Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 01 marzec 2015
 
 
Aktualności
K O M U N I K A T !!! Drukuj

Zbliża się kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku
w dniach 23-28 lutego, każdy zainteresowany będzie mógł zwrócić się o bezpłatną poradę do specjalistów instytucji, które włączyły się w organizację przedsięwzięcia: Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Generalnej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Komendy Głównej Policji, Krajowej Rady Kuratorów Sądowych, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Radców Prawnych, Komendy Głównej Straży Granicznej i Krajowej Rady Komorniczej.

Do akcji włączają się także poddębiccy policjanci wraz z przedstawicielami Prokuratury, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Każdy pokrzywdzony przestępstwem, zainteresowany uzyskaniem pomocy prawnej, może w tych dniach zgłosić się do Ośrodków Pomocy i instytucji współpracujących.

W dniu 24 lutego 2015 roku w godz. 9.00-14.00 z ramienia Komendy Powiatowej Policji
w Poddębicach – dyżur telefoniczny będzie pełnił Kierownik Rewiru Dzielnicowych – asp. Krzysztof Jatczak tel. 43 678 94 42.

W kolejnych dniach dyżur pełni rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak tel: 43 678-94-13

 
Poddębiccy policjanci zlikwidowali tzw. dziuplę samochodową Drukuj

Poddębiccy policjanci zlikwidowali tzw. „dziuplę samochodową”, która mieściła się na terenie gminy Zadzim, a w proceder zamieszani byli sieradzanie. Funkcjonariusze odzyskali skradzione audi Q7 i zatrzymali 5 mężczyzn pod zarzutem paserstwa.

 

Akcja związana z likwidacją „dziupli samochodowej” została przeprowadzona po informacji, która dotarła do poddębickich mundurowych. Podjęta natychmiast realizacja czynności w tej sprawie przez policjantów potwierdziła otrzymane zgłoszenie. Na miejscu zastali posesję wyglądającą na opuszczoną. W drewnianej stodole 3 mężczyzn demontowało samochód audi Q7, które jak później okazało się skradzione w Łodzi w styczniu bieżącego roku. Mundurowi zatrzymali mieszkańców Sieradza w wieku 41,20 i 20 lat. Na tym akcja nie zakończyła się. Podczas prowadzonych czynności na terenie posesji zostało zatrzymanych kolejnych 2 mężczyzn. 23-letni i 33-letni mieszkańcy Sieradza mieli związek z zatrzymanymi wcześniej mężczyznami oraz procederem demontażu skradzionego auta. Cała piątka zatrzymanych w trakcie likwidacji „dziupli samochodowej” usłyszała zarzuty umyślnego paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Akcja-ALKOHOL I NARKOTYKI Drukuj

6 lutego 2015 roku policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania pn. " Alkohol i Narkotyki". Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 

 

 
29.01.2015 r -wydarzenia Drukuj

Destylował bimber w mieszkaniu.

28 stycznia 2015 roku w godzinach popołudniowych, na terenie jednej z posesji w Poddębicach policjanci ujawnili nielegalny alkohol. Okazało się, że wyprodukował go 68-letni lokator. W trakcie przeszukania mieszkania w jednej z szaf znaleziono aparaturę do destylacji alkoholu, a w przyczepie kempingowej mieszczącym się na terenie tej posesji policjanci ujawnili jeszcze 5 butelek z przygotowanym wcześniej alkoholem. Wszystkie przedmioty służące do nielegalnej produkcji zostały zabezpieczone przez stróżów prawa. Mężczyzna tłumaczył, że tzw. „bimber” wyrabiał na własne potrzeby. Teraz 68-latek odpowie za naruszenie przepisu ustawy o wyrobie alkoholu etylowego, za które grozi kara pozbawienia wolności do roku. 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 


 

 

 


 

 
BEZPIECZNE FERIE 2015 Drukuj

Niebawem dzieci i młodzież szkolna naszego województwa rozpoczną 2 tygodniową przerwę w  nauce. Zimowe ferie bardzo często łączą się z wyjazdami poza miejsce zamieszkania.   Aby  wypoczynek był dla wszystkich spokojny i bezpieczny warto skorzystać z porad,  którymi jak co roku dzielą się  policjanci :


* bezpieczna podróż

   Wybierając się na zimowy wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Poruszając się własnym środkiem transportu pamiętajmy o sprawdzeniu  stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siądź trzeźwy i wypoczęty . Na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone . Wysiadając z samochodu należy zabrać ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty , drogą odzież i dokumenty , zamknąć auto i uruchomić urządzenie alarmowe .
    W trakcie podróży możemy być narażeni na kradzież samochodu metodą na stłuczkę lub na wypadek – złodzieje aranżują taką sytuację i starają się wykorzystać emocje swojej ofiary . W takim przypadku nie należy opuszczać pojazdu , lecz telefonicznie powiadomić służby ratownicze lub skierować się do najbliższej jednostki Policji. Jeżeli decydujemy się na wyjście z auta pamiętajmy , że należy je zamknąć i uaktywnić alarm .

   Korzystając z pociągów czy autobusów dalekobieżnych unikajmy sztucznego tłoku i pilnujmy bagażu szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu . Do podróży załóżmy wygodną i skromną odzież . Pamiętajmy, aby nie rozmawiać z przygodnie poznanymi ludźmi i nie przyjmować poczęstunków od współpasażerów . W pociągu opuszczając przedział zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. O każdej „ podejrzanej „ sytuacji powinniśmy powiadomić obsługę pociągu.

*zabezpiecz mieszkanie

   Nie opowiadaj wszystkim wkoło, że planujesz dłuższy wyjazd. Na automatycznej sekretarce telefonu nie zostawiaj wiadomości typu „ wyjechaliśmy z miasta , wracamy wtedy i wtedy „. Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub zaufanemu sąsiadowi , poproś by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi , wieczorem zaś zapalił światło i otworzył okno. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką ! Cenne przedmioty, dzieła sztuki czy wyroby jubilerskie i gotówkę zdeponuj w sejfie lub oddaj na przechowanie zaufanej osobie. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii.

       * ferie w miejscu zamieszkania

   Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją , gdy dzieci spędzają zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania i pozostają przez kilka lub kilkanaście godzin bez opieki pracujących rodziców .

   Pouczmy nasze pociechy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczały obcych ludzi do domu. Dziecko powinno mieć kontakt telefoniczny z rodzicami i informować ich o każdym istniejącym zagrożeniu . Na placach zabaw, w parkach czy skwerach dzieci powinny bawić się w grupie - najlepiej pod okiem dorosłej osoby . Należy „ uczulić „ dziecko ,że nie wolno mu rozmawiać z obcymi, ani oddalać się w ich towarzystwie .
   Wytłumaczmy naszej latorośli, aby unikała niebezpiecznych miejsc – bunkry , pokryte lodem rzeki czy jeziorka mogą być bardzo zdradliwe, a zabawa  może zakończyć się utratą zdrowia czy życia .
   Rodzice nastolatków, które udają się na wypoczynek w grupie młodzieży powinni dokładnie wiedzieć gdzie i z kim wybiera się młoda osoba . Starajmy się poznać współuczestników wyjazdu i utrzymujmy z synem lub córką stały kontakt telefoniczny.

źródło: KWP Łódź

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2644