr przekazują informacje na temat służby w policji
  • podczas prezentacji u technika policyjnego
  • uczniowie zwiedzają areszt
  • uczniowie na strzelnicy
  • z wizytą u technika policyjnego
  • uczniowie podczas treningu
  • zdjęcie pamiątkowe z uczniami RCKU
  • ulotka