Strona główna arrow Aktualności
środa, 22 październik 2014
 
 
Aktualności
20.10.2014 r - wydarzenia Drukuj

Jechał wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu, potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. 19 października 2014 roku o godzinie 16.20 w miejscowości Domaniew doszło do wypadku drogowego. 39-letni mieszkaniec powiatu kierując samochodem osobowym marki Skoda Felicja potrącił jadącego w tym samym kierunku 47-letniego rowerzystę. Kierowca skody po potrąceniu rowerzysty odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając  mu pomocy. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu głowy i został umieszczony w szpitalu w Poddębicach. Okazało się, że rowerzysta miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia szybko ustalili kto jest sprawcą. Na terenie jednej z posesji zatrzymali 39-latka, który miał 0,32 promila alkoholu w organizmie. W jego garażu policjanci ujawnili samochód, który posiadał widoczne uszkodzenia wyraźnie wskazujące na udział w wypadku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Ponadto okazało się, że sprawca miał orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu sądowego za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 

 
Nasza krew-nasza Ojczyzna Drukuj

Zachęcamy  do udziału w akcji honorowego oddawania krwi, którą pod hasłem "Nasza krew – nasza Ojczyzna" organizuje Straż Graniczna. Strażnicy Graniczni już kolejny raz chcą uczcić w ten sposób rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizując akcję honorowego oddawania krwi chcą podkreślić, że funkcjonariusz w każdych warunkach gotowy jest nieść pomoc, a także ratować zdrowie i życie ludzkie. Chcą również, by mundur, opatrzony symbolami i godłem Rzeczypospolitej Polskiej, kojarzył się przede wszystkim z gotowością oddania krwi dla Ojczyzny.  Żeby wziąć udział w akcji wystarczy w okresie od 25 października do 15 grudnia oddać honorowo krew posługując się hasłem „Nasza krew – nasza Ojczyzna”.

Ponadto 5 listopada 2014 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu w godz. 08.30 – 14.00 funkcjonariusze oraz pracownicy Policji garnizonu łódzkiego będą mogli honorowo oddać krew".

 

źródło: KWP w Łodzi

 
15.10.2014 r -wydarzenia Drukuj

Poszukiwany do odbycia kary ukrywał się kradnąc prąd. 14 października 2014 roku po godzinie 11.00 policjanci z Poddębic na terenie jednej z posesji w gminie Uniejów zatrzymali 42-latka, który był poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ukrywał się na terenie posesji u swojej 23-letniej konkubiny. Po zatrzymaniu 42-latka, w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili nielegalny pobór energii, który został zainstalowany poprzez wpięcie dodatkowego przewodu elektrycznego w instalację. Teraz odpowie za nielegalny pobór energii za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 

 
FINAŁ POWIATOWY "PAB" Drukuj

 

 

 

IX

EDYCJA POLICYJNEJ AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

 

13 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Poddębicach odbył się Finał Powiatowy IX Edycji Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „ Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” . Konkurs skierowany  był do uczniów szkół podstawowych  i został  zorganizowany przez Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

 

 

Do konkursu przystąpiły drużyny z klas drugich z ośmiu szkół podstawowych z terenu powiatu. Dzieci pisały test z wiedzy na temat bezpiecznych zachowań i zagadnień z ruchu drogowego a potem pokonywały tor przeszkód. Komisja oceniła wyniki osiągnięte przez uczestników konkursu  i wytypowała finalistów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu pieczę sprawowali policjanci Zespołu ds. Nieletnich poddębickiej komendy.

 

 

Po emocjonującej rywalizacji drużyn I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Uniejowie. II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Wartkowicach a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły w Poddębicach. Pozostałe miejsca zajęły drużyny z Wilamowa, Domaniewa, Kłódnej, Porczyn oraz Zygier. Zwycięzcom jak i pozostałym  drużynom  wręczono nagrody, dyplomy oraz pamiątki okolicznościowe, które zostały ufundowane m.in. przez Starostę Poddębickiego oraz  Burmistrza Poddębic.


 

 

 

 

 

 

Oprac. Koordynator „PAB”  KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 
13.10.2014 r - wydarzenia Drukuj

 

Śmiertelne potrącenie pieszego. Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego zmarł 18-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego. Do zdarzenia doszło 12 października 2014 roku  po godz. 18.00 w miejscowości Dominikowice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-latek z powiatu pabianickiego kierując samochodem osobowym marki VW Passat, na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który najprawdopodobniej wbiegł nagle z lewej strony wprost przed jadący pojazd. W skutek uderzenia 18-latek doznał wielonarządowego urazu i pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł. Kierujący passatem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2592