Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Ostatni weekend wakacji” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”

Od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku poddębiccy policjanci przeprowadzą działania ”Ostatni weekend wakacji - 2018” oraz od 3 do 7 września br. akcję ”Bezpieczna droga do szkoły 2018”. Policyjne patrole na terenie całego powiatu będą sprawdzać stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dot. prędkości oraz stanu trzeźwości.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. W związku z przewidywanym wzmożonym ruchem na drogach powiatu poddębickiego należy spodziewać się obecności większej liczby policjantów.
Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów, stan trzeźwości kierujących i sposoby przewożenia pasażerów, w szczególności tych najmłodszych. Sprawdzą również stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.
Pamiętajmy przede wszystkim, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.
Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
Działania policjantów mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków.

Policja apeluje o rozwagę oraz ostrożność podczas kierowania pojazdem.