Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Śmiertelny wypadek.

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Wartkowice na drodze wojewódzkiej W-469. W wyniku zdarzenia kierujący 29-letni mieszkaniec gm. Dalików poniósł śmierć na miejscu.

 2. Święto Policji i zakończenie procesu inwestycyjnego poddębickiej komendy

  8 sierpnia 2017 roku w Poddębicach odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego Święta Policji i zakończeniem inwestycji dla siedziby komendy. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz poddębicki komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski. Wśród obecnych gości znaleźli się między innymi Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau.

 3. Policjanci apelują o ostrożność w czasie nawałnic

  Miniony weekend pokazał jak groźne może być gwałtowne załamanie pogody. W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

 4. Sierpniowy Weekend 2017

  Przed nami kilka upalnych dni i kolejny długi weekend. Na drogach pojawi się więcej podróżnych. Policjanci łódzkiego garnizonu włączą się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017”. W tym roku akcja potrwa 5 dni, od 11 do 15 sierpnia.

 5. Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

  Kryminalni z Poddębic po raz kolejny zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskich. Tym razem ujawniono 5 miejsc, w których rosło w sumie 174 krzewów konopi indyjskich. Z roślin można było uzyskać około 4 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 125 tysięcy złotych.

 6. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 7. PIKNIK PREWENCYJNY

  8 sierpnia 2017 r. dla mieszkańców powiatu poddębickiego odbędzie się "niebieski piknik profilaktyczny" organizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą". W ramach imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji, a także spotkania z dzielnicowymi, którzy przybliżą działanie programu "Dzielnicowy bliżej nas".

 8. Pijany uderzył w mazdę i odjechał z miejsca zdarzenia. Jest już w rękach policji.

  Prawie 3 promile miał mieszkaniec powiatu poddębickiego, który kierując daihatsu uderzył w mazdę. Mężczyzna po zdarzeniu odjechał do domu, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA POLICJI I OTWARCIA NOWEJ SIEDZIBY KOMENDY POWIATOWEJ W PODDĘBICACH

 10. Zakręceni bezpieczeństwem na Rajdzie Rowerowym

  W ramach współpracy z lokalnym samorządem, policjanci zabezpieczali prawidłowy i bezpieczny przejazd rowerzystów, którzy brali udział w Rajdzie na terenie gmin Pęczniew i Zadzim. Działania policjantów zostały wpisane w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” prowadzoną pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Linki

Tagi

aplikacja Moja Komenda kradzież nieletni zniszczenie mienia plantacja narkotyki Uratowany przez policjantów mapa zagrożeń KMZB MSWiA debata społeczna uszkodzenie mienia nietrzeźwy kierujący niewybuch ruch drogowy wypadek śmiertelny porozumienia akcja prewencyjna nowa KPP tytoń "Kręci mnie bezpieczeństwo" bezpieczne święta wychłodzenia jazda bez uprawnień prewencja emeryci poszukiwany Turniej graffiti punkty karne profilaktyka niebezpieczne upały "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" środki odurzające program prewencyjny święta nowa komenda praca w Policji bezpieczny weekend pies służbowy prace polowe dzielnicowy znicz pościg bezpieczne wakacje kradzież z włamaniem wypadek drogowy dzielnicowy bliżej nas autostrada konkurs