Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem osobowego auta i motocyklisty, do którego doszło na ulicy Łódzkiej w Poddębicach. W wyniku zdarzenia 23 - letni kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, a śledczy z technikiem wykonali oględziny. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

23 września 2020 roku około godziny 9:00, dyżurny poddębickiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w centrum Poddębic. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, wyprzedzając na skrzyżowaniu stojące w zatorze drogowym pojazdy, nie ustąpił pierwszeństwa 70-letniemu kierującemu, który skręcał w lewo. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot 406.  23-latek nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, wyprzedzał na linii ciągłej oraz przejściu dla pieszych. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierujący byli trzeźwy.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.