Za kierownicą obowiązują zasady - Zdarzenia drogowe - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Zdarzenia drogowe

Za kierownicą obowiązują zasady

Kierowco bądź uważny, tak nie wiele potrzeba, aby doszło do zdarzenia drogowego. Chwila nieuwagi, zmęczenie, brawura, nadmierna prędkość czy alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków.

Na terenie powiatu poddębickiego codziennie dochodzi do zdarzeń drogowych.

26 września 2018 roku o godz. 21:30 w miejscowości Zieleń na terenie gminy Uniejów, kierujący pojazdem marki Renault wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Pasażer pojazdu został przetransportowany do szpitala w Turku. Kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia doszło jeszcze do 3 kolizji.

W miejscowości Sarnówek na terenie gminy Dalików na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Kierujący pojazdem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z volkswagenem. Kierowcy trafili do szpitala w Poddębicach.

W Poddębicach na ulicy Krasickiego kierowca pojazdu marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który znajdował się na oznakowanej ścieżce rowerowej. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

W Uniejowie na ul. Targowej kierujący motorowerem marki Sukida także nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Skoda Rapid. Uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń.

 

POLICJA APELUJE !

Pamiętajmy!

Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.
Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami.
Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.
Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  W złych warunkach droga hamowania jest dłuższa.
Nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu.
Pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę.
Nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych.
Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267