Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Pijany z zakazem sądowym i nielegalną bronią

  Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który złamał prawomocny zakaz sądowy a ponadto nielegalnie posiadał broń. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie za swoje czyny przed Sądem.

 2. Wybieramy najlepszego dzielnicowego - KPP w Poddębicach reprezentuje st. sierż. Dariusz GUMIŃSKI

  Wybieramy Dzielnicowego Roku. Dziennik Łódzki współorganizuje go wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. W naszym województwie pracuje blisko 500 dzielnicowych. Na razie do plebiscytu zgłosiło się 28 kandydatów. Każda z komend powiatowych i miejskich ma przynajmniej jednego reprezentanta. Zachęcamy do glosowania.

 3. BEZPIECZNE WAKACJE W PODDĘBICKIM - ćwiczenia służb ratowniczych

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z ratownikami FALCK Medycyna oraz funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, zorganizowali zintegrowane ćwiczenia podczas których zaprezentowano symulację zdarzenia do którego doszło na zbiorniku „Jeziorsko”. Akcja została wpisana w założenia działań „Bezpieczne Wakacje 2017”.

 4. Śmiertelny wypadek.

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Wartkowice na drodze wojewódzkiej W-469. W wyniku zdarzenia kierujący 29-letni mieszkaniec gm. Dalików poniósł śmierć na miejscu.

 5. Zaatakował nożem w dyskotece

  Na terenie dyskoteki w Uniejowie, 24-latek został zaatakowany nożem przez innego uczestnika imprezy. Napadnięty mężczyzna z raną ciętą okolic klatki piersiowej trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został zatrzymany i osadzony w areszcie. Teraz za przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci zatrzymali 23-latka z powiatu zduńskowolskiego, który kierując oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w szaleńczym pościgu uciekał ulicami Uniejowa. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. „BEZPIECZNE WAKACJE 2017” - porady policjantów z Poddębic

  Policjanci z Poddębic spotkali się z uczniami, ich rodzicami oraz kadrą pedagogiczną ze Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie na Pikniku Rodzinnym, gdzie omówili zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą a także zagrożeniami jakie mogą ich spotkać podczas zbliżających się wakacji. Dzielnicowy przedstawił nauczycielom oraz rodzicom założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, działanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „ Moja Komenda”.

 8. BEZPIECZNE WAKACJE 2017 - komunikat

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscowościach turystycznych i wypoczynkowych, w miejscach zamieszkania oraz na szlakach komunikacyjnych stanowi jedno z priorytetowych zadań Policji w okresie wakacji. Od 23 czerwca rusza akcja „Bezpieczne Wakacje 2017", która potrwa do końca sierpnia. Policjanci z Poddębic współpracując ze służbami, przedstawicielami samorządu oraz partnerami społecznymi będą przeprowadzać wiele działań profilaktycznych by zapewnić bezpieczeństwo na drogach

 9. Pozytywny bilans czerwcowego długiego weekendu

  Zakończył się długi czerwcowy weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ułatwiali ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Do ich zadań należało również zdecydowane reagowanie na łamanie prawa. Z całą surowością karani byli nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów. Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” trwała od 14 do późnych godzin wieczornych.

 10. "Łapki na kierownicę" - działania policjantów z Poddębic

  Policjanci ruchu drogowego poddębickiej komendy w ramach kampanii edukacyjnej pn. „ Łapki na kierownicę”, włączyli się w akcję, która miała na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci przypominali kierowcom aby powstrzymywali się od korzystania podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Linki

Tagi

wypadek drogowy dzielnicowy bliżej nas dzielnicowy mapa zagrożeń wypadek śmiertelny punkty karne pościg bezpieczne święta MSWiA narkotyki autostrada emeryci nieletni zniszczenie mienia debata społeczna profilaktyka praca w Policji łapki na kierownicę prewencja program prewencyjny poszukiwany kradzież z włamaniem prace polowe bezpieczne wakacje pies służbowy porozumienia ruch drogowy KMZB bezpieczna woda aplikacja Moja Komenda konkurs jazda bez uprawnień wychłodzenia święta uszkodzenie mienia niewybuch kradzież tytoń Uratowany przez policjantów plantacja znicz nietrzeźwy kierujący ślubowanie nowa KPP bezpieczny weekend Turniej "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" środki odurzające graffiti akcja prewencyjna