Strona główna arrow Aktualności
sobota, 20 wrzesień 2014
 
 
Aktualności
AKCJA- "PRĘDKOŚĆ" Drukuj

W dniu 19 września 2014 roku w godz. 6.00-22.00  funkcjonariusze Wydziału Prewencji i  Ruchu Drogowego w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania celem których jest wdrożenie kierujących do bezpiecznej jazdy z dozwoloną prędkością. Policjanci będą też zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w wieku do 12 lat i nie przekraczające 150 cm wzrostu bez fotelików.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel;695-406-267)

 
STOP AGRESJI DROGOWEJ Drukuj

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi uruchomiła specjalną skrzynkę elektroniczną, na którą można przesyłać materiały filmowe świadczące o agresywnym , rażąco naruszającym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowaniu kierowców. Osoby przesyłające materiały filmowe muszą mieć przy tym świadomość, że przekazując nagranie Policji jako potencjalni świadkowie zarejestrowanych zdarzeń mogą być poproszeni o udział w czynnościach w tej sprawie. 


Jeśli  byłeś świadkiem i masz taki film - prześlij !
 
 Adres mailowy: 
  stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl
 
Dla pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy danego wykroczenia niezbędne jest podanie
- daty, godziny i miejsca zdarzenia ( miejscowość, ulica, nr drogi)
- danych dotyczących pojazdu: numer rejestracyjny, marka
- danych zgłaszającego: imię , nazwisko, adres do korespondencji, ewent. numer telefonu


Wobec piratów drogowych będą stosowane wszystkie możliwe sankcje. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

 

 

Wykaz adresów w pozostałych Komendach Wojewódzkich Policji :


KWP Szczecin :  stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl
KWP  Bydgoszcz: stopagresjidrogowej@rd.kwp.byd.policja.gov.pl
KWP Rzeszów: stopagresjidrogowej@podkarpacka.policja.gov.pl
KWP Gorzów Wlkp.: stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl 
KWP Kielce:  stopagresjidrogowej@swietokrzyska.policja.gov.pl
KWP Białystok: stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl
KWP Gdańsk: stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl
KWP Katowice:  stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl
KWP Kraków:   stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl
KWP Lublin:  stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl
KWP Opole:  problemdrogowy@opolska.policja.gov.pl
KWP Olsztyn: stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl
KWP Poznań:  stopagresjidrogowej@wielkopolska.policja.gov.pl
KWP Radom: stopagresjidrogowej@ra.policja.gov.pl
KWP Wrocław: stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl

KSP Warszawa: stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl


źródło: KWP w Łodzi

 
18.09.2014 r - wydarzenia Drukuj

Pijani rowerzyści

17 września 2014 roku poddębiccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich "wpadł" o godzinie 9.50 w Truskawcu. 41-letni mieszkaniec powiatu kierował rowerem po drodze publicznej mając 2,52 promila alkoholu w organizmie. Z kolei drugi amator jazdy "na podwójnym gazie" został zatrzymany tuż przed godziną 19.00 w Światoni. 53-latek kierował rowerem mając 2,46 promila. Teraz obydwu panom grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel: 695-406-267)

 

 
Turniej BOCCIA z policjantami Drukuj

14 września 2014 roku na stadionie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, w ramach projektu pn." Siła motywacji - siłą integracji", odbył się Turniej BOCCIA z udziałem m.in policjantów z Poddębic. Trzyosobowa grupa funkcjonariuszy wzięła udział w zawodach sportowych wraz z grupami uczestników z PCPR oraz Młodzieżowego Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach . Należy wspomnieć, że to już II edycja turnieju, w której wzięli udział poddębiccy stróże prawa, promujący tym samym zajęcia sportowe m.in z osobami niepełnosprawnymi.

 

 

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w składzie asp. Elżbieta Tomczak, sierż. szt.Bożena Olejniczak i asp. Robert Klimkowski dzielnie walczyli o miejsce na podium Po zaciętej rywalizacji finałowej, skład policjantów zajął III miejsce.Zwycięskie drużyny otrzymały medale i puchary a po zawodach wszyscy uczestnicy degustowali okazały tort ufundowany przez kierownictwo PCPR w Poddębicach. Rozgrywki BOCCI odbyły się w ramach Europejskiego Spotkania Integracyjnego pn." Siła motywacji-siłą integracji" i były m.in wspaniałą okazją do przełamywania barier międzyludzkich z osobami niepełnosprawnymi w ramach potyczek sportowych. Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy pozowali do pamiątkowych zdjęć.

 


Rzecznik KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak ( tel:695-406-267)

 
AKCJA- "PASY" Drukuj

10 września 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Poddębice przeprowadzą działania pn. „ PASY”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierującym jak i pasażerom pojazdów.

Pasy bezpieczeństwa często ratują życie tym, którzy podróżują samochodami i autobusami. Dlatego kierowcy i pasażerowie powinni korzystać z tego prostego i skutecznego zabezpieczenia. Jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych jest lekceważenie przez kierowców i pasażerów obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Wsiadając do pojazdu, powinniśmy pamiętać, że m.in. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa wpływa na skutki wypadków drogowych. Podczas zderzenia na drodze poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów przed urazami i zwiększa szanse przeżycia tylko w przypadku stosowania pasów. Pamiętajmy też o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych, gdyż zdecydowana większość ofiar śmiertelnych wypadków wśród najmłodszych to właśnie pasażerowie pojazdów.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2577