Policyjne działania na drodze 16-17 lutego br. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania na drodze 16-17 lutego br.

16 lutego 2019 roku policjanci na drogach powiatu poddębickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny Autobus” oraz „Alkohol i Narkotyki”. Ponadto przez cały weekend będzie trwała akcja „Prędkość”. Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

Głównym celem działań w dniach 16 i 17 lutego br. będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku  zapinania  pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego  niezgodnie z przepisami, zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdu. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać możliwość zatrzymania  uprawnień do kierowania.

Kierowco pamiętaj!

Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.