Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 29 listopad 2015
 
 
Aktualności
Poddębice - kradzież w sklepie Drukuj

Poddębice – w dniu 24 listopada 2015 roku funkcjonariusze poddębickiej Policji po podjętym pościgu pieszym dokonali ujęcia sprawcy kilkukrotnych kradzieży w sklepie Polo Market.

Jak się okazało 40 - letni mieszkaniec Łodzi kilka razy dopuścił się kradzieży na terenie sklepu
Polo Market w Poddębicach. Jego łupem najczęściej padały drogie alkohole. Sprawca tłumaczył swoje
zachowanie tym, że będąc osobą bezrobotną chciał sobie  „dorobić”. Teraz zaradnemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

st.sierż. Małgorzata Rzepecka

 
Akcja Profilaktyczna ,,DOPALACZE-ŻYCIA ZABIERACZE" Drukuj
DOPALACZE – ŻYCIA ZABIERACZE”

Dopalacze – życia zabieracze to nazwa akcji profilaktycznej, która rozpoczęła się w powiecie poddębickim. Jest to akcja łącząca wszystkich tych, którym zależy na walce z tymi śmiertelnie niebezpiecznymi substancjami.  Celem kampanii jest uświadomienie młodym ludziom
o zagrożeniach wynikających z zażywania dopalaczy.  Kampanię tą rozpoczęto przy okazji odbywającego się w Zespole Szkół w Uniejowie koncertu profilaktycznego oraz happeningu ph. „ Razem Dla Bezpieczeństwa”.  W spotkaniu tym udział wzięli; Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Marek Krzemiński, Komendant Komisariatu Policji w Uniejowie kom. Adam Czerwiński oraz  dzieci z Zespołu Szkół w Uniejowie, Szkoły Podstawowej
w Wieleninie i Szkoły Podstawowej w Wilamowie.

Kolejne spotkanie w ramach powyższej akcji odbyło się na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach w dniu 24 listopada w Sali konferencyjnej  Starostwa Powiatowego w Poddębicach. Spotkanie to skierowane było do rodzin zastępczych z powiatu poddębickiego. Wszyscy uczestnicy mogli także wysłuchać porad fachowców
z PCPR w Poddębicach oraz PPP w Poddębicach.

Walka z dopalaczami to nasz wspólny cel, dlatego bardzo potrzebna jest integracja wszystkich możliwych instytucji, wszystkich tych, którym zależy na życiu drugiego człowieka.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!!!

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz 

 

Obraz    
 
Próba wyłudzenia odszkodowania Drukuj

Poddębice –próbowali wyłudzić odszkodowanie. Policjanci z Wydziałów Kryminalnych  KPP w Poddębicach i KWP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić odszkodowanie z tytułu zgłoszenia sfingowanej kradzieży pojazdu.

 

11 sierpnia 2015 roku  do Komisariatu Policji w Uniejowie zgłosił się 41- letni mężczyzna, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który zgłosił kradzież pojazdu. Jak podał, tego dnia około godz. 21.00 przyjechał wraz ze swoja żoną na baseny do Term w Uniejowie. Po wyjściu z obiektu okazało się, że nie ma jego samochodu, który zaparkował na parkingu.  W zawiadomieniu poinformował, że skradzione bmw miało wartości 73000 złotych. Analizą zdarzenia zajęli się specjaliści zajmujący się przestępczością samochodową.  Prowadzone przez policjantów ustalenia doprowadziły do namierzenia jednego z elementów skradzionego pojazdu oferowanego do sprzedaży przez 44-letniego mieszkańca Konina. Gromadzony skrupulatnie materiał dowodowy z każdym dniem  dawał coraz więcej dowodów, 
że pojazd nie został skradziony a właściciel prawdopodobnie zgłosił kradzież w celu uzyskania odszkodowania za jego utratę. W konsekwencji 22 listopada 2015 roku łódzcy i poddębiccy policjanci  zatrzymali  41-letniego podejrzewanego. Właściciel pojazdu złożył obszerne wyjaśnienia przyznając się do zarzucanego mu czynu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania wyłudzenia odszkodowania z tytułu ubezpieczenia, zagrożony karą  do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto, właściciel samochodu dodatkowo usłyszał zarzut dot. złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie.

 

st. sierż. Małgorzata Rzepecka KPP Poddębice.

 
16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet Drukuj

KPP w Poddębicach informuje, że w dniu 25 listopada 2015 roku w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet rozpoczyna się ogólnopolska kampania
pn. „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:

- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,
- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,
- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,
- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,
-tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz
z deklaracji powstrzymania przemocy wobec kobiet,

Powyższe działania zakończą się w dniu 10 grudnia 2015 roku w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są niezbywalna i integralną częścią praw człowieka. 

W rama prowadzonych działań wszelkich informacji udziela st.sierż. Małgorzata Rzepecka
z KPP w  Poddębicach pod nr. tel.695406267

 

st.sierż. Małgorzata Rzepecka KPP Poddębice

 
 Najlepszy policjant w zakresie taktyki i techniki interwencji policyjnej Drukuj

 

Finał konkursu „ Najlepszy policjant w zakresie taktyki i techniki interwencji policyjnej”.

 

30 października br. na terenie OPP w Łodzi odbył się zorganizowany przez Wydział Kadr
i Szkolenia KWP w Łodzi, finał II edycji Zawodów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi „ Najlepszy policjant w zakresie taktyki i techniki interwencji policyjnej”.

W tegorocznym finale zmierzyli się najlepsi policjanci z pionu prewencji za wszystkich Komend Powiatowych i Miejskich Policji garnizonu łódzkiego oraz Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Zawodnicy mieli do wykonania dwa zadania polegające na skutecznym zastosowaniu technik samoobrony przed atakiem przeciwnika oraz prawidłowe pod względem taktyki przeprowadzenie interwencji w stosunku do zatrzymywanego napastnika. W pierwszej konkurencji napastnik przeprowadzał w stójce atak na policjanta przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, jakim była pałka/kij. Druga konkurencja polegała na walce w parterze i obezwładnieniu napastnika atakującego ciosami zamachowymi policjanta leżącego na plecach.

Zwycięzca zawodów okazał się obrońca ubiegłorocznego trofeum – st. sierż. Sebastian Starostka z KPP w Radomsku, drugie miejsce zajął reprezentujący KPP w Poddębicach
sierż. Karol Dominowski
a trzecie st.asp. Marek Staszewski z KPP w Bełchatowie.

Należy podkreślić wyrównany poziom umiejętności i sprawności fizycznej zawodników, jak również stale podnoszący się poziom wyszkolenia fizycznego policjantów województwa łódzkiego.
Zawody na stałe zostały wpisane do kalendarza imprez sportowych w KWP w Łodzi,
a realizacja eliminacji na szczeblu jednostek terenowych pozwala na podnoszenie umiejętności samoobrony wśród policjantów pionu prewencji, czyli tych funkcjonariuszy, którzy najczęściej w sytuacji codziennej służby mają kontakt z osobami nastwionymi agresywnie wobec interweniujących policjantów.

 

 

 

Rzecznik Prasowy KPP w Poddębicach

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2795