Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Dwa wypadki w jeden dzień

  Cztery osoby ranne to bilans dwóch wypadków do których doszło 22 sierpnia 2016 br. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Uniejowie na ulicy Wschodniej a do drugiego doszło w Bałdrzychowie.

 2. Przygnieciony przez ciągnik rolniczy

  Na terenie jednej z posesji w gminie Wartkowice, 82-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy, który na skutek nieprawidłowego zabezpieczenia stoczył się ze wzniesienia. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Łodzi.

 3. Kierujący ducato zderzył się z 13-letnim motorowerzystą

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia o godzinie.19.00 w Ralewicach w gminie Zadzim. Kierujący fiatem uderzył w motorower, którym kierował 13-latek. Chłopak został przewieziony do szpitala w Łodzi.

 4. Wypadek z motocyklistą

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 sierpnia w Uniejowie. Kierujący yamahą zderzył się z peugeotem. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

 5. Uwaga na oszustów na A2

  Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących policjanci apelują o wzmożoną czujność. Kierowcy jeżdżący autostradą A2 mogą być narażeni na grupę oszustów, którzy nie tylko bazują na naiwności podróżnych, ale przede wszystkim stwarzają poważne zagrożenie na drodze!!!

 6. Wdrażanie „Mapy zagrożeń " i projektu „Dzielnicowy bliżej nas”

  Od 1 września 2016 roku na terenie powiatu poddębickiego ruszy proces wdrażania „Map zagrożeń” oraz Programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Mając na uwadze rozpowszechnienie i realizację tych projektów poddębiccy policjanci aktywnie włączają się w działania.

 7. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 8. Nie daj się oszukać -komunikat policji

  Starsze, ufne osoby, są łatwym celem dla oszustów lub złodziei, którzy podając się za rodzinę, urzędników lub sprzedawców, okradają mieszkania, spisują fikcyjne umowy bądź wyłudzają pieniądze. Ostatnio na terenie powiatu poddębickiego pojawiły się osoby, które wykorzystują nieporadność, wiek osób lub ich nieuwagę i okradają ich z pieniędzy.

 9. Przestępczy kwartet w rękach policji

  Policjanci z poddębickiej komendy zatrzymali 4 osoby, które włamały się do jednego ze sklepów spożywczych w gminie Pęczniew skąd wyniosły papierosy, alkohol oraz gotówkę. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

 10. ICE - kod ratujący życie

  Policjanci. strażacy, czy ratownicy medyczni na miejscu wypadków często mają problem z ustaleniem kontaktu do osoby nam najbliższej. Sięgają więc po telefon komórkowy poszkodowanego, by skontaktować się z jego bliskimi i uzyskać ważne informacje na jego temat. Właśnie w tym celu wymyślono hasło ICE.

Linki

Tagi

nietrzeźwy kierujący porozumienia narkotyki plantacja konopi indyjskich nowa KPP ćwiczenia dzielnicowy bliżej nas przemoc w rodzinie autostrada uszkodzenie mienia kradzież prewencja nietrzeźwi rodzice emeryci akcja MSWiA Młody Bohater akcja prewencyjna zniszczenie mienia kierownictwo kpp podziękowania katastrofa w ruchu drogowym środki odurzające mapa zagrożeń przestępstwa na tle seksualnym bezpieczny weekend MSW święto policji nienawiść rasowa pedofila groźby ślubowanie niewybuch ŚDM Uratowany przez policjantów tytoń ruch drogowy program prewencyjny dzielnicowy prace polowe debata społeczna wypadek kolejowy posz wypadek drogowy graffiti jazda bez uprawnień kradzież z włamaniem poszukiwany niebezpieczne upały
zielona strefa
Telefon bezpieczeństwa
Niebieska Linia
Dopalacze - gdzie szukać pomocy?