Strona główna arrow Aktualności
czwartek, 28 maj 2015
 
 
Aktualności
25.05.2015 r - wydarzenia Drukuj

Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży samochodu osobowego oraz sprzętu RTV. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


 

23 maja 2015 roku o godzinie 1.30, Dyżurny KPP Poddębice otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki Ford Focus, który znajdował się na Placu Kościuszki w Poddębicach. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, przyjechał do Poddębic wraz ze swoimi kolegami. Samochód zaparkował na jednym z parkingów i w pewnej chwili oddalił się od pojazdu, pozostawiając w stacyjce  kluczyki oraz dokumenty od pojazdu. W pewnym  momencie z oddali zauważył jak jego pojazd rusza z miejsca i kieruje się w stronę Uniejowa. W związku z tym natychmiast powiadomił policję. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu poddębickiego w wieku 23 i 25 lat, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. 23-latek miał w organizmie 0,90 promila a jego kompan 0,92 promila. Obydwaj zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu. Podczas wstępnych przesłuchań okazało się, że obydwaj sprawcy w tym samym dniu w godzinach rannych, podczas libacji alkoholowej u 27-letniego znajomego, wykorzystali jego upojenie i okradli go ze sprzętu RTV na kwotę około 1200 zł. Skradzione  mienie  wstawili potem do lombardu. Kilka godzin później 23 i 25 latek wpadli na pomysł „przejażdżki  samochodem”, który ukradli z pobliskiego parkingu. Właściciel pojazdu wycenił skradzione mienie na kwotę około 6 tysięcy złotych. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 

 
POKAZ SŁUŻB RATOWNICZYCH Drukuj

 

 

 

 

 „RAZEM BEZPIECZNIEJ W POWIECIE PODDĘBICKIM”

 - pokaz służb ratowniczych


Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z przedstawicielami FALCK Medycyna o/Poddębice, PSP Poddębice oraz MSWZPS zorganizowało wspólny pokaz służb ratowniczych, podczas którego zaprezentowano  akcesoria policyjne, strażackie oraz ratownictwa medycznego. Podczas inscenizacji zintegrowanych działań, mieszkańcy powiatu mieli możliwość poznania specyfiki zadań z jakim spotykają się na co dzień przedstawiciele tych służb. Realizacja wspólnego projektu została wpisana w program „Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim” oraz kampanii „Wspólne Osiedla’, który w swoich założeniach zawiera aspekty dotyczące m.in poprawy bezpieczeństwa w miejscach publicznych a także w ruchu drogowym. 

W ramach akcji w dniu 22 maja 2015 roku w godzinach 10.00-15.00 na terenie byłego stadionu sportowego w Poddębicach, odbył się pokaz służb ratowniczych, w którym udział wzięli policjanci poddębickiej jednostki, funkcjonariusze PSP w Poddębicach, ratownicy medyczni firmy FALCK o/Poddębice oraz przedstawiciele Młodzieżowej Sekcji Wojskowej Związku Polskich Spadochroniarzy.

 

Podczas festynu zorganizowanego dla mieszkańców powiatu poddębickiego, wszystkie służby zaprezentowały swój sprzęt ratowniczy a także akcesoria wykorzystywane podczas ich codziennej służby. Miłym akcentem, szczególnie dla najmłodszych uczestników akcji, była prezentacja samochodu policyjnego Insignia wyposażonego w videorejestrator, którym przybyli policjanci pełniący na co dzień służbę na autostradzie. Ponadto mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, policjanci KPP Poddębice rozdawali elementy odblaskowe najmłodszym uczestnikom akcji. W specjalnych namiotach wystawionych na płycie boiska dyżurowali przedstawiciele poszczególnych służb, którzy omawiali zagadnienia związane z ich codzienną służbą a także prezentowali dotychczasowe działania związane  z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu (prelekcje, prezentacje multimedialne, ulotki itp.).

