Strona główna arrow Aktualności
środa, 29 lipiec 2015
 
 
Aktualności
28.07.2015 r - wydarzenia Drukuj

 

Wypadek w Uniejowie.

 

25 lipca 2015 roku o godzinie 19.30 w Uniejowie na ulicy Łęczyckiej, 44-latka kierująca samochodem osobowym marki Toyota Corolla, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Fiat Seicento kierowanym przez 28-latkę z powiatu łęczyckiego i doprowadziła do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia kierująca Seicento doznała urazu klatki piersiowej i biodra i została umieszczona w szpitalu w Poddębicach. Podróżujący z nią 20- letni mieszkaniec Łodzi doznał lekkich obrażeń i po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej został zwolniony do domu. Kierujący trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

 

Wypadek w Kazimierzewie

27 lipca 2015 roku o godzinie 11.00 w miejscowości Kazimierzew w gminie Zadzim doszło do wypadku drogowego. Kierujący mercedesem sprinterem 21-letni mieszkaniec Wieruszowa, podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku rowerzysty, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości i doprowadził do bocznego zderzenia z rowerzystą. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem 74-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego doznał wstrząśnienia mózgu oraz złamania łokcia i został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Zarówno kierujący mercedesem jak i rowerzysta byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak ( tel: 695-406-267)

 
Obchody Święta Policji w Poddębicach Drukuj

24 lipca 1919 roku dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej powołano do życia Policję Państwową. Od tego czasu dzień 24 lipca jest obchodzony

                                  jako Dzień Policji.   

23 lipca 2015 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach uczcili Święto Policji uczestnicząc w Mszy Świętej w intencji zmarłych policjantów, pracowników Policji oraz emerytów policyjnych, którą celebrował Proboszcz Parafii rzymskokatolickiej w Poddębicach. Po Mszy o godz. 12.30 w Starostwie Powiatowym w Poddębicach odbyło się uroczyste spotkanie Kierownictwa poddębickiej Policji, funkcjonariuszy, włodarzy powiatu, PSP w Poddębicach, przedstawicieli Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych a także zaproszonych gości. Podczas uroczystej gali wręczono odznaczenia a także nominacje na wyższe stopnie służbowe.


Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za wkład i zaangażowanie w dotychczasowa służbę i pracę , życząc dalszych sukcesów zawodowych i zadowolenia w życiu osobistym. Szczególne gratulacje złożył dla policjantów, którzy otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

 

Starosta Poddębicki Pan Ryszard Rytter podziękował Komendantowi poddębickiej Policji insp. Markowi Krzemińskiemu za dotychczasową współpracę i osiągnięcia w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu poddębickiego, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej. W ciepłych słowach, włodarz powiatu podziękował poddębickim funkcjonariuszom, którzy niekiedy z narażeniem życia wypełniają swój obowiązek. Mianowanym oraz odznaczonym funkcjonariuszom, życzył bezpiecznej służby, zadowolenia z wykonywanych działań oraz sukcesów w życiu osobistym.

 

 

 

Swoje wystąpienie zaprezentował także Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu mł.insp. Andrzej Wolak, który gościł na terenie powiatu. Z okazji Święta Policji, pogratulował Komendantowi poddębickiej jednostki a także wszystkim policjantom i pracownikom policji. Słowa uznania i szczególne życzenia złożył także ich rodzinom.

  

Decyzją Nr 9/P/2015 Ministra Spraw Wewnętrznych odznaczono Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” asp.szt. Waldemara Lorenca. „ Brązową Odznaką „ Zasłużony Policjant” została odznaczona nadkom. Joanna Ścibior. Na wyższe stopnie służbowe mianowano w sumie 28 funkcjonariuszy.


Wyróżnionym oraz nominowanym na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom gratulowali: Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Marek Krzemiński, Starosta Powiatu Poddębickiego Ryszard Rytter, V-ce Starosta Piotr Binder oraz zaproszeni goście.


 

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak

 
Życzenia z okazji Święta Policji Drukuj
 
Podzielmy się z potrzebującymi darem życia Drukuj

Szanowni Państwo,

W centrach krwiodawstwa brakuje krwi. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Dariusza Banachowicza zwracamy się z apelem do wszystkich honorowych dawców krwi, funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Podzielmy się z potrzebującymi darem życia

                                                                                                                                      

Krew można oddawać na bieżąco w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25.

Ponadto w sierpniu na terenie OPP przy ul. Pienistej 71 w Łodzi będzie podstawiony krwiobus, w którym będzie można oddać krew.

Z góry dziękujemy za włączenie się w tę szczytną akcję. Mamy nadzieję, że powyższy apel dotrze do jak najszerszego grona policjantów i pracowników Policji.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi

www.krwiodawstwo.pl

KTO MOŻE ODDAĆ KREW?

