Łupem padł samochód i butle gazowe. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Łupem padł samochód i butle gazowe.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 30-latka, który z terenu powiatu poddębickiego skradł Hondę Jazz o wartości około 15 tyś. zł.

13 września 2016 roku funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który 8 września 2016 roku skradł w Poddębicach z niezamkniętego garażu samochód m-ki Honda Jazz  wraz z pozostawionymi w nim dokumentami.
W okolicy jednego z supermarketów w Łodzi policjanci zauważyli skradziony pojazd. Chwilę później do samochodu podszedł mężczyzna, który po zatrzymaniu przyznał się do kradzieży. Auto wróciło już do właścicielki. Dodatkowo przy 30-latku policjanci zabezpieczyli narkotyki.

Ponadto podczas prowadzonych czynności służbowych policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem .  30-latek działał we wrześniu na terenie miejscowości Pęczniew i Zygry. Skradł 29 butli gazowych  o łącznej wartości około 4 tysięcy zł. W każdym przypadku mężczyzna działał podobnie. Po uprzednim wejściu na teren ogrodzonych posesji używał nożyc i przecinał  kłódki  zabezpieczające metalowe stojaki na butle gazowe, a następnie dokonywał zaboru tych butli.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.  Grozi mu teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go dozorem policyjnym.

 

 

Sporz. Bożena Olejniczak tel. 695406267