Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 14 luty 2016
 
 
Aktualności
Konsultacje w Uniejowie Drukuj

 

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach kontynuuje działania mające na celu utworzenie aktualnej „mapy zagrożeń” na terenie powiatu poddębickiego. W tym celu odbyła się kolejna konsultacja społeczna, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, samorządu gminy, Urzędu Miasta w Uniejowie, członkowie Uniwersytetu III Wieku, mieszkańcy miasta i gminy Uniejów oraz przedstawiciele lokalnych mediów.


12 lutego 2016 roku o godzinie 10.00 w Sali OSP w Uniejowie odbyło się spotkanie, w którym oprócz Kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach uczestniczyli: przedstawiciele samorządu, Urzędu Miasta, przedstawiciele Rady Miejskiej, seniorzy Uniwersytetu III Wieku oraz mieszkańcy miasta i gminy Uniejowa.

Spotkanie otworzył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach mł.insp. Krzysztof Kotkowski, który przedstawił główne założenia i cele konsultacji społecznych. Na podstawie prezentacji multimedialnej  zostały omówione zagadnienie dot. idei tworzenia tzw. „map zagrożeń”, a także aktualna analiza przestępstw i wykroczeń na terenie powiatu.

 

Podczas spotkania wywiązała się dyskusja, podczas której poruszono m.in. zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożeń podczas odbywających się cyklicznie masowych imprez kulturalnych oraz wydarzeń sportowych. Poruszono także temat dotyczący bezpieczeństwa na terenach osiedli a także przejawów demoralizacji nieletnich. Zwrócono również uwagę na zagadnienie dotyczące kontynuowania działań profilaktycznych skierowanych bezpośrednio do seniorów Uniwersytetu III Wieku w Uniejowie. Kolejnym tematem poruszonym przez uczestników konsultacji było zagadnienie dotyczące możliwości zapewnienia na terenie miasta i gminy Uniejów większej liczby policjantów.

Na zakończenie konsultacji wszyscy uczestnicy otrzymali ankiety, które będą jednym z pomocnych narzędzi w zidentyfikowaniu zagrożeń. Zebrane informacje pozwolą na doprecyzowanie wniosków w celu utworzenia „mapy zagrożeń” powiatu poddębickiego. Kolejne konsultacje społeczne będą odbywać się cyklicznie w pozostałych gminach powiatu poddębickiego.

 

 

 

Oprac./sporz.: Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 
WSPÓLNIE TWORZYMY MAPY ZAGROŻEŃ Drukuj

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach podjęło działania mające na celu utworzenie aktualnej „mapy zagrożeń” na terenie powiatu poddębickiego. W tym celu zaplanowano konsultacje społeczne, w których będą uczestniczyć m.in. przedstawiciele służb, samorządu lokalnego, instytucji pomocowych, mediów oraz mieszkańcy powiatu.

W ramach współpracy z instytucjami współodpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, stworzenie i usystematyzowanie „map zagrożeń” pozwoli na rzetelne zidentyfikowanie zagrożeń na terenie powiatu poddębickiego. W związku z tym policjanci liczą na aktywną postawę społeczności lokalnej w tworzeniu map zagrożeń.

Wszelkie informacje dot. poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu poddębickiego można także zgłaszać mailowo  na adres: rzecznik@poddebice.ld.policja.gov.pl   wpisując w temacie "MAPY ZAGROŻEŃ".

 

 

 KONSULTACJE SPOŁECZNE

 „MAPY ZAGROŻEŃ”

 

TERMINY SPOTKAŃ::

 

12.02.2016 rok  godz. 10.00 – sala OSP przy Urzędzie Miasta Uniejów.

13.02.2016 rok godz. 18.00 - OSP Brodnia gm. Pęczniew

                13.02.2016 rok godz. 18.00 – OSP Poddębice 

17.02.2016 rok godz. 12.00sala konferencyjna Państwowej Straży Pożarnej

                     w Poddębicach. 

 

   

           20.02.2016 rok :

 - OSP Tarnowa godz. 16.00 

 -  OSP Zygry godz. 17.00

-  OSP Sworawa godz. 18.00 

 - OSP Chropy godz. 19.00 

 

 

25.02.2016 rok godz. 11.00 – Urząd Gminy  Dalików (Sesja)

26.02.2016 rok godz. 9.00 – Urząd Gminy w Wartkowicach (Sesja) 

27.02.2016 rok godz. 18.00 – Góra Bałdrzychowska gm. Poddębice


 Zapraszamy do udziału w konsultacjach!!!!

 

 

 

 

 

 

oprac./sporz.: Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
Bezpieczne Ferie 2016 DrukujNiebawem dzieci i młodzież szkolna naszego województwa rozpoczną 2 tygodniową przerwę w  nauce. Zimowe ferie bardzo często łączą się z wyjazdami poza miejsce zamieszkania.   Aby  wypoczynek był dla wszystkich spokojny i bezpieczny warto skorzystać z porad,  którymi jak co roku dzielą się  policjanci :


  bezpieczna podróż


   Wybierając się na zimowy wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Poruszając się własnym środkiem transportu pamiętajmy o sprawdzeniu  stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siądź trzeźwy i wypoczęty . Na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone . Wysiadając z samochodu należy zabrać ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty , drogą odzież i dokumenty , zamknąć auto i uruchomić urządzenie alarmowe .
    W trakcie podróży możemy być narażeni na kradzież samochodu metodą na stłuczkę lub na wypadek – złodzieje aranżują taką sytuację i starają się wykorzystać emocje swojej ofiary . W takim przypadku nie należy opuszczać pojazdu , lecz telefonicznie powiadomić służby ratownicze lub skierować się do najbliższej jednostki Policji. Jeżeli decydujemy się na wyjście z auta pamiętajmy , że należy je zamknąć i uaktywnić alarm .
   Korzystając z pociągów czy autobusów dalekobieżnych unikajmy sztucznego tłoku i pilnujmy bagażu szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu . Do podróży załóżmy wygodną i skromną odzież . Pamiętajmy, aby nie rozmawiać z przygodnie poznanymi ludźmi i nie przyjmować poczęstunków od współpasażerów . W pociągu opuszczając przedział zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. O każdej „ podejrzanej „ sytuacji powinniśmy powiadomić obsługę pociągu.

