Profilaktyka społeczna

Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny

Bezpieczeństwo najmłodszych to priorytetowe zadanie dla policjantów z Poddębic. Mundurowi kontynuują spotkania z dziećmi z terenu powiatu, podczas których milusińscy poznają prawidłowe zachowania na drodze, w szkole a także w domu.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” 3 i 4  października 2018 roku odbyły się spotkania z dziećmi z Tęczowego Przedszkola w Poddębicach, podczas których grupa wysłuchała fachowych porad związanych z bezpieczeństwem na drodze, w domu jak również na terenie placówki. Dzieci poznały aspekty dotyczące prawidłowych zachowań podczas kontaktu z osobą „obcą”, a także w przypadku ataku psa.
Z uwagi na porę jesienną, szczególną uwagę poświęcono tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tutaj dzieci wysłuchały porad związanych z noszeniem elementów odblaskowych, prawidłowym poruszaniu się po drodze jak również bezpiecznej jazdy samochodem. Podczas  warsztatów w których ochoczo udział wzięli sami uczniowie, policjantka zaprezentowała wybrane elementy prawidłowych zachowań na drodze a także w szkole. Na zakończenie wszyscy uczniowie mogli obejrzeć akcesoria policyjne i usłyszeć jak wygląda codzienna służba policjantów z poddębickiej komendy.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267