Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni - wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie

Niska temperatura w nocy lub nieporadność życiowa to główne przyczyny wychłodzenia na które narażone są osoby bezdomne lub samotne. Dlatego poddębiccy policjanci będą sprawdzać pustostany, ogródki działkowe, a także posesje osób starszych. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych, samotnych bądź potrzebujących pomocy, należy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Poddębicach pod numerem tel. 43 678-94-11 lub 112.

Jak co roku, kiedy temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, poddębicka policja apeluje do mieszkańców powiatu aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze, nieporadnie życiowo i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

Aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom dzielnicowi i policjanci służby patrolowo-interwencyjnej poddębickiej komendy będą sprawdzać miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe i altanki. Osoby przebywające w takich miejscach aby się rozgrzać, rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Jeśli ktoś zauważy taką osobę, która może potrzebować pomocy nie należy zwlekać z czasem, tylko jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby. Jesienną-zimową porą narażone na wychłodzenie organizmu są także osoby w podeszłym wieku, nieporadne życiowo, mieszkające samotnie. Jeśli znamy takie osoby, sprawdźmy czy potrzebują pomocy. Nie należy także przechodzić obojętnie obok osób będących pod wpływem alkoholu. Tu także wystarczy powiadomić odpowiednie służby i poinformować o takim przypadku.  Funkcjonariusze będą reagować na każde zgłoszenie i niekiedy to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie! W przypadku ujawnienia osób bezdomnych, samotnych bądź potrzebujących pomocy, należy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Poddębicach pod numerem tel. 43 678-94-11 lub 112.


st.sierż. Sylwia Kaźmierczak (tel:695-406-267)