Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 01 wrzesień 2015
 
 
Aktualności
Podsumowanie "Bezpiecznego weekendu" Drukuj

 

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach od 28 do 30 sierpnia 2015 roku brali udział w działaniach prewencyjnych pod nazwą „Ostatni weekend wakacji”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało w sumie 42 policjantów.

Podczas patroli policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością a także kontrolowali stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. W tym czasie na terenie powiatu poddębickiego doszło do 1 wypadku drogowego gdzie 1 osoba została ranna. Ponadto doszło do 6 kolizji. W sumie podczas trwania akcji zatrzymano 2 osoby znajdujące się w stanie po użyciu alkoholu, które kierowały pojazdami po drogach publicznych.

 

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 

 

 
Komunikat Policji Drukuj

 

 RUSZA AKCJA " BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"   

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w dniach 1- 4 września 2015 roku będą prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne pn „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach których nadzorem obejmą głównie drogi w rejonach szkół powiatu poddębickiego. Szczególną uwagę będą zwracali na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci będą przypominali najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Ponadto policjanci sprawdzą oznakowanie w zabezpieczanych rejonach przyległych do placówek szkolnych.

Podczas cyklicznych spotkań w szkołach policjanci będą edukować najmłodszych uczniów, aby poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nieodzownym elementem kształtowania prawidłowych zachowań dziecka na drodze jest także edukacja prowadzona przez samych rodziców i opiekunów.To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Dlatego policjanci przypominają, że warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. E.Tomczak

 
31.08.2015 r - wydarzenia Drukuj

Pijani na drodze

W miniony  weekend policjanci z Poddębic zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich "wpadł" 30 sierpnia po godzinie 7.00 w Popowie. 47-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając 0,96 promila. Z kolei po godzinie 18.00 w Pęczniewie został zatrzymany 25-latek, który również jechał rowerem mając 1,92 promila alkoholu w organizmie.

Wypadek w Dąbrówce

30 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.55 w miejscowości Dąbrówka, kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra 44-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Renault Laguna kierowanym przez 47-latka z powiatu słupeckiego. W wyniku zdarzenia urazu głowy doznała 77-letnia pasażerka renault, która została przetransportowana do szpitala w Poddębicach, gdzie pozostała na obserwacji. Kierujący trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie  prowadzi poddębicka policja.

 

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ! PRZED NAMI OSTATNI WAKACYJNY WEEKEND Drukuj

Zbliża się ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego szczególnie na drogach dojazdowych do licznych aglomeracji miejskich. Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Przyczyną takiego zachowania kierujących jest zmęczenie długą monotonną jazdą, zdenerwowanie licznymi utrudnieniami na drogach oraz ciągły pośpiech. Wówczas kierujący nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, i nieprawidłowo wyprzedzają np.: „na trzeciego”.

Odrębnym problemem stale pozostaje kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie. W związku z przewidywanymi zagrożeniami, na drogach województwa łódzkiego można spodziewać się obecności większej liczby policjantów. Ich działania mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków. W tym okresie w walce z piratami drogowymi mundurowi będą korzystać z nowoczesnych urządzeń i sprzętu kontrolno-pomiarowego. Wykorzystane zostaną motocykle służbowe i pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów, stan trzeźwości kierujących i sposoby przewożenia pasażerów w szczególności tych najmłodszych. Jednym z głównych elementów pełnienia służby będzie pomoc uczestnikom ruchu drogowego polegająca m.in. na eliminowaniu występujących utrudnień (zatorów drogowych), poprzez doraźne ręczne kierowanie ruchem. Policjanci będą również egzekwować respektowanie przez kierujących pojazdami i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) ograniczeń w ruchu (Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach), które obowiązują w dniach:
 28 sierpnia br. (piątek) – w godz. 18:00 - 22:00
 29 sierpnia br. (sobota) – w godz. 8:00 - 14:00
 30 sierpnia br. (niedziela) – w godz. 8:00 – 22:00
Apelujemy o planowanie podróży, odpowiednio wczesny wyjazd i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Przed wyruszeniem w podróż przygotujmy odpowiednio pojazd, aby nie sprawił nam niemiłej niespodzianki i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Za kierownicą siadamy wypoczęci i bezwzględnie trzeźwi, a podczas długotrwałej podróży regenerujemy siły podczas postojów na wyznaczonych parkingach.

 

źródło: KWP w Łodzi

 
Kolejna odsłona wspólnej akcji wolontariuszy PZU i policji Drukuj
 
 
Już wkrótce niebieskie serca kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” trafią w ręce kolejnych kierowców. Wspólna inicjatywa policji i wolontariuszy PZU promująca cel kampanii – poprawę bezpieczeństwa pieszych, przeprowadzona zostanie już w najbliższy weekend w całej Polsce.
  To już druga w tym roku odsłona akcji wolontariuszy PZU i policji w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Poprzednie wspólne patrole zorganizowane w połowie sierpnia zakończyły się sukcesem. Liczymy na to, że mnóstwo pozytywnych emocji, tysiące rozdanych serc i ogromne zainteresowanie użytkowników dróg będą towarzyszyły również kolejnej odsłonie akcji.

 

Podczas rutynowej kontroli kierowcy zatrzymanych samochodów mają możliwość porozmawiania z wolontariuszem PZU. Otrzymują też niebieskie serce, które ma przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Bezpośredni kontakt z kierowcą i pasażerem pozwala zachęcic do ostrożnej i bezpiecznej jazdy oraz zwrócić szczególną uwagę na pieszych. Niebieskie serca, które otrzymują kierowcy od wolontariuszy podczas kontroli, to impuls do pozytywnych zmian. Zawieszone w aucie, cały czas przypominają o przesłaniu kampanii „Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

- Wolontariusze PZU, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z kierowcami i pasażerami, mogą skutecznie oddziaływać na ich zachowania. Cieszy nas, że akcja wspólnych patroli z policją spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. W najbliższy weekend na ulice wyjedzie kilkudziesięciu wolontariuszy. Wierzymy, że dzięki takim akcjom na drogach będzie bezpieczniej, a serduszko zawieszone w samochodzie przypomni kierowcy o bezpieczeństwie pieszych - mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę.

Specjalne patrole na polskich drogach pojawią się już w najbliższy weekend - 29-30 sierpnia. Akcja swoim zasięgiem obejmie 33 miasta m.in. Bydgoszcz, Poznań, Leszno, Katowice, Zabrze, Rzeszów, Częstochowę, Piłę, Rybnik, Olsztyn, Toruń i Włocławek.

  źródło: KWP w Łodzi
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2755