Wypadek w Kucinach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Kucinach

20-latek z powiatu sieradzkiego, kierując fordem focusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia ze skodą, którą kierował 37-latek z Poddębic. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali kierujący fordem oraz pasażerka skody. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala w Poddębicach.

Policjanci z Poddębic ustalają przyczyny wypadku do którego doszło 28 grudnia 2016 roku o godzinie 22.25 w Kuciach w gminie Dalików. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus 20-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 37-letniemu mieszkańcowi Poddębic, który kierował skodą. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący fordem oraz 26-letnia pasażerka  skody, którzy zostali przewiezieni do szpitala w Poddębicach, gdzie po przeprowadzeniu niezbędnych badań zostali zwolnieni do domu. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

KOMUNIKAT!

Niesprzyjająca aura, słaba widoczność i śliskie drogi w okresie zimowym mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Policjanci z poddębickiej jednostki apelują o rozważną i ostrożną jazdę!!!

Pamiętajmy!

  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i      wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność
  •  pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami
  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”
  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  w złych warunkach droga hamowania jest dłuższa
  • nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu
  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę
  • nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych
  • pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

Poddębiccy stróże prawa apelują także do pieszych oraz rowerzystów, aby zwrócili szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, które ustrzegą ich przed niebezpieczeństwem!!!

 

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)