Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 21 kwiecień 2014
 
 
Aktualności
KOMUNIKAT!!! Drukuj

KOMUNIKAT!!!

 Nadchodzący długi weekend, jak wskazuje dotychczasowa praktyka, charakteryzuje się znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, skutkowały i skutkują znaczna ilością wypadków i ich ofiar. Jednymi z głównych przyczyn takiego stanu jest niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na tzw. „ trzeciego”, kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości.

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach informują, że w dniach:

od 18 do 21 kwietnia 2014 roku na terenie powiatu będą przeprowadzone działania kontrolno-profilaktyczne pn. „Wielkanoc 2014”.

 

Podczas działań poddębiccy policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami, a także zwracać uwagę na kierowców, którzy poruszają się samochodami ciężarowymi.

 

Przypomnijmy! – ograniczenia w ruchu obowiązują:

·       samochody ciężarowe i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) w dniach:

 

- 19 kwietnia – w godz.18.00-22.00

- 20 kwietnia-Wielkanoc –  w godz. 8.00-22.00

- 21 kwietnia-Wielkanoc –  w godz. 8.00-22.00

 

 

st. sierż. Bożena Olejniczak – KPP Poddębice 

 
POWIATOWY TURNIEJ BRD Drukuj

16 kwietnia 2014 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Poddębicach odbył się Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu poddębickiego.

Do zawodów składających się z 2 części – teoretycznej i praktycznej przystąpiło 7 drużyn ze szkół podstawowych i 7 drużyn z gimnazjów. Startujący zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym oraz umiejętnościami jazdy rowerem na torze przeszkód.

 W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej
w Poddębicach, przed szkołą w Porczynach. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja
z „podstawówki” w Wilamowie. Wśród gimnazjalistów najlepsza była drużyna z Wartkowic, przed Poddębicami i Zygrami. Najlepsi  otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Burmistrza Poddębic.

 

  

 

st. sierż. Bożena Olejniczak – KPP Poddębice

 

 
ŚLUBOWANIE Drukuj

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…”
to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze.
Po kilkumiesięcznym szkoleniu zasilą szeregi Policji.

W dniu 8 kwietnia 2014 r. słowa policyjnej roty wypowiedziało 2 nowych funkcjonariuszy, którzy wkrótce trafią do szkół policyjnych, a następnie zasilą szeregi poddębickiej Policji. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł. insp. Krzysztof Kotkowski.

Nowo przyjętym Policjantom życzymy sukcesów zawodowych.


 

 


 

st. sierż. Bożena Olejniczak  - KPP Poddębice

 
AKCJA  PRĘDKOŚĆ Drukuj

W dniu 14 kwietnia 2014 roku w godz. 6.00-22.00  funkcjonariusze Wydziału Prewencji  i  Ruchu Drogowego w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania, które ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie dozwolonej prędkości. Policjanci będą też zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

 

st. sierż. Bożena Olejniczak – KPP Poddębice

 
Nielegalna uprawa konopi Drukuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego poddębickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 5-osobową grupę osób  w wieku 24 - 59 lat, które są podejrzane o to, że wspólnie i w porozumieniu prowadzili nielegalną uprawę konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono  587 roślin, 600 sadzonek oraz linię produkcyjną służącą do uprawy.


4 kwietnia 2014 roku w godzinach popołudniowych, poddębiccy policjanci na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Zadzim, ujawnili plantację konopi indyjskich. W jednym z budynków gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli 473 krzaków konopi oraz 600 sadzonek roślin w różnych fazach wzrostu. Podczas skrupulatnego przeszukania kolejnych pomieszczeń, ujawniono kolejne 114 roślin. Plantacja wyposażona była w odpowiednie urządzenia oświetleniowe i nawodnieniowe z przeznaczeniem do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. Jak się okazało czterech mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 24 do 59 lat działali wspólnie i w porozumieniu od stycznia do kwietnia 2014 roku. Czworo z nich to mieszkańcy powiatu poddębickiego a jeden jest zduńskowolaninem. 6 kwietnia 2014 roku Prokurator Rejonowy w Poddębicach wobec czterech osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 


 

 

 

Rzecznik KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2480