Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Sworawie – policjanci apelują o rozwagę i ostrożność!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Sworawie. Dwie osoby z ogólnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność!!!

Policjanci ustalają przyczyny wypadku do którego doszło 14 grudnia 2017 roku o godzinie 22.10 w Sworawie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Passat 28-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego uderzył w ciągnik siodłowy marki Daf z naczepą, który w tym czasie ustawiony był w poprzek drogi zajmując oba pasy jezdni. Z kolei na stojącego vw passata uderzył jadący za nim samochód osobowy maki Honda Civic, którym kierował 25-latek z Poddębic. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażer passata doznali ogólnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala w  Poddębicach. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

KOMUNIKAT!

Niesprzyjająca aura, słaba widoczność i śliskie drogi w okresie zimowym mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Policjanci z poddębickiej jednostki apelują o rozważną i ostrożną jazdę!!!

Pamiętajmy!

  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i      wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność
  •  pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami
  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”
  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  w złych warunkach droga hamowania jest dłuższa
  • nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu
  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę
  • nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych
  • pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

Poddębiccy stróże prawa apelują także do pieszych oraz rowerzystów, aby zwrócili szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, które ustrzegą ich przed niebezpieczeństwem!!!

 

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP Poddębice asp.szt. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)