Profilaktyka społeczna

40 metrów czy 150 metrów – a Ty z jakiej odległości chcesz być widoczny?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzili warsztaty edukacyjne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zygrach. Dzieci wysłuchały porad o bezpieczeństwie podczas jesiennych spacerów oraz odegrały scenki sytuacyjne.

15 października 2018 roku mundurowi przeprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas ze SP w Zygrach.  Stróże prawa przypominali dzieciom jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe oraz prezentowali prawidłowe zachowania w rejonie dróg i ulic, w lesie,  w szkole oraz w domu.
Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, iż każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Przypominali także, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Uczniowie wspólnie z policjantami odgrywali scenki sytuacyjne, które mogą przydarzyć się każdemu podczas jesiennego spaceru.Uczestnicy spotkania posiadali dużą wiedzę o zasadach bezpieczeństwa, chętnie brali udział w zabawach oraz zadawali wiele pytań.
Na zakończenie spotkania dzielnicowy omówił z kadrą pedagogiczną założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Moja Komenda”, wyjaśnił także w jaki sposób korzystać z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267