Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta dzieci w poddębickiej komendzie oraz zakończenie praktyk przez uczniów ZSRCKU w Wojsławicach

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich to doskonała okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Policjanci oprowadzili gości po najciekawszych pomieszczeniach w jednostce oraz zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psa służbowego Xambo. Ponadto mundurowi w Pierwszy Dzień Wiosny wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, Nadleśnictwa w Poddębicach oraz praktykantami z ZSRCKU w Wojsławicach odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie.

20 marca 2019 roku poddębicką komendę odwiedziły dzieci z powiatu łęczyckiego. Czwartoklasiści ze Świnic Warckich z zainteresowaniem zwiedzali budynek policyjnej jednostki m.in.: niebieski pokój przesłuchań, siłownię oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jednak to policyjny pies służbowy wzbudził wśród naszych gości największe emocje. Xambo pod nadzorem przewodnika wykonywał skomplikowane polecenia, dzieci w zupełnej ciszy z podziwem obejrzały cały pokaz posłuszeństwa, domagając się więcej. Na zakończenie spotkania mundurowi przeprowadzili prelekcję, przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, zabawy oraz kontaktu z osobą obcą.

21 marca 2019 r w Szkole Podstawowej w Bałdrzychowie funkcjonariusze z KPP w Poddębicach wspólnie z innymi przedstawicielami służb mundurowych z terenu powiatu, prezentowali specyfikę swojej pracy. Strażak PSP, policjant oraz leśniczy omawiał sytuacje, w których należy powiadomić odpowiednie służby w przypadku różnych zdarzeń. Dzieci doskonale orientowały się, kogo powiadomić w przypadku pożaru lub kradzieży oraz jak zadbać o przyrodę. W działania mundurowych aktywnie włączyli się  uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach, którzy nie tylko dbali o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników spotkania, również prowadzili część prelekcji dla dzieci. Praktykanci na mocy porozumienia zawartego przez  Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach oraz Dyrektora ZSRCKU w Wojsławicach przez dwa tygodnie uczestniczyli w działaniach profilaktycznych na terenie powiatu poddębickiego, ponadto w ramach promocji zawodu policjanta młodzież miała okazję poznać tajniki pracy w mundurze oraz wymogi i kryteria niezbędne do wstąpienia w policyjne szeregi.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267