Strona główna arrow Aktualności
sobota, 25 październik 2014
 
 
Aktualności
AKCJA SPOŁECZNA - Bezpieczny, bo widoczny Drukuj

 

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny". Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 W czwartek, 23 października 2014r, w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas spotkania miała miejsce premiera klipów, promujących noszenie odblasków przez dzieci. W filmikach wystąpili Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Omenaa Mensah oraz Artur Chamski.

- Dlaczego teraz zaczynamy akcję? Najbliższy weekend to zmiana czasu z letniego na zimowy, zmrok co raz szybciej zapada, co raz więcej mamy ciemnych godzin – niestety na drogach robi się niebezpiecznie z punktu widzenia osób pieszych – powiedział podczas konferencji Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Sokołowski.  – Jako policja od kilku już lat promujemy odzież z elementami odblaskowymi. Jest to najlepszy sposób, aby poprawić widoczność dziecka, ale także dorosłego na drodze – dodał.

Rzecznik podkreślił też rolę najmłodszych, biorących udział w kampanii: - Dla nas bardzo ważne są dzieci, po raz kolejny mówimy o nich dlatego, że to właśnie one są ambasadorami wiedzy i popularyzatorami noszenia odblasków wśród osób dorosłych.

Akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny” prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie propagować i uświadamiać, jak ważne jest noszenie przez dzieci odblaskowych elementów garderoby. To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach. Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście. To rozsądna konieczność.Kampanię wspierają znane twarze, takie jak: Karolina Malinowska, Omenaa Mensah, Artur Chamski, Paulina Holtz, a także dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie, które uważają, że odblaski i bezpieczeństwo są cool!

www.bezpiecznybowidoczny.org

www.facebook.com/bezpiecznybowidoczny

 

źródło: KGP

 

 
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY Drukuj

            

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!!!   

W celu niwelowania zagrożeń utraty życia i zdrowia osób szczególnie narażonych na działanie niskich temperatur, policjanci apelują aby reagować na każdą osobę potrzebującą pomocy.
Jak wskazują doświadczenia ubiegłych lat, okres jesienno-zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zwłaszcza osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu. Policja na co dzień podejmuje wzmożone działania prewencyjne i pomocowe, zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom, jakim są śmiertelne wychłodzenie. Policjanci informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. Funkcjonariusze patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni, tj.: dworce, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe itp
Policjanci zwracają się z prośbą o przekazywanie informacji ośrodkom pomocy społecznej o ujawnieniu osób bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie. Skuteczność tych działań uzależniona jest także od aktywności samych mieszkańców. Niekiedy jeden telefon może zadecydować o życiu innego człowieka!!!

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo bądź potrzebujących pomocy, należy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Poddębicach pod numerem 

43 678-94-22, 997 lub 112.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 
POKRZYWDZENI PRZESTĘPSTWEM Drukuj

Katalog zadań objętych dofinansowaniem dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin zawartych w  § 25 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia  11 lutego 2014r. w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej /Dz.U. 2014.189 /

 

  1. organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, w tym alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów;
  2. pokrywanie kosztów związanych z psychoterapią lub pomocą psychologiczna, w tym organizowanie i finansowanie pomocy przez osobę pierwszego kontaktu;
  3. pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, wyrobów medycznych, w tym przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych, jeżeli jest to niezbędne        w procesie leczniczym doznanego uszczerbku na zdrowiu wynikającego z przestępstwa lub jego następstw;
  4. pokrywanie kosztów związanych z edukacją ogólnokształcącą i zawodową, także na zasadach indywidualnego kształcenia, odpowiednio do wieku i potrzeb edukacyjnych osób uprawnionych;
  5. pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia;
  6. finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych za lokal mieszkalny, do którego osoba uprawniona posiada tytuł prawny, a lokal mieszkalny nie jest użytkowany przez inne osoby;
  7. dostosowanie lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego do potrzeb osoby pokrzywdzonej przestępstwem w przypadku, gdy, utrata sprawności fizycznej nastąpiła w wyniku przestępstwa;
  8. finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń i regulowaniem spraw określonych w pkt 1-7;
  9. pokrywanie kosztów żywności lub bonów żywnościowych;
  10. pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej

 

Wykaz podmiotów, którym w bieżącym roku przyznano dotacje celowe z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej  w zakresie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w  zakładce Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem,    na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl oraz na stronie internetowej Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego www.pomoc.lodzkie.eu/page/„Komunikaty i ogłoszenia”.

 

W naszym województwie pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem zajmuje się Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobotnych „Wszyscy Razem- in Corpore” z siedzibą w Łodzi ul. Franciszkańska 15 , tel. 42 63972 03 lub 42 656 20 40.

 

źródło: KWP w Łodzi

 
AKCJA- "NIECHRONIENI" Drukuj

 

 

24 października 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Poddębicach przeprowadzą akcję pod hasłem „ NIECHRONIENI”, celem której będzie poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Działania ukierunkowane będą na ujawnianie wykroczeń, jakie popełniają piesi uczestnicy ruchu drogowego. Policyjne patrole będą zwracać szczególną uwagę na osoby przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzące na przejście w cyklu czerwonego światła, a także popełniające inne wykroczenia. Pośpiech, nieuwaga, lekkomyślność czy wręcz bezmyślność często towarzyszą pieszym i są złym doradcą. Dlatego też w czasie akcji policjanci nie tylko będą pouczali jak prawidłowo powinni zachowywać się piesi, ale również będą karali mandatami tych, którzy ewidentnie nie przestrzegali obowiązujących przepisów.

APEL!

Poddębiccy stróże prawa apelują do pieszych oraz rowerzystów, aby zwrócili szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, które ustrzegą ich przed niebezpieczeństwem!!!

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice - asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 

 
23.10.2014 r - wydarzenia Drukuj

Pijani na drodze

22 października 2014 roku policjanci z Poddębic zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy został zatrzymany po godzinie 10.00 w miejscowości Zdrzychów. 50-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając 2,24 promila alkoholu w organizmie.Ponadto okazało się , że mężczyzna kierował rowerem wbrew orzeczonemu wcześniej zakazowi sądowemu. Teraz grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Kolejny "amator" jazdy na podwójnym  gazie został zatrzymany przed godziną 17.00 w Zygrach. 47-latek kierował rowerem mając 0,92 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2597