*zabezpiecz mieszkanie

   Nie opowiadaj wszystkim wkoło, że planujesz dłuższy wyjazd. Na automatycznej sekretarce telefonu nie zostawiaj wiadomości typu „ wyjechaliśmy z miasta , wracamy wtedy i wtedy „. Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub zaufanemu sąsiadowi , poproś by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi , wieczorem zaś zapalił światło i otworzył okno. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką ! Cenne przedmioty, dzieła sztuki czy wyroby jubilerskie i gotówkę zdeponuj w sejfie lub oddaj na przechowanie zaufanej osobie. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii.

* ferie w miejscu zamieszkania

   Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją , gdy dzieci spędzają zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania i pozostają przez kilka lub kilkanaście godzin bez opieki pracujących rodziców .  Pouczmy nasze pociechy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczały obcych ludzi do domu. Dziecko powinno mieć kontakt telefoniczny z rodzicami i informować ich o każdym istniejącym zagrożeniu . Na placach zabaw, w parkach czy skwerach dzieci powinny bawić się w grupie - najlepiej pod okiem dorosłej osoby . Należy „ uczulić „ dziecko ,że nie wolno mu rozmawiać z obcymi, ani oddalać się w ich towarzystwie .
   Wytłumaczmy naszej latorośli, aby unikała niebezpiecznych miejsc – bunkry , pokryte lodem rzeki czy jeziorka mogą być bardzo zdradliwe, a zabawa  może zakończyć się utratą zdrowia czy życia .
   Rodzice nastolatków, które udają się na wypoczynek w grupie młodzieży powinni dokładnie wiedzieć gdzie i z kim wybiera się młoda osoba . Starajmy się poznać współuczestników wyjazdu i utrzymujmy z synem lub córką stały kontakt telefoniczny.

  • Policjanci KPP Poddębice w miarę możliwości będą kontrolować autobusy bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdów, po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego bądź pisemnego.

 

Telefon kontaktowy 43 678-94-11 / 678 26-08

 

 

 

Oprac/.sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 
Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi Drukuj

 

 

10 lutego 2016 roku w obecności insp. Heleny Michalak Zastępcy Komendanta Głównego Policji wprowadzono na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

 


W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza Garnizonu Łódzkiego oraz zaproszeni goście : Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.
 
Insp. Andrzej Łapiński ma 44 lata. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu  w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. Od października 2013 roku był Komendantem Miejskim Policji w Białymstoku a wcześniej  Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Odznaczony Srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” , Brązowym Krzyżem Zasługi , Złotą odznaką „Zasłużony Policjant” , Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” , Brązową odznaką honorową "Podlaski Krzyż Floriański".
Ma żonę  i dwójkę dzieci.  Interesuje się informatyką.
 
 
źródło:KWP Łódź
 
 
II Konsultacje społeczne w UM Poddębice Drukuj

WSPÓLNIE TWORZYMY MAPY ZAGROŻEŃ

   

 

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach kontynuuje działania mające na celu utworzenie aktualnej „mapy zagrożeń” na terenie powiatu poddębickiego. W tym celu odbyła się kolejna konsultacja społeczna, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, samorządu gminy, Urzędu Miasta, ośrodków pomocowych oraz zaproszeni goście.


8 lutego 2016 roku o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Poddębicach odbyło się spotkanie, w którym oprócz Kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach uczestniczyli: przedstawiciele samorządu gminnego, Urzędu Miasta, przedstawiciele MGOPS, Poradni Psychologiczno-pedagogicznej, PCPR w Poddębicach oraz mieszkańcy.

Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Marek Krzemiński, który przedstawił główne założenia i cele konsultacji społecznych. Swoje wystąpienie zaprezentował także  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach mł.insp. Krzysztof Kotkowski, który na podstawie prezentacji multimedialnej  omówił zagadnienie dot. idei tworzenia tzw. „map zagrożeń”, a także przedstawił aktualną analizę przestępstw i wykroczeń na terenie powiatu.

            Podczas spotkania wywiązała się dyskusja, podczas której poruszono m.in. zagadnienia dotyczące przejawów demoralizacji nieletnich, aspektów dotyczących osób bezdomnych na terenie miasta oraz temat dotyczący bezpieczeństwa na terenach osiedli.

Na zakończenie konsultacji wszyscy uczestnicy otrzymali ankiety, które będą jednym z pomocnych narzędzi w zidentyfikowaniu zagrożeń. Zebrane informacje pozwolą na doprecyzowanie wniosków w celu utworzenia „mapy zagrożeń” powiatu poddębickiego. Kolejne konsultacje społeczne będą odbywać się cyklicznie w pozostałych gminach powiatu poddębickiego.

 

 

 

Oprac./sporz.: Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2823