Potrącił rowerzystkę - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił rowerzystkę

23-latek kierując samochodem ciężarowym marki Iveco podczas wyprzedzania uderzył w rowerzystkę. Kobieta doznała ogólnych obrażeń i została przewieziona do szpitala w Poddębicach. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

7 listopada 2016 roku o godzinie 7.25 w Wartkowicach na ulicy Konopnickiej doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Iveco 23-letni mieszkaniec powiatu tureckiego najprawdopodobniej w skutek nie zachowania bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania, uderzył w jadącą w tym samym kierunku 27-letnią rowerzystkę. Kobieta doznała ogólnych obrażeń i została przewieziona do szpitala w Poddębicach gdzie pozostała na obserwacji. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

POLICJA APELUJE !

Piesi i rowerzyści, czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Ponadto niesprzyjająca aura, brawura, alkohol a także zwykła nieuwaga kierujących może doprowadzić do tragedii. Niestety także zbyt duża prędkość oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również, że na drogach usytuowanych w pobliżu kompleksów leśnych może pojawiać się zwierzyna, która stwarza realne zagrożenie dla kierowców. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie. Każdy pieszy poruszający się po drogach po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe dzięki którym będzie bardziej widoczny przez pozostałych użytkowników.

 

Oprac. /sporz: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)