Auto uderzyło w motocykl - Zdarzenia drogowe - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Zdarzenia drogowe

Auto uderzyło w motocykl

Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Wilkowicach, gm.Wartkowice. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że 30 czerwca 2018 roku o godz. 18:20 w miejscowości Wilkowice na terenie gminy Wartkowice na odcinku drogi wojewódzkiej nr 703  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Mercedes oraz motocykla suzuki. 23-latek kierujący samochodem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go jednośladu i uderzył w jego tył. W wyniku zdarzenia 26-letni kierowca motocykla został przewieziony do szpitala. Kierujący mercedesem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Motocyklisto pamiętaj!
Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Kierowco!
Motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, więc należy szanować ich prawo do jazdy. 

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267