Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Poddębice – Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną do wytwarzania papierosów.

Nielegalną linię produkcyjną służącą do wyrobu papierosów bez akcyzy zlikwidowali policjanci z Poddębic. W jednym z budynków na terenie gospodarstwa 23-letniego mieszkańca gm. Poddębice policjanci ujawnili gotowe papierosy, susz i urządzenia, w tym te służące do produkcji nielegalnych wyrobów. Wspólnie z policjantami z KWP w Łodzi oraz funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kutna zabezpieczono 4700 papierosów, tytoń, filtry oraz urządzenia niezbędne do ich produkcji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 80 tys. złotych.

Policjanci  z Wydziału Kryminalnego poddębickiej komendy ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji znajdującej się na terenie gminy Poddębice zorganizowano nielegalną linię produkcyjną papierosów.

W jednym z budynków gospodarczych mundurowi ujawnili 4700 sztuk gotowych papierosów, komponenty do produkcji w postaci gilz, filtrów, oklein filtrów tytoniowych, 41,5 kg krajanki tytoniowej, 59 kg odpadów produkcyjnych z zawartością tytoniu oraz dwusegmentową maszynę do produkcji papierosów, agregat prądotwórczy i 2 szt. kompresorów. Podczas przeszukania zabezpieczyli kilogram suszu ziela konopi indyjskich.
W związku z ujawnieniem tego procederu policjanci na miejscu zatrzymali 23 –letniego właściciela posesji i 26- letniego mieszkańca sąsiedniej miejscowości oraz trzeciego sprawcę, 34 –letniego mieszkańca Poddębic.

Policjanci ustalili, że w wyniku tej nielegalnej produkcji, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa szacowana jest na kwotę blisko 80 tys. złotych.

 

 

Oprac./sporz.   mł. asp. Bożena Olejniczak tel. 695-406-267.

  • zabezpieczone papierosy
  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony susz