Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyczne kontrole wakacyjnych obozów wypoczynkowych

Policjanci z Poddębic dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Regularne kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu poddębickiego mają zapewnić wypoczywającym beztroskie wakacje bez zagrożeń oraz nieprawidłowości.

To już kolejna wizyta mundurowych na terenie ośrodka w którym dzieci i młodzież co roku spędza wakacje. 30 lipca 2018 roku podczas kontroli obozu wypoczynkowego w miejscowości Księże Młyny na terenie gminy Pęczniew, policjanci rozmawiali  z opiekunami o bezpieczeństwie oraz przygotowywali ich do właściwej reakcji na wypadek wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych lub innych niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo dzielnicowi oraz policjanci profilaktycy prowadzą spotkania z młodzieżą, przypominając o zasadach bezpiecznego letniego wypoczynku. Działania będą prowadzone do końca sierpnia.

Należy pamiętać, że w przypadku zaistnienia zagrożenia dla uczestników zorganizowanego wypoczynku, szczególnie tych realizowanych na terenie obszarów leśnych należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267