Dzieci zwiedzały poddębicką komendę - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci zwiedzały poddębicką komendę

Niebieski pokój, siłownia i areszt to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali poddębiccy policjanci dla przedszkolaków oraz drugoklasistów z Poddębic. Podczas spotkania, mundurowi rozmawiali z dziećmi także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

14  maja 2019 roku  do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zawitali mali goście. Grupa przedszkolaków liczyła 25 osób, natomiast grupa z poddębickiej podstawówki, która 7 maja br.  zwiedzała teren komendy - 30 osób. Spotkanie prowadził dzielnicowy miasta Poddębice oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych. Mundurowi w ramach akcji informacyjnej "Jednośladem bezpiecznie do celu"  przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie codziennych zabaw oraz w trakcie nadchodzących wakacji. Podczas wizyty w komendzie uczniowie zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych, policyjną siłownie oraz niebieski pokój. Kolorowe obrazki, malowanki i zabawki przypominające salę zabaw powodowały, że maluchy nie chciały z niego wyjść. Dzieci miały także okazję poddać się daktyloskopii, czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni. Wizyta w jednostce nie mogła się obyć bez pokazu radiowozu i jego wyposażenia. Dlatego na zakończenie spotkania, policjanci opowiedzieli małym gościom o swojej pracy i zaprezentowali pojazd, który wykorzystują do zadań służbowych.

st.sierż..Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

 

  • policjantka odbija linie papilarne palca dziecka, które zgłosiło się na ochotnika podczas wizyty w komendzie
  • dzieci zaglądaja do pokoju dyżurnego policji, rozmawiają z nim przez szybę na poczekalni dla interesantów
  • Policjantka sprawdza ochotnika (dziecko) urządzeniem wykrywającym metal. Znajdują się w PDOZ.
  • Policjant prezentuje słuchawki, których używają policjanci podczas ćwiczeń na strzelnicy.
  • policjant pokazuje w jaki sposób wykonywać ćwiczenia na bieżni - ochotnik (dziecko) próbuje powtórzyć zachowanie policjanta
  • Dzieci oglądają radiowóz.