Śmiertelne potrącenie pieszego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego, który po potrąceniu pieszego uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych!!!

Do zdarzenia doszło 21 listopada 2016 roku po godzinie 16.00 w miejscowości Sworawa. Policjanci, wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki KIA Sportage 34-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym, potrącił 56-letniego pieszego który zmarł na miejscu. Kierujący po zdarzeniu odjechał z miejsca nie udzielając pomocy. Pieszy ubrany był w odzież w ciemnych kolorach, nie miał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci szybko ustalili kto jest sprawcą wypadku. 34-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był pijany. Badanie  wykazało, że  miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

KOMUNIKAT POLICJI

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu  życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

 

Oprac. /sporz:Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)