Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy przestrzegał seniorów przed oszustami

8 stycznia 2019 roku policjanci z KPP w Poddębicach spotkali się pensjonariuszami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie. Dzielnicowy radził seniorom jak nie dać wprowadzić się w błąd nieuczciwym sprzedawcom oraz omówił sytuacje w jakich osoba starsza lub samotna najczęściej staje się ofiarą oszustwa.

Dzielnicowy gminy Pęczniew wspólnie z oficerem prasowym poddębickiej jednostki przeprowadził spotkanie dla osób przebywających w DPS w ramach społecznej kampanii pn. „Seniorze nie daj się oszukać”.
Policjanci  wspólnie z uczestnikami omówili metody stosowane przez oszustów. Wśród nich jedną z najbardziej znanych jest oszustwo na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej mówi się także o nadużyciach przy zawieraniu różnego rodzaju umów. Na pokazach dedykowanych głównie seniorom, sprawca wykorzystując niewiedzę osób starszych podsuwa do podpisania umowę np. na dostarczanie mediów czy usług telefonicznych. W rzeczywistości umowy są niekorzystne dla klienta, a działanie może wypełniać znamiona przestępstwa. Temat spotkał się z zainteresowaniem uczestników. Pensjonariusze zaciekawieni zadawali mnóstwo pytań oraz opowiadali własne historie, przestrzegając się nawzajem przed złudnymi metodami oszustów.
Na zakończenie spotkania dzielnicowy omówił założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”, dodatkowo rozdał tematyczne ulotki.

 

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267