Tragiczny wypadek na autostradzie A2 - Zdarzenia drogowe - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Zdarzenia drogowe

Tragiczny wypadek na autostradzie A2

7 czerwca 2018 roku o godz.18.30 na autostradzie A2 w pobliżu węzła Wartkowice doszło do wypadku drogowego. Zginął 23-letni kierowca lawety. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 23-latek kierujący autolawetą uderzył w tył naczepy ciężarówki marki Iveco. Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego, młodego mężczyzny nie udało się uratować. Na miejsce przybyło pięć zastępów straży pożarnej, aby podjąć działania ratownicze oraz zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Droga w kierunku Warszawy była zablokowana przez kilka godzin, wyznaczono objazd w miejscowości Dąbie. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Poddębicach ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność!

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267