Strona główna arrow Aktualności
piątek, 25 lipiec 2014
 
 
Aktualności
Życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji Drukuj
 
KOMUNIKAT POLICJI Drukuj

 

 

 

Z OKAZJI 95-LECIA POLSKIEJ POLICJI

KOMENDANT POWIATOWY POLICJI

W PODDĘBICACH

 

ZAPRASZA

 

MIESZKAŃCÓW POWIATU PODDĘBICKIEGO

do udziału w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się 25 lipca 2014 roku o godzinie 11.00

w Parafii Rzymsko-katolickiej w Poddębicach.

 

 

 

 

                                                                     KOMENDANT POWIATOWY POLICJI

                                                                                   W PODDĘBICACH

 

                                                                           INSP. MAREK KRZEMIŃSKI

 

 
21.07.2014 r - wydarzenia Drukuj

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło tuż po północy 19 lipca 2014 roku w Woli Przedmiejskiej w gminie Uniejów. Jak wynika z wstępnych ustaleń  23-letni motocyklista  najprawdopodobniej uderzył w tył  jadącego w tym samym kierunku roweru , którym kierowała 16-letnia dziewczyna. Nastolatka została wyrzucona wraz z rowerem na lewe pobocze drogi natomiast motocyklista spadł z pojazdu i uderzył w drzewo.  23-latek mimo podjętej reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast 16-latkę  z licznymi obrażeniami przewieziono do szpitala w Koninie. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta .Tomczak (tel:695-406-267)

 
AKCJA " TRUCK" Drukuj

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Poddębice 21 lipca 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzą na terenie powiatu poddębickiego działania pod hasłem „ TRUCK& BUS”.

Od szeregu lat potwierdza się fakt ,że główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem samochodów ciężarowych i autobusów jest zmęczenie kierujących , zaśnięcie  oraz niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. To właśnie te aspekty będą brane pod uwagę podczas przeprowadzanych kontroli. Działania te ukierunkowane będą również na eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób i rzeczy a także nieprawidłowości ujawnionych podczas kontroli stanu technicznego pojazdów.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice

 

 
ODZNACZENI NA ŚWIĘTO POLICJI Drukuj

 

 ODZNACZENIE DLA KOMENDANTA POWIATOWEGO  POLICJI W PODDĘBICACH

 


 

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. W tym roku obchodzimy 95 rocznicę jej powołania. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne obchody w województwie łódzkim odbyły się 17 czerwca 2014 roku w Sieradzu. W uroczystościach udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, parlamentarzyści ziemi łódzkiej, władze województwa oraz przedstawiciele samorządu sieradzkiego a także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

 

Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystą mszą w intencji Policjantów i Pracowników Policji w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Sieradzu przy ul. Kolegiackiej 11 odprawioną przez Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Biskupa Wiesława Meringa. O godzinie 11.15 wszyscy uczestnicy przemaszerowali na plac przy ul. Tadeusza Kościuszki, by o 11.40 rozpocząć uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu. Po tej uroczystości rozpoczęła się akademia z okazji Święta Policji zakończona defiladą oraz pokazem musztry paradnej.

 

 

Podczas uroczystej akademii wręczono odznaczenia:

 

DECYZJĄ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

Z DNIA 27 CZERWCA 2014 ROKU

 

ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZASŁUŻONY POLICJANT ZOSTAŁ ODZNACZONY:

 Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. MAREK KRZEMIŃSKI

 

 

 

 

 

 

DECYZJĄ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

Z DNIA 27 CZERWCA 2014 ROKU

 

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POLICJI ZOSTAŁ ODZNACZONY:  

Pan PIOTR SĘCZKOWSKI - BURMISTRZ PODDĘBIC

 


 

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2546