Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 26 kwiecień 2015
 
 
Aktualności
KAMPANIA SPOŁECZNA "NIE [PRZY]DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ" Drukuj

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Czytaj całość...

 
Pokaz umundurowania Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR Drukuj

 

 

W ramach Fashion Week Poland , 17 kwietnia 2015 roku, w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych  w Łodzi, jako impreza towarzysząca, odbył się specjalny pokaz umundurowania służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych. W prezentacji wzięło udział  60 funkcjonariuszy różnych formacji takich jak Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna i BOR.

Był to pierwszy w Europie pokaz kompleksowego umundurowania służb bezpieczeństwa narodowego.


 

Zaprezentowane zostały ubrania o nowoczesnym wzornictwie, wykonane z materiałów o najwyższej jakości,  charakteryzujące się wysokim komfortem użytkowania co jest niezmiernie istotne dla bezpieczeństwa poszczególnych służb.  Na wybiegu można było zobaczyć zarówno mundury wyjściowe, ćwiczebne, specjalistyczne jak i te kamuflowane wykorzystywane przez funkcjonariuszy pełniących służbę po cywilnemu.
Pokaz spotkał się  z dużym aplauzem widowni.


Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, który był wspólnie z KWP w Łodzi współorganizatorem pokazu,  zaprezentował także  nowe wyroby, opracowane ze środków finansowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ,w ramach programów realizowanych na rzecz bezpieczeństwa i obronności .

 


 

źródło: KWP w Łodzi
 
15.04.2015 r - wydarzenia Drukuj

 

Wypadek w Złotnikach

14 kwietnia 2015 roku o godzinie 16.20 w miejscowości Złotniki doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra 42-letnia mieszkanka powiatu poddębickiego, z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała nagle na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Clio kierowanym przez 73-latka z powiatu poddębickiego. W wyniku zdarzenia kierujący renault doznał urazów wielonarządowych a jego 67-letnia pasażerka doznała urazu żeber. Oboje zostali umieszczeni w szpitalu w Poddębicach. Kierująca oplem doznała urazu głowy i kręgosłupa a pasażerowie w wieku 4 i 11 lat doznali ogólnych potłuczeń i urazów klatki piersiowej. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Łodzi. Kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Poddębic. 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel: 695-406-267)

 
Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych Drukuj

Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

W Polsce, co podkreśla Najwyższa Izba Kontroli  już w pierwszym zdaniu podsumowania wyników kontroli, stworzono system poszukiwań osób zaginionych. Co więcej, zadbano o ustawowe uporządkowanie działań, podejmowanych w przypadku zaginięcia osoby – stworzono bazę danych DNA osób zaginionych i ich rodzin. Umożliwia to funkcjonariuszom identyfikację osób zaginionych z ujawnionymi na terenie całego kraju, jak również za granicą osobami, o nieustalonej tożsamości i nieznanymi zwłokami.

W Policji również wypracowano procedury postępowania w przypadku otrzymywania zawiadomienia o zaginięciu osoby i prowadzenia czynności poszukiwawczych, zwłaszcza w stosunku do dzieci. W tym celu powstał system Child Alert.

Ponadto w Komendzie Głównej Policji zbudowano komórkę odpowiedzialną za ogólnopolską koordynację poszukiwań – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, która nadzoruje w sposób szczególny poszukiwania osób zaginionych, jak również w uzasadnionych przypadkach bezpośrednio uczestniczy w prowadzonych działaniach poszukiwawczych na terenie całego kraju. Wykorzystywane w tym celu jest Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań oraz bezzałogowy statek latający.

Równocześnie Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie podkreśliła, że Policja w sposób precyzyjny określiła m. in. właściwość miejscową jednostek organizacyjnych Policji do prowadzenia poszukiwań.

W tym roku Komendant Główny Policji zatwierdził program szkolenia kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się zaginięciami, który wdrożony zostanie w ciągu paru miesięcy. Poprzedzone było to pilotażowymi szkoleniami dla ponad 240 policjantów z kraju.

Oczywiście przy tej skali działań Policji mogły pojawić się błędy, które poprzez zbudowanie właściwego systemu muszą być jak najszybciej identyfikowane i korygowane. Po to zbudowano m.in. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Wnioski końcowe Najwyższej Izby Kontroli mówiące o zintensyfikowaniu współpracy z innymi podmiotami, zaangażowanymi w poszukiwania, usprawnienie współpracy z Prokuraturą, zintensyfikowanie szkoleń, czy też usprawnienie obiegu informacji między jednostkami Policji nie są podstawą do kontestowania kompleksowych działań Policji w tym zakresie.

Nie byłoby tak dużej skuteczności działań poszukiwawczych Policji, które dziś prowadzone są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nie byłoby systematycznego zmniejszania liczby osób nieodnalezionych, gdyby system zbudowany w Policji nie działał.

Od lat 60-tych – od kiedy prowadzi się statystykę zaginięć – wg stanu na koniec 2014 roku nie odnaleziono przez lata ponad 3700 osób. Zaledwie rok wcześniej liczba ta wynosiła 4061, zaś dwa lata wcześniej 4282.

KGP

Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP ►

Child Alert ►

Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań ►

Odnaleziono poszukiwaną 72-latkę ►

Więcej na:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/111083,Kazdego-roku-Policja-odnajduje-coraz-wiecej-osob-zaginionych.html

 

źródło:KGP

 

 
W trosce o bezpieczeństwo Drukuj

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach systematycznie realizują działania prewencyjne w ramach Programu „Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim” oraz kampanii „Wspólne osiedla”. Tym razem koordynator programu spotkała się z kadrą pedagogiczną Gimnazjum w Poddębicach, gdzie omówiono aspekty dotyczące negatywnych skutków używania substancji psychoaktywnych, demoralizacji i przestępczości nieletnich a także poruszono wybrane zagadnienia związane z przestępstwami na tle nienawiści rasowej.

 


 

15 kwietnia 2015 roku w godzinach popołudniowych, koordynator poddębickiej policji spotkała się z 30-osobową grupą kadry pedagogicznej  Gimnazjum w Poddębicach, gdzie na podstawie prezentacji multimedialnej zaprezentowano zagadnienia dotyczące psychospołecznych aspektów zażywania narkotyków . Po prezentacji szczegółowo omówiono algorytm postępowania nauczycieli i dyrekcji szkoły w przypadku ujawnienia uczniów będących pod wpływem środków psychoaktywnych.  Ponadto przekazano informacje dotyczące wybranych kategorii przestępstw najczęściej popełnianych przez nieletnich oraz ich odpowiedzialności karnej. Omówiono także aspekty dotyczące przejawów demoralizacji nieletnich a także poruszono wybrane zagadnienia związane z przestępstwami na tle nienawiści rasowej. Tego typu spotkania będą cyklicznie realizowane przez policjantów poddębickiej jednostki na terenach szkół, które są wpisane w realizacje działań programu „Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim” oraz kampanii „ Wspólne osiedla”.

 

 

Koordynator KPP Poddębice asp. E.Tomczak

 

 


 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2674