Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu policjanta w Uniejowie. Kolejne wspólne działania policjantów z KPP w Poddębicach oraz KMP w Łodzi

To już druga wspólna wizyta policjantów w Uniejowie. Działania ukierunkowane na dobór do służby w Policji oraz bezpieczeństwo wypoczywających podczas ferii przyciągnęły jeszcze więcej osób zainteresowanych.

Pierwsza wizyta mundurowych  na terenie obiektu termalnego w Uniejowie odbyła 13 lutego 2019 roku. Funkcjonariusze z Kotem Prewencjuszem na czele przypominali wszystkim zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, a zainteresowanym pracą w Policji wyjaśniali procedurę doboru do formacji.

I tym razem,  20 lutego br. policyjny punkt informacyjny spotkał się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Mundurowi nie zawiedli gości uniejowskich term, osoby w każdym wieku mogły znaleźć coś dla siebie.
Dzieci z zaciekawieniem podchodziły do stoiska, a funkcjonariusze zadbali o to, aby żadne z nich nie odeszło z pustymi rękami. Najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe oraz słodkie upominki.
Przedstawiciele Zespołu Kadr i Szkolenia z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Komendy Miejskiej w Łodzi wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Uniejowie z zaangażowaniem  zachęcali dorosłych do służby w szeregach policji, omawiając tajniki pracy w mundurze.
Ponadto korzystając z okazji, policjanci udzielali informacji o szczegółach i założeniach akcji informacyjnej „Seniorze nie daj się oszukać” oraz aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Na zakończenie tej niecodziennej wizyty w Uniejowie, wszyscy słuchacze otrzymali od mundurowych tematyczne ulotki.

 st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267