Strona główna arrow Aktualności
piątek, 27 maj 2016
 
 
Aktualności
Uwaga na upały-nie zostawiaj nikogo w samochodzie Drukuj
 
 
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są  bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
 
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.
 
źródło: KWP w Łodzi
 
Długi weekend Drukuj


Długie weekendy charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z miejskich aglomeracji. Nadal główną przyczyną wypadków jest wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość, natomiast w przypadku tzw. niechronionych uczestników nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd jak również przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Od 25 do 29 maja 2016 roku na terenie powiatu poddębickiego zaplanowano policyjne działania, w ramach których policjanci będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo podróżujących.


Przypominamy o ograniczeniach samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

 • 25 maja w godzinach 18.00-22.00

 • 26 maja w godzinach 8.00-22.00 ( Boże Ciało).


 

Kilka rad dla kierowców!!!

Kilka prostych rad, o których powinien pamiętać każdy rozsądny kierowca przed wyjazdem w podróż. Dzięki nim unikniesz niemiłych niespodzianek na drodze i zapewnisz sobie szczęśliwy dojazd do celu!


  Zanim ruszysz samochodem sprawdź czy:

   

 • masz przy sobie wszystkie wymagane przepisami dokumenty;

 • masz zapięte pasy;

 • twój samochód jest technicznie sprawny ( ogumienie, oświetlenie) i odpowiednio wyposażony;

 • odśwież wiedzę z przepisów ruchu drogowego;

 • nie przekraczaj dozwolonej przepisami prędkości;

 • staraj się podróżować ze znajomymi i unikaj postojów na odosobnionych pustych parkingach lub w przypadkowych miejscach;

 • jedź ostrożnie i myśl o tym, co dzieje się na drodze;

 • pamiętaj o swoim dziecku, który podróżuje z tobą -NIE POZOSTAWIAJ GO SAMEGO W SAMOCHODZIE!!!


Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak 
Międzynarodowy Dzień Dziecka Zagionionego Drukuj


25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To dzień, w którym zwracamy uwagę społeczeństwa na problem zaginięć dzieci i młodzieży. Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

Z danych Komendy Wojewódzkiej  Policji wynika, że w 2015 roku zgłoszono 496 zaginięć dzieci i nastolatków, natomiast 488 odnaleziono. W ubiegłym roku zgłoszono łódzkiej policji zaginięcie 21 dzieci w przedziale wiekowym do lat 6, a odnaleziono 21. W wieku 7-13 lat zgłoszono 60 osób zaginionych natomiast odnaleziono 60 Najwięcej – 415 – dotyczyło zaginięć młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat. W tym przedziale wiekowym odnaleziono 407 osób. Jak podkreślają policjanci, znaczna część zaginięć w ostatnim przedziale wiekowym, to ucieczki.

Myśl o nich pojawia się wtedy, kiedy nastolatek ma poczucie, że jego potrzeby są lekceważone, czuje się niezrozumiany, opuszczony. Impulsem do podjęcia decyzji mogą stać się słabe oceny w szkole, miłosny zawód, skumulowanie poczucia osamotnienia czy bezsilności wobec własnych problemów. Ucieczka to także wołanie o pomoc, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub możliwość poznania nowych ludzi.

Rodzicu, dbaj o swoje dziecko! 

Młodsze dzieci są ciekawe świata i nie są w stanie ocenić grożącego im niebezpieczeństwa. Przyczyną większości zaginięć małych dzieci jest brak należytej opieki. Zdarza się, że dzieci padają ofiarą przestępstwa. Wiele z zaginięć w tym przedziale wiekowym to także tzw. porwania rodzicielskie.

Przy zaginięciu małego dziecka szczególnie ważny jest czas. Najmłodsi są narażeni na większe zagrożenia. Zagubienie w lesie, wpadnięcie do rzeki lub wyziębienie – mogą mieć dramatyczne skutki. By ich uniknąć, należy pamiętać, aby nie zostawiać dzieci do lat 10 samych w domu czy bez opieki na podwórku. Dziecko jak najwcześniej powinno znać swoje imię i nazwisko oraz adres. Warto nauczyć również swoją pociechę zasad zachowania się wobec obcych osób. I najważniejsze: pamiętajmy, że to rodzice mają dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, dlatego to oni są zobowiązani do pilnowania dziecka, a nie dziecko pilnowania się rodzica.

Starsze dzieci potrafią już zadbać o swoje zdrowie i życie. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić je samych sobie. Nastolatkowie szczególnie mocno potrzebują zainteresowania swoich rodziców. Nie można ignorować ich problemów, choć dorosłemu mogą wydawać się nie aż tak poważne, jak przestawia to nastolatek. Warto poświęcić im uwagę, rozmawiać, wiedzieć, z kim się przyjaźnią i jak spędzają wolny czas.

Child Alert

Ponadto Polska od listopada 2013 roku włączyła się do ogólnoświatowego programu Child Alert. To system natychmiastowego informowania społeczeństwa o zaginięciu dziecka, gdy okoliczności wskazują, że jego zdrowie lub życie może być zagrożone. Tak było w przypadku zaginięcia w połowie kwietnia 10-letniej dziewczynki z Wołczkowa. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych opracowało komunikat, który został rozpowszechniony w mediach oraz rozpoczęło koordynację działań poszukiwawczych. Po kilkunastu godzinach udało się odnaleźć dziewczynkę oraz zatrzymać sprawcę porwania.

 
Zapraszamy na Mundurowy Dzień Dziecka! Drukuj
 
23.05.2016 r -wydarzenia Drukuj

Pijani rodzice, którzy w piątkowy ranek opiekowali się swoimi dziećmi, będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, może im grozić kara nawet do 5 lat więzienia

20 maja 2016 roku o godzinie 8.25 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał informację, że w jednym z domów w Uniejowie prawdopodobnie pijani rodzice opiekują się dwójką małych dzieci. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Badanie trzeźwości wykazało, że 38-letnia matka ma prawie 0,4 a 43-letni ojciec 3 promile alkoholu w organizmie. Dzieci w wieku 5 i 6 lat zostały przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej. Teraz nieodpowiedzialnymi rodzicami zajmie się sąd rodzinny, który sprawdzi czy zachowanie opiekunów nie zagrażało bezpieczeństwu dzieci.


   

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2870