UWAGA! Trudne warunki na drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! Trudne warunki na drodze

Aura nie sprzyja kierującym pojazdami. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Policja po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych jest nadmierna prędkość często połączona z brawurą oraz alkohol. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju, szczególnie kiedy zapada zmrok. Planując podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru i opadów śniegu pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o bezpieczeństwie pozostałych uczestników ruchu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci, szczególnie podczas postoju w podróży.

29 listopada 2018 roku około godziny 8:00 w Poddębicach w rejonie skrzyżowania ulicy Radosnej z ulicą Miłą doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów marki VW Polo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca  jednego z pojazdów, znajdujący się pod wpływem alkoholu,  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu. W pojazdach znajdowali się pasażerowie. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Apelujemy do wszystkich kierowców.

Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych jest nadmierna prędkość często połączona z brawurą oraz alkohol. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, aby z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, poruszać się po drogach z rozwagą.

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267