Policyjna prelekcja dla pensjonariuszy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna prelekcja dla pensjonariuszy

11 października 2018 roku policjanci z Poddębic ponownie spotkali się z seniorami przebywającymi w Domu Pomocy Społecznej w Gostkowie. Pensjonariusze wysłuchali porad jak nie stać się ofiarą oszustwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe w okresie jesienno-zimowym.

Dzielnicowy gminy Wartkowice regularnie odwiedza osoby przebywające oraz pracujące w domu pomocy, aby przypominać o zasadach bezpieczeństwa nie tylko na terenie placówki. Podczas spotkania policjanci omawiali różne tematy, m.in.:  wyjaśnili dlaczego warto posiadać elementy odblaskowe oraz przestrzegać podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Seniorzy wysłuchali porad jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą  „na policjanta” oraz  jak zareagować na telefon od oszusta. Z uwagi na okres przedświąteczny pensjonariusze dowiedzieli się jakich zachowań unikać, aby nie paść ofiarą kieszonkowca.
Na zakończenie wizyty dzielnicowy rozdał ulotki oraz omówił z pracownikami DPS ideę programu „Dzielnicowy bliżej nas“, "Moja komenda" a także „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa“.
Spotkanie miało na celu przełamanie barier międzyludzkich wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną jak również podniesienie świadomości na temat zagrożeń z jakimi uczestnicy szkolenia mogą się spotkać.

 

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267