Nowy Rok na podwójnym gazie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Rok na podwójnym gazie

Początek roku to zawsze bardzo pracowity czas dla policjantów i innych służb. Poddębiccy funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego powiatu po to, aby studzić zapędy piratów drogowych oraz przypominać wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i eliminować z ruchu tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

1 stycznia 2019 roku około godziny 9:00 w miejscowości Przywidz na terenie gminy Pęczniew doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki VW Caddy nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków drogowych. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, następnie dachował. 40-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia o godzinie 16:50 w miejscowości Dybów, także na terenie gminy Pęczniew policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat Brava. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusze wykonali badanie na zawartość alkoholu  w wydychanym powietrzu, okazało się, że 40-latek prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

Ponadto 1 stycznia br. policjanci obsługiwali zdarzenia drogowe z innych przyczyn, m.in.: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w rejonie skrzyżowania czy  wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię (dzikiego/ z posesji)

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze! Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. 

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i  zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Spowodowanie wypadku śmiertelnego w takim stanie zagrożone jest karą 12 lat więzienia !

Wraz ze zwiększającym się stężeniem alkoholu w organizmie zmniejsza się szybkość reakcji kierującego na to co dzieje się na drodze.

Policja otrzymuje coraz więcej sygnałów od kierowców, którzy podejrzewają, że inni uczestnicy ruchu drogowego są nietrzeźwi. Każda taka informacja jest sprawdzana.

Jeśli  widzisz dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu , niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Podczas rozmowy określ miejsce, w którym się znajdujesz i powiedz, jakie zachowania kierowcy wzbudzają Twój niepokój. Opisz samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor).