Kolejni rowerzyści z promilami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni rowerzyści z promilami

Policjanci patrolujący teren powiatu podczas kontroli drogowej ujawnili dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

Pierwszy z nich został zatrzymany o godzinie 18.10 w Uniejowie na ulicy Spacerowej. 60-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego kierował rowerem po drodze publicznej mając 1,34 promila alkoholu w organizmie. Z kolei tuż przed godziną 20.00 w Wilkowicach policjanci zatrzymali 50-latka z Bytomia, który kierując rowerem miał ponad 2 promile. Obydwaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 zł.

 

POLICJA APELUJE !

Nadchodząca  jesień, to pora kiedy dochodzi do większej ilość zdarzeń drogowych. Główne przyczyny tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, brawura, alkohol a także brak elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Kierującym pojazdami przypominamy, że niesprzyjająca aura jest główną przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Niefrasobliwość, brak wyobraźni kierujących a także alkohol to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety także zbyt duża prędkość zwłaszcza, gdy na drogach jest ślisko, brawura oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie. Każdy pieszy poruszający się po drogach po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe dzięki którym będzie bardziej widoczny przez pozostałych użytkowników.

 

Oprac. /sporz: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)