Z promilami na rowerze i …..wypadek z sarną - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami na rowerze i …..wypadek z sarną

27 października 2016 roku policjanci z Poddębic dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych rowerzystów. Obydwaj zostali ukarani mandatami karnymi. W tym samym dniu doszło także do wypadku drogowego w wyniku którego ranna została 20-latka kierująca peugeotem.

Policjanci patrolując teren powiatu zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów.  Pierwszy z nich został zatrzymany o godzinie 10.35 w Brzezinach. 31-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego kierował rowerem po drodze publicznej mając 2,74 promila alkoholu w organizmie. Z kolei o godzinie 12.40 w Poddębicach na ulicy Kaliskiej policjanci zatrzymali 49-latka, który kierując rowerem miał 1,78 promila. Obydwaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

W tym samym dniu tuż przed godziną 7.00 w miejscowości Lipki doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca peugeotem 20-letnia mieszkanka powiatu chcąc uniknąć zderzenia z przebiegająca przez drogę sarną, straciła panowanie  nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu gdzie dachowała. W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazów głowy i kręgosłupa i została przewieziona do szpitala w Poddębicach.

 

POLICJA APELUJE !

Jesień, to pora kiedy dochodzi do większej ilość zdarzeń drogowych. Główne przyczyny tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, brawura, alkohol a także brak elementów odblaskowych przez pieszych. Kierującym pojazdami przypominamy, że niesprzyjająca aura jest główną przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Niefrasobliwość, brak wyobraźni kierujących a także alkohol to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety także zbyt duża prędkość zwłaszcza, gdy na drogach jest ślisko, brawura oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również, że na drogach usytuowanych w pobliżu kompleksów leśnych może pojawiać się zwierzyna, która stwarza realne zagrożenie dla kierowców. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie. Każdy pieszy poruszający się po drogach po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe dzięki którym będzie bardziej widoczny przez pozostałych użytkowników.

 

Oprac. /sporz:Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)