Kierowco zwolnij…będzie bezpieczniej - Zdarzenia drogowe - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Zdarzenia drogowe

Kierowco zwolnij…będzie bezpieczniej

Wakacyjne rozkojarzenie nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Sprawmy aby wakacje oraz upragniony urlop był czasem spokojnego wypoczynku. Kierowco, podczas podróży bądź uważny oraz skupiony na warunkach drogowych, które nieustannie ulegają zmianie.

22 lipca 2018 roku o godz. 10:30 w miejscowości Uniejów na terenie powiatu poddębickiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów marki Chevrolet Cruze oraz Opel Vectra. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni kierowca chevroleta podczas manewru wyprzedzania w rejonie skrzyżowania, uderzył w bok samochodu, który wykonywał manewr skrętu. W oplu znajdowały się cztery osoby w tym dwoje dzieci. W wyniku zdarzenia 9-letni chłopiec oraz 8-letnia dziewczynka zostali przetransportowani Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz karetką pogotowia do szpitala w Łodzi . 33-letni ojciec dzieci trafił do szpitala w Poddębicach. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

Policja apeluje oraz przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w  ruchu drogowym. Pamiętajmy, iż wykonywanie wszelkich manewrów  -  skrętu, wyprzedzania oraz wymijania  – może skończyć się tragicznie jeśli zabraknie nam wyobraźni na drodze.

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267