1.OSOBA KTÓRA UKOŃCZYŁA 18 LAT

2.OSOBA WAŻĄCA POWYŻEJ 50 KG

3.OSOBA ZDROWA

NIE MOGĄ ODDAWAĆ KRWI

OSOBY CHORE (PRZEWLEKLE)

-NA SERCE (NADCIŚNIENIE, WADY SERCA), ALERGIA, ASTMA OSKRZELOWA, TARCZYCA, CUKRZYCA, ŁUSZCZYCA, PADACZKA, CHOROBY PSYCHICZNE

DYSKWALIFIKACJA NA 6 MIESIECY

-TATUAŻ, PIERCING

-ZABIEGI OPERACYJNE

-AKUPUNKTURA ( ZABIEGI NAKŁUWANIA CIAŁA)

-CIĄŻA I OKRES KARMIENIA PIERSIĄ

 

DYSKWALIFIKACJA NA 2 TYGODNIE

-GRYPA, PRZEBYTE PRZEZIĘBIENIE, PRZYJMOWANIE ANTYBIOTYKÓW

DYSKWALIFIKACJA NA 7 DNI

-PRZYJMOWANIE LEKÓW: ASPIRYNA, APAP, GRIPEX i itp.

- USUWANIE ZĘBA, LECZENIE KANAŁOWE

- OPRYSZCZKA

- OKRES MIESIĄCZKI I 3 DNI PO JEJ ZAKOŃCZENIU

 

JAK PRZYGOTOWAC SIĘ DO ODDANIA KRWI?

1.BYĆ WYSPANYM I WYPOCZĘTYM

2.ZJEŚĆ LEKKOSTRAWNE ŚNIADANIE!!!

3. WYPIĆ OK. 2 LITRÓW PŁYNÓW :HERBATA, WODA, SOK

4.OGRANICZYĆ PALENIE PAPIEROSÓW

5.NIE PIJEMY ALKOHOLU

KORZYŚCI Z ODDAWANIA KRWI

1.KONTROLA  SWOJEGO ZDROWIA (MORFOLOGIA KRWI)

2.OZNACZENIE GRUPY KRWI

3.BADANIE NA BAKTERIĘ KIŁY

4.BADANIE NA WIRUSY: HIV, ŻÓŁTACZKA TYPU B I C

4.LEGITYMACJA HONOROWEGO DAWCY KRWI

5.KAŻDY DAWCA KTÓRY ODDA KREW OTRZYMUJE 8 CZEKOLAD, NAPÓJ ENERGETYCZNY ORAZ BATONIK

 

 
KAMPANIA-Nigdy nie jeżdżę po alkoholu! Drukuj

Cała Polska zaangażowana w akcję „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Policjanci na terenie całej Polski zaangażowani są w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". W podejmowanych działaniach prewencyjnych, w tym w ramach kontroli drogowych, funkcjonariusze upowszechniają ideę kampanii (Policja od 9 czerwca do 9 lipca br. przeprowadziła łącznie 505 539 kontroli drogowych). W inicjatywę angażuje się coraz więcej podmiotów, które popierając ideę kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, pomagają w dystrybucji naklejek.

Walka z niewiedzą i przyzwoleniem społecznym

Od początku czerwca, na terenie wszystkich województw Policja rozdaje naklejki podczas działań prewencyjnych. Zaangażowani w akcję funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej liczby kierowców w Polsce. Jak powiedziała Danuta Gut, dyrektor Związku Browary Polskie oraz koordynator akcji: Zmiana postaw i zachowań użytkowników dróg leży w interesie wszystkich zainteresowanych stron, władz, policji, organizacji, producentów i pracodawców. Stąd tak szeroka koalicja w tej inicjatywie. Kierowcy często są nieświadomi oddziaływania alkoholu na organizm, spożytego nawet na długo przed ruszeniem w drogę i że nawet po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu, ich zdolności psychomotoryczne mogą zostać zaburzone. Brak informacji i właściwej edukacji oraz przyzwolenie społeczne na jazdę „na podwójnym gazie” to najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

Koalicja rośnie w siłę

W pierwszych tygodniach trwania akcji przyłączyły się do niej takie podmioty jak Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, firmy obsługujące floty samochodowe - Carolina Fleet Management, Carolina Toyota Wola – autoryzowany salon i serwis Toyoty oraz projekt edukacyjny Świadomy Kierowca – realizowany przez firmę Safety Logic. Do dystrybucji przyłączają się również media, dodając naklejki do nakładu swojej gazety. Dołączył już Przemysł Fermentacyjny i Owocowo-Warzywny, pomoc oferują również Gazeta Pomorska, Gazeta Lubuska oraz Polskie Drogi. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministra Gospodarki.

Wszyscy partnerzy zachęcają zainteresowane podmioty do przyłączania się do kampanii i dalszego upowszechniania znaku „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” wśród jak największej liczby użytkowników dróg, czyniąc z niego symbol manifestu odpowiedzialnych – trzeźwych kierowców. Więcej informacji na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl

źródło: BPiRD KGP

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2731