Wypadek w Złotnikach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Złotnikach

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w wigilijny wieczór. Kierujący seatem 41-latek z Łodzi zderzył się czołowo z toyotą. W wyniku zdarzenia 6 osób zostało rannych w tym kobieta w ciąży oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 3,5 lat.

24 grudnia 2016 roku o godzinie 18.35 w Złotnikach w gminie Dalików doszło do wypadku drogowego, gdzie rannych zostało 6 osób w tym kobieta w 21tygodniu ciąży oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 3,5 lat. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Altea 41-letni mieszkaniec Łodzi podróżując wraz z 35-letnią kobietą oraz 3-letnim dzieckiem, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Toyota Avensis, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. W pojeździe znajdowała się także 23-letnia kobieta w ciąży i 3,5 letnie dziecko. W wyniku zdarzenia wszyscy uczestnicy wypadku doznali obrażeń ogólno narządowych i zostali przetransportowani do szpitali w Poddębicach, Zgierzu i Łodzi. Kierujący byli trzeźwi. W tej chwili trwa walka o życie 3,5 letniego chłopca, który znajduje się w szpitalu w Łodzi. Okoliczności tego wypadku bada poddębicka policja.

KOMUNIKAT!

Niesprzyjająca aura, słaba widoczność i śliskie drogi w okresie zimowym mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Policjanci z poddębickiej jednostki apelują o rozważną i ostrożną jazdę!!!

Pamiętajmy!

  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i      wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność
  •  pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami
  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”
  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  w złych warunkach droga hamowania jest dłuższa
  • nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu
  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę
  • nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych
  • pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

 

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)