Strona główna arrow Aktualności
środa, 04 marzec 2015
 
 
Aktualności
29.01.2015 r -wydarzenia Drukuj

Destylował bimber w mieszkaniu.

28 stycznia 2015 roku w godzinach popołudniowych, na terenie jednej z posesji w Poddębicach policjanci ujawnili nielegalny alkohol. Okazało się, że wyprodukował go 68-letni lokator. W trakcie przeszukania mieszkania w jednej z szaf znaleziono aparaturę do destylacji alkoholu, a w przyczepie kempingowej mieszczącym się na terenie tej posesji policjanci ujawnili jeszcze 5 butelek z przygotowanym wcześniej alkoholem. Wszystkie przedmioty służące do nielegalnej produkcji zostały zabezpieczone przez stróżów prawa. Mężczyzna tłumaczył, że tzw. „bimber” wyrabiał na własne potrzeby. Teraz 68-latek odpowie za naruszenie przepisu ustawy o wyrobie alkoholu etylowego, za które grozi kara pozbawienia wolności do roku. 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 


 

 

 


 

 
BEZPIECZNE FERIE 2015 Drukuj

Niebawem dzieci i młodzież szkolna naszego województwa rozpoczną 2 tygodniową przerwę w  nauce. Zimowe ferie bardzo często łączą się z wyjazdami poza miejsce zamieszkania.   Aby  wypoczynek był dla wszystkich spokojny i bezpieczny warto skorzystać z porad,  którymi jak co roku dzielą się  policjanci :


* bezpieczna podróż

   Wybierając się na zimowy wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Poruszając się własnym środkiem transportu pamiętajmy o sprawdzeniu  stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siądź trzeźwy i wypoczęty . Na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone . Wysiadając z samochodu należy zabrać ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty , drogą odzież i dokumenty , zamknąć auto i uruchomić urządzenie alarmowe .
    W trakcie podróży możemy być narażeni na kradzież samochodu metodą na stłuczkę lub na wypadek – złodzieje aranżują taką sytuację i starają się wykorzystać emocje swojej ofiary . W takim przypadku nie należy opuszczać pojazdu , lecz telefonicznie powiadomić służby ratownicze lub skierować się do najbliższej jednostki Policji. Jeżeli decydujemy się na wyjście z auta pamiętajmy , że należy je zamknąć i uaktywnić alarm .

   Korzystając z pociągów czy autobusów dalekobieżnych unikajmy sztucznego tłoku i pilnujmy bagażu szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu . Do podróży załóżmy wygodną i skromną odzież . Pamiętajmy, aby nie rozmawiać z przygodnie poznanymi ludźmi i nie przyjmować poczęstunków od współpasażerów . W pociągu opuszczając przedział zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. O każdej „ podejrzanej „ sytuacji powinniśmy powiadomić obsługę pociągu.

*zabezpiecz mieszkanie

   Nie opowiadaj wszystkim wkoło, że planujesz dłuższy wyjazd. Na automatycznej sekretarce telefonu nie zostawiaj wiadomości typu „ wyjechaliśmy z miasta , wracamy wtedy i wtedy „. Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub zaufanemu sąsiadowi , poproś by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi , wieczorem zaś zapalił światło i otworzył okno. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką ! Cenne przedmioty, dzieła sztuki czy wyroby jubilerskie i gotówkę zdeponuj w sejfie lub oddaj na przechowanie zaufanej osobie. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii.

       * ferie w miejscu zamieszkania

   Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją , gdy dzieci spędzają zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania i pozostają przez kilka lub kilkanaście godzin bez opieki pracujących rodziców .

   Pouczmy nasze pociechy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczały obcych ludzi do domu. Dziecko powinno mieć kontakt telefoniczny z rodzicami i informować ich o każdym istniejącym zagrożeniu . Na placach zabaw, w parkach czy skwerach dzieci powinny bawić się w grupie - najlepiej pod okiem dorosłej osoby . Należy „ uczulić „ dziecko ,że nie wolno mu rozmawiać z obcymi, ani oddalać się w ich towarzystwie .
   Wytłumaczmy naszej latorośli, aby unikała niebezpiecznych miejsc – bunkry , pokryte lodem rzeki czy jeziorka mogą być bardzo zdradliwe, a zabawa  może zakończyć się utratą zdrowia czy życia .
   Rodzice nastolatków, które udają się na wypoczynek w grupie młodzieży powinni dokładnie wiedzieć gdzie i z kim wybiera się młoda osoba . Starajmy się poznać współuczestników wyjazdu i utrzymujmy z synem lub córką stały kontakt telefoniczny.

źródło: KWP Łódź

 

 
ODPRAWA ROCZNA Drukuj

27 stycznia 2015 roku w Starostwie  Powiatowym w Poddębicach odbyła się odprawa roczna z udziałem:  I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. kryminalnych mł.insp. Tomasza Michułki, Przewodniczącej Rady Powiatu Poddębickiego- Małgorzaty Kuny, Starosty Powiatu Poddębickiego - Ryszarda Ryttera, V-ce Starosty Powiatu Poddębickiego Piotra Bindera, Prokuratora Rejonowego w Poddębicach Beaty Nowakowskiej-Jasiak, Komendanta PSP w Poddębicach bryg. Jacka Grzelakowskiego, sekretarza gminy Poddębic Elżbiety Król, Sekretarza gminy Wartkowice Anny Jagielskiej, sekretarza gminy Pęczniew Anny Chmiela, przedstawiciela Urzędu gminy Dalików Leszka Chmieleckiego, Przewodniczącego Związku Emerytów i Rencistów Policyjnych Mariusza Przybyła oraz Kierownictwa KPP Poddębice i podległych funkcjonariuszy.

 


Na odprawie Kierownictwo KPP w Poddębicach podsumowało  wyniki