Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa "Prędkość - Kaskada"

22 marca 2019 roku w godz. 6:00 - 22:00 poddębiccy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Prędkość - Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego powiatu będą sprawdzać stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dot. prędkości oraz stanu trzeźwości.

Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku  zapinania  pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego  niezgodnie z przepisami.
Funkcjonariusze Wydziału RD  będą kontrolować oraz stosować środki represji wobec użytkowników jednośladów, quadów i kierujących innymi pojazdami  poruszający się w sposób brawurowy. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego, stróże policjanci będą rozważać  możliwość zatrzymania uprawnień do kierowania.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę!
Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach  zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267/