ZDERZENIE DWÓCH OSOBÓWEK - Zdarzenia drogowe - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Zdarzenia drogowe

ZDERZENIE DWÓCH OSOBÓWEK

W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 473 w miejscowości Borki Lipkowskie (gmina Poddębice) doszło do zderzenia dwóch samochodów marki Mazda. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym troje dzieci.

20 grudnia 2019 roku, około godziny 16:50 na drodze W 473, w miejscowości Borki Lipkowskie (gm. Poddębice), doszło do zderzenia dwóch mazd. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy poddębickiej drogówki wynika, że 44 letnia kierująca pojazdem marki Mazda 2, na skrzyżowaniu przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do  zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Mazda 5, którego kierującą była 44 letnia kobieta. Pasażerami były dzieci w wieku 7, 8 i 10 lat, które wraz z kierującą mazdą 2, z obrażeniami niezagrażającymi życiu przetransportowano do szpitali w Łodzi. Przerwa w ruchu na tym odcinku trwała około 3 godzin.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zbadali obie kierujące, które były trzeźwe w momencie zdarzenia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak wyobraźni i należytej ostrożności może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policja apeluje!

  • Nie przekraczaj dozwolonej prędkości – ZWOLNIJ !!!
  • Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami oraz zadbaj o stan oświetlenia w pojeździe.
  • Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.
  • Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.
  • Nie lekceważ znaku drogowego (A-18b Uwaga dzikie zwierzęta) – który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach.