Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 22 grudzień 2014
 
 
Aktualności
Szlachetna Paczka Drukuj

Policjanci i pracownicy Policji z Poddębic włączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy Policji
w Poddębicach już po raz drugi włączyli się do akcji pn.: „Szlachetna Paczka”. Pierwsza edycja tej akcji odbyła się rok temu, podczas której wszyscy policjanci i pracownicy policji poddębickiej komendy z wielkim zaangażowaniem zbierali pieniądze i artykuły dla potrzebujących pomocy. W tym roku wybrana rodzina otrzymała nową lodówkę, żywność, artykuły chemiczne, prezenty dla dzieci oraz odzież. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony funkcjonariuszy oraz pracowników policji, która miała na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

Obraz

Obraz

 

Koordynator KPP w Poddębicach – asp. Elżbieta Tomczak

Oprac./Sporz. sierż. szt. Bożena Olejniczak

 

 

 

 

 
BLUE ART VISION 2014 Drukuj

KOMUNIKAT

 

Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach
zaprasza na wystawę
„BLUE ART VISION 2014”

 

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach informuje, że w dniach
15-21 grudnia 2014 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poddębicach zostanie zaprezentowana wystawa prac artystycznych wystawionych przez środowisko policyjne w ramach międzynarodowego pleneru policyjnego BLUE ART VISION 2014.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu poddębickiego.

 

KOMENDANT
POWIATOWY POLICJI
W PODDĘBICACH
insp. Marek Krzemiński

Obraz

Obraz

Obraz

 

Oprac./Sporz. sierż. szt. Bożena Olejniczak 

 

 
POLACY CZUJĄ SIĘ W SWOJEJ OKOLICY BEZPIECZNIE JAK NIGDY DOTĄD Drukuj
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków. 
Polacy czują się bezpiecznie i to znacznie bardziej niż inni Europejczycy - wynika z badań Eurostatu, na które powołuje się "Dzienika Gazeta Prawna". Wynika z nich, że odsetek mieszkańców, którzy uważają przestępczość, przemoc lub wandalizm w okolicy za problem, wynosi w Polsce tylko 6,4 proc. i jest o 8 pkt proc. niższy niż wynosi średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej (14,5 proc.). Według socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, którego cytuje dziennik, z tej statystyki wynika, że "bardzo się obniżyło poczucie prawdopodobieństwa, że za chwilę może ktoś na nas napaść albo że nas pobije lub ukradnie nam na przykład samochód spod domu czy rozbije szybę w mieszkaniu". W artykule podkreślono też, że zjawiska te mocniej doskwierają mieszkańcom w krajach rozwiniętych, które uważamy za bardziej cywilizowane niż nasza ojczyzna:  są one np. problemem dla prawie co piątego Belga.


Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny, podkreślił w materiale, że dane Eurostatu potwierdzają ustalenia z Diagnozy Społecznej, według których w latach 2009–2013 nastąpił bardzo szybki wzrost poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.  Zaznaczył też, że "subiektywne oceny Polaków idą w parze z obiektywnymi wskaźnikami spadku takich zdarzeń jak rozboje, napaści czy włamania". Dodał, że zwłaszcza Warszawa – na tle innych stolic – należy do najbezpieczniejszych miejsc w Unii Europejskiej. Podkreślił też zasługi Policji w zapobieganiu przestępstwom.

Duże poczucie bezpieczeństwa odnotowują też inne sondaże: np. w kwietniowym badaniu CBOS dziewięciu na dziesięciu badanych deklarowało, że czuje się bezpiecznie w swojej okolicy. Poziom poczucia bezpieczeństwa należy do najwyższych w całym okresie III RP.

Rosnące poczucie bezpieczeństwa Polaków znajduje - według autorów artykułu - odzwierciedlenie w policyjnych statystykach. Ogółem w 2013 r. policjantom zgłoszono trochę ponad milion przestępstw, co oznacza spadek w stosunku do 2003 r. o 400 tys. - to z kolei oznacza, że każdego dnia było o 1100 przestępstw mniej.

Według policyjnych statystyk, co podkreślono w tekście, na przestrzeni dekady nastąpił spadek w przypadku każdego typu czynu zabronionego. Liczba zabójstw zmniejszyła się o połowę, z 1057 do 574. Podobnie rzecz wygląda w przypadku bójek oraz pobić, których średnio dziennie jest o 14 mniej, a także kradzieży.  Trzyipółkrotnie spadła liczba kradzieży samochodów - z 54,3 tys. do 15,5 tys.

źródło: gazetaprawna.pl / mg
 
Poddębice  śmiertelne potrącenie rowerzysty Drukuj
Poddębiccy policjanci wraz z Prokuraturą wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 8 grudnia .2014 r. około godziny 4.20, w miejscowości Złotniki na trasie k-72 między Poddębicami a Aleksandrowem Łódzkim. Został tam śmiertelnie potrącony rowerzysta przez kierującego busem m-ki Mercedes Sprinter. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierujący rowerem - 35 letni mieszkaniec powiatu poddębickiego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli busa. Busem w momencie zdarzenia kierował 20 – latek – mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Sprawca chciał się ukryć, ale został przekazany stróżom prawa przez swojego ojca. Mężczyzna około godz. 7.00 miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sprawca wypadku został zatrzymany, a następnie usłyszy zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

 Obraz

 

Obraz

 Oprac./Sporz. sierż. szt. Bożena Olejniczak

 
MIKOŁAJ NA DRODZE Drukuj

 

W dniu 05 grudnia 2014 r. dzieci idące do szkoły w Uniejowie spotkały Świętego Mikołaja, który przybył w asyście funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. 
Niezwykły gość rozdał prezenty w postaci elementów odblaskowych oraz słodyczy dla najmłodszych uczestników ruchu. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Akcja ta była zorganizowana dzięki pomocy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.


Obraz

Obraz


Oprac./Sporz. sierż. szt. Bożena Olejniczak

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2623