Strona główna arrow Aktualności
czwartek, 24 kwiecień 2014
 
 
Aktualności
23.04.2014 r -wydarzenia Drukuj

Wspólne działania policjantów ze  Zduńskiej Woli i Poddębic doprowadziły do zatrzymania samochodu, którym uciekali złodzieje przewodów telekomunikacyjnych. Do kradzieży doszło  w miejscowości Tarnówka w gminie Szadek.  W wyniku dalszych ustaleń śledczych wpadły  trzy kolejne osoby, podejrzane o kradzież kabli telekomunikacyjnych nie tylko na terenie województwa łódzkiego. 17 kwietnia  2014 roku , około godziny 2.30 w nocy , dyżurny policji otrzymał informację od pracownika Stacji Monitorowania Alarmów w Krakowie o nieprawidłowościach linii napowietrznej w miejscowości Tarnówka w gminie Szadek. Na miejsce zostały wysłane patrole policji z ruchu drogowego i prewencji. Podczas kontroli rejonu kradzieży mundurowi zauważyli fiata punto poruszającego się w kierunku powiatu poddębickiego. Prawdopodobnie uciekali nim sprawcy  kradzieży. Złodzieje na miejscu kradzieży porzucili 300 metrów przewodów odciętych ze słupów. Policjanci wystawili posterunku blokadowe na drogach powiatu poddębickiego.


Podczas  akcji pościgowej w miejscowości Pudłów w gminie Poddębice miejscowi funkcjonariusze zauważyli poszukiwane auto. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wjechał w teren leśny i uciekł pieszo porzucając pojazd. W samochodzie ujawniono drabinę i nożyce do cięcia drutu. Śledczy zabezpieczyli ślady, które doprowadziły do ustalenia sprawców. Trop  skierował ich na teren powiatu kolskiego. Tam właśnie już następnego dnia zatrzymano trzech mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kolskiego w wieku 27, 29,31 lat. Funkcjonariusze zduńskowolskiej komendy przedstawili im zarzuty 11 usiłowań i kradzieży elementów  sieci telekomunikacyjnej , których dokonali w okresie od marca 2012 roku do kwietnia 2014 r. na ternie miejscowości Tarnówka, Dziadkowice, Rzepiszew w gminie Szadek.  Łupem sprawców padło prawie 1500 metrów linii telekomunikacyjnej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że swoją przestępczą działalność podejrzani prowadzili również na terenie powiatu kolskiego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 źródło:KWP Łódź

 

 
KOMUNIKAT - DEBATA SPOŁECZNA W DALIKOWIE Drukuj

 

 

 

WSPÓLNIE DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO

 

 
 

 

 
 

KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W PODDĘBICACH

ZAPRASZA

WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY DALIKÓW

DO UDZIAŁU W DEBACIE SPOŁECZNEJ

DOTYCZĄCEJ BEZPIECZEŃSTWA

 

 

 

 

Debata odbędzie się 26  kwietnia 2014 roku o godzinie 17.00 w OSP DALIKÓW.

 W debacie uczestniczyć będą przedstawiciele Urzędu Gminy, sołtysi, Kierownictwo oraz dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

 

 

 

 

                                                                      

 

                                                                                                                KOMENDANT POWIATOWY POLICJI

                                                                                                                            W PODDĘBICACH

                                                                                                                         insp. Marek Krzemiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
22.04.2014 r- wydarzenia Drukuj

W miniony weekend poddębiccy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych użytkowników dróg.Wszyscy zostali zatrzymani w Wartkowicach.

21 kwietnia 2014 roku po godzinie 18.00 w Wartkowicach przy ul. Legionów zatrzymano dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich miał 0,98 a drugi 0,72 promila w organizmie. Z kolei po godzinie 19.00 przy ul. Spółdzielczej zatrzymano 43-latka, który kierował samochodem osobowym marki Fiat Uno mając 2,48 promila w organizmie.Teraz rowerzystom grozi kara do roku a pijanemu kierowcy do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
KOMUNIKAT!!! Drukuj

KOMUNIKAT!!!

 Nadchodzący długi weekend, jak wskazuje dotychczasowa praktyka, charakteryzuje się znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, skutkowały i skutkują znaczna ilością wypadków i ich ofiar. Jednymi z głównych przyczyn takiego stanu jest niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na tzw. „ trzeciego”, kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości.

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach informują, że w dniach:

od 18 do 21 kwietnia 2014 roku na terenie powiatu będą przeprowadzone działania kontrolno-profilaktyczne pn. „Wielkanoc 2014”.

 

Podczas działań poddębiccy policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami, a także zwracać uwagę na kierowców, którzy poruszają się samochodami ciężarowymi.

 

Przypomnijmy! – ograniczenia w ruchu obowiązują:

·       samochody ciężarowe i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) w dniach:

 

- 19 kwietnia – w godz.18.00-22.00

- 20 kwietnia-Wielkanoc –  w godz. 8.00-22.00

- 21 kwietnia-Wielkanoc –  w godz. 8.00-22.00

 

 

st. sierż. Bożena Olejniczak – KPP Poddębice 

 
POWIATOWY TURNIEJ BRD Drukuj

16 kwietnia 2014 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Poddębicach odbył się Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu poddębickiego.

Do zawodów składających się z 2 części – teoretycznej i praktycznej przystąpiło 7 drużyn ze szkół podstawowych i 7 drużyn z gimnazjów. Startujący zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym oraz umiejętnościami jazdy rowerem na torze przeszkód.

 W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej
w Poddębicach, przed szkołą w Porczynach. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja
z „podstawówki” w Wilamowie. Wśród gimnazjalistów najlepsza była drużyna z Wartkowic, przed Poddębicami i Zygrami. Najlepsi  otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Burmistrza Poddębic.

 

  

 

st. sierż. Bożena Olejniczak – KPP Poddębice

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2483