Strona główna arrow Aktualności
czwartek, 30 czerwiec 2016
 
 
Aktualności
Jestem świadomy-jestem bezpieczny Drukuj

 

Rozpoczęły się wakacje więc policjanci z Poddębic kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą. Tym razem prelekcja na temat bezpieczeństwa odbyła się w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.

 


 

Rozpoczął się długo oczekiwany okres wakacji dla dzieci i młodzieży szkolnej, więc policjanci z Poddębic wykorzystują ten czas do spotkań profilaktycznych. Tym razem w dniu 28 czerwca 2016 roku stróże prawa spotkali się z 30-ososbową grupą dzieci, którzy swój wolny czas spędzają na terenie Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. Uczestnicy spotkania wysłuchali porad dotyczących bezpieczeństwa w nad wodą, w domu a także zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Szczególną uwagę poświęcono zagrożeniom w trakcie kąpieli na tzw. „dzikich kąpieliskach”, podczas kontaktu z osoba obcą oraz w przypadku ataku psa. Tutaj milusińscy w formie scenek pokazowych zaprezentowali prawidłowe reakcje, które pozwolą uchronić je od zagrożeń. Tematem końcowym była dbałość o środowisko naturalne, gdzie omówiono aspekty związane z zaśmiecaniem kompleksów leśnych oraz dróg. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książeczki oraz ulotki tematyczne.

 

  

Koordynator KPP Poddębice st.ap. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 
Na ratunek-Akcja prewencyjna Drukuj

 

                                  

Policjanci z Poddębic realizując działania prewencyjne pn. ”Bezpieczne Wakacje 2016”, zorganizowali wspólną akcję plenerową z ratownikami medycznymi FALCK Medycyna, w ramach której uczestnicy poznali m.in. zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą. Dzieci miały także niecodzienna okazję przejażdżki ratunkową łodzią motorową po zbiorniku Jeziorsko.

 

 

 27 czerwca 2016 roku o godzinie 11.00 na terenie gminy Pęczniew przy zbiorniku „Jeziorsko”, dzieci wraz z opiekunami wzięli udział w spotkaniu z policjantami a także ratownikami medycznymi FALCK o/Poddębice. Policjanci udzielali fachowych porad w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą, podczas podróży samochodem a także bezpieczeństwa w domu. Z kolei ratownicy medyczni przekazywali informacje związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na zakończenie spotkania chętni mieli możliwość odbycia rejsu łodzią motorową FALCK w obecności ratowników medycznych i policjantów.

  

 

 

 

 

                                                                                     

Koordynator KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
Śmiertelny wypadek na torach kolejowych Drukuj

 

Policjanci z Poddębic ustalają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Iwoniu w gminie Zadzim. 46-letni mężczyzna został potrącony przez pociąg i zmarł na miejscu.

Do wypadku doszło 25 czerwca 2016 roku po godzinie 21.00. Wstępnie ustalono, że kierujący składem pociągu na trasie Poddębice –Zduńska Wola w miejscowości Iwonie, na niestrzeżonym i nieoświetlonym przejeździe kolejowym, potrącił bokiem jednego z wagonów 46-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Poddębicach wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

                                                                                       


 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 

 

 
Uwaga na upały Drukuj

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są  bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
 

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

 

źródło: KWP w Łodzi

 

 
Podpisano porozumienia w sprawie służb na wodzie Drukuj

 

Wspólne patrole poddębickich policjantów z policjantami z Sieradza, ratownikami WOPR ze Zduńskiej Woli oraz druhami OSP z Proboszczewic będą odpowiadały za bezpieczeństwo osób wypoczywających podczas tegorocznych wakacji na terenie zbiornika i linii brzegowej „Jeziorsko”.


Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach mł.insp. Krzysztof Kotkowski podpisał porozumienia w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych. Porozumienia zawarte zostały na okres wakacyjny tj. od czerwca do końca sierpnia 2016 roku pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Poddębicach a Komendantem Powiatowym Policji w Sieradzu, Prezesem Zarządu OSP w Proboszczewicach oraz Prezesem WOPR ze Zduńskiej Woli.


W myśl zawartych porozumień poddębiccy stróże prawa wspólnie i przy udziale ratowników WOPR i druhów OSP będą pełnić służbę na wodzie z wykorzystaniem posiadanych łodzi motorowych. Służby będą pełnione na wodach i terenach przywodnych zbiornika „Jeziorsko” w obszarze linii brzegowej powiatu poddębickiego oraz sieradzkiego w każdy weekend w godzinach 12.00-20.00. Ponadto w ramach służb policjanci będą konsekwentnie przypominać wszystkim osobom wypoczywającym na tym terenie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na wodzie i w jej pobliżu. Należy pamiętać, że do najczęściej popełnianych błędów plażowiczów należą kąpiele w niebezpiecznych miejscach, pozostawianie dzieci bez opieki oraz pływanie sprzętem wodnym bez odpowiedniego wyposażenia i pod wpływem alkoholu.

Oprac: Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 

                                                                                                        

 

 

 

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2895