Strona główna arrow Aktualności
piątek, 01 sierpień 2014
 
 
Aktualności
Centralne Obchody Święta Policji Drukuj

 

Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Polecamy:

 

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101464,Centralne-Obchody-Swieta-Policji.html
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101474,Premier-na-Swiecie-Policji-macie-wsparcie-panstwa.html
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101473,Komendant-Glowny-Policji-poprawia-sie-stan-bezpieczenstwa-w-Polsce.html


http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101520,Minister-Spraw-Wewnetrznych-jestescie-sola-tego-panstwa.html

 

źródło:KWP w Łodzi

 
ŚWIĘTO POLICJI W PODDĘBICACH Drukuj

 

24 lipca 1919 roku dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej powołano do życia Policję Państwową. Od tego czasu dzień 24 lipca jest obchodzony

jako Dzień Policji.

25 lipca 2014 roku funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach uczcili Święto Policji uczestnicząc w porannej Mszy Świętej w intencji zmarłych policjantów, pracowników Policji oraz emerytów policyjnych, którą celebrował wikariusz Parafii rzymskokatolickiej w Poddębicach. Po Mszy o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Poddębicach odbyło się uroczyste spotkanie Kierownictwa poddębickiej Policji, funkcjonariuszy, pracowników cywilnych, włodarzy powiatu, PSP w Poddębicach, przedstawicieli Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych a także zaproszonych gości. Podczas uroczystej gali wręczono odznaczenia a także nominacje na wyższe stopnie służbowe.

 

Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za wkład i zaangażowanie w dotychczasowa służbę i pracę , życząc dalszych sukcesów zawodowych i zadowolenia w życiu osobistym. Szczególne gratulacje złożył dla policjantów, którzy otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

 

Starosta Powiatu poddębickiego Pan Ryszard Rytter podziękował Komendantowi poddębickiej Policji insp. Markowi Krzemińskiemu za dotychczasową współpracę i osiągnięcia w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu poddębickiego, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej. W ciepłych słowach, włodarz powiatu podziękował poddębickim funkcjonariuszom, którzy niekiedy z narażeniem życia wypełniają swój obowiązek. Mianowanym oraz odznaczonym funkcjonariuszom, życzył bezpiecznej służby, zadowolenia z wykonywanych działań oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. 

 

 

Z okazji 95-lecia Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Dariusz Banachowicz uhonorował Listem gratulacyjnym oraz medalem pamiątkowym Pana Stanisława Słomkę -  byłego Przewodniczącego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Poddębicach.Uroczystego wręczenia dokonali Komendant poddębickiej jednostki Policji wraz ze Starostą Powiatu.

 


 
 


Na wyższe stopnie służbowe mianowano w sumie 26 funkcjonariuszy.Nominacje wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Marek Krzemiński, Starosta Powiatu Poddębickiego Pan Ryszard Rytter oraz V-ce Starosta Pan Piotr Binder. 

 

Życzenia poddębickim policjantom złożyli także zaproszeni goście m.in Wójt Gminy Zadzim Pan Włodzimierz Owczarek.


 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Należy wspomnieć, że 17 lipca 2014 roku podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się w Sieradzu z udziałem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, Złotą Odznakę Zasłużony Policjant odebrał insp. Marek Krzemiński Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, natomiast Piotr Sęczkowski Burmistrz Poddębic odznaczony został Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.


 

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 
Życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji Drukuj
 
KOMUNIKAT POLICJI Drukuj

 

 

 

Z OKAZJI 95-LECIA POLSKIEJ POLICJI

KOMENDANT POWIATOWY POLICJI

W PODDĘBICACH

 

ZAPRASZA

 

MIESZKAŃCÓW POWIATU PODDĘBICKIEGO

do udziału w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się 25 lipca 2014 roku o godzinie 11.00

w Parafii Rzymsko-katolickiej w Poddębicach.

 

 

 

 

                                                                     KOMENDANT POWIATOWY POLICJI

                                                                                   W PODDĘBICACH

 

                                                                           INSP. MAREK KRZEMIŃSKI

 

 
21.07.2014 r - wydarzenia Drukuj

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło tuż po północy 19 lipca 2014 roku w Woli Przedmiejskiej w gminie Uniejów. Jak wynika z wstępnych ustaleń  23-letni motocyklista  najprawdopodobniej uderzył w tył  jadącego w tym samym kierunku roweru , którym kierowała 16-letnia dziewczyna. Nastolatka została wyrzucona wraz z rowerem na lewe pobocze drogi natomiast motocyklista spadł z pojazdu i uderzył w drzewo.  23-latek mimo podjętej reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast 16-latkę  z licznymi obrażeniami przewieziono do szpitala w Koninie. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta .Tomczak (tel:695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2548