 

 

Ratownicy medyczni firmy Falck zaprezentowali ćwiczenia resustacyjno-krążeniowe, po którym każdy mieszkaniec otrzymał tzw.” Kopertę życia”. Inscenizowany pokaz wydobycia i zabezpieczenia osoby poszkodowanej w wypadku, zaprezentowali ratownicy medyczni firmy Falck wraz z funkcjonariuszmi PSP w Poddębicach po którym zaprezentowano pokaz taktyczny zespołu MSW ZPS. Ponadto podczas trwania imprezy mieszkańcy powiatu mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów badań funkcji życiowych (EKG, NIBP, glikemia itp.).

 

 

 

  

Tego typu działania pozwalają przybliżyć mieszkańcom powiatu zakres wykonywanych zadań przez poszczególne jednostki podczas ich zwykłej, codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa.

 

 

 

Oprac./sporz.: Koordynator KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 
22.05.2015 r -wydarzenia Drukuj


 

Wypadek drogowy

21 maja 2015 roku o godzinie 10.50 w miejscowości Dzierżanów, 21-latek kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Tico, stracił nagle panowanie nad pojazdem i uderzył przodem pojazdu w przydrożne drzewo. Kierujący doznał stłuczenia żuchwy i po badaniu został zwolniony do domu. Podróżujący z nim 13-latek doznał złamania śródstopia i został hospitalizowany w szpitalu w Łodzi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

 

Kolejny „amator” szybkiej jazdy utracił prawo jazdy. 22 maja 2015 roku o godzinie 8.20 w miejscowości Zygry, policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Poddębice zatrzymali  37-letniego mieszkańca Warszawy, który kierując skodą octavią, przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Mężczyzna jechał 125 km/h w terenie zabudowanym. W myśl nowych obowiązujących przepisów, kierującemu skodą, policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

 

 PRZYPOMNIJMY!!!

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym

1. Zatrzymanie prawa jazdy:

W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu będzie skutkowało zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Należy pamiętać, iż starosta wyda powyższą decyzję niezależnie od tego, czy prawo jazdy zostało fizycznie zatrzymane przez policjanta. Zgodnie z nowymi przepisami, podmioty uprawnione do kontroli ruchu drogowego informują właściwego starostę o każdym ujawnionym przypadku dopuszczenia się jednego z powyższych czynów. Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany.

Istotne jest, iż 3-miesięczny okres, na jaki zatrzymywane będzie prawo jazdy, zacznie biec od daty jego faktycznego zatrzymania przez policjanta, a jeżeli czynność ta nie miała miejsca, dopiero od momentu jego zwrotu do właściwego organu (starosty).

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 
20.05.2015 r -wydarzenia Drukuj

 Pijani na drodze

19 maja 2015 roku w Wartkowicach przy ulicy Legionów, policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu, który kierował rowerem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.Z kolei po godzinie 16.00 w Porczynach zatrzymano 59-latka, który pomimo orzeczonego zakazu sądowego kierował rowerem. Ponadto mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości gdzie wynik badania wykazał 2,04 promila. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Wypadek drogowy

19 maja o godzinie 13.00 w Uniejowie przy ulicy Polnej, 34-letnia mieszkanka powiatu łęczyckiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo oplowi, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego w skutek czego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia ogólnych obrażeń ciała doznał kierujący oplem oraz dwaj pasażerowie w wieku 72 i 10 lat.Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
KOMUNIKAT - POKAZ SŁUŻB RATOWNICZYCH Drukuj

  KOMUNIKAT

 

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z przedstawicielami FALCK Medycyna o/Poddębice, PSP Poddębice, oraz przedstawicielami Młodzieżowej Sekcji Wojskowej Związku Polskich Spadochroniarzy,  w dniu 22 maja 2015 roku w godz. 10.00-15.00 zorganizuje wspólny pokaz służb ratowniczych, podczas którego zaprezentowane zostaną  akcesoria policyjne, strażackie oraz ratownictwa medycznego. Podczas inscenizacji zintegrowanych działań, mieszkańcy powiatu będą mieli możliwość poznania specyfiki zadań z jakim spotykają się na co dzień przedstawiciele tych służb.

Realizacja wspólnego projektu została wpisana w program „Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim”, który w swoich założeniach zawiera aspekty dotyczące m.in poprawy bezpieczeństwa w miejscach publicznych a także w ruchu drogowym

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PODDĘBICKIEGO!!!

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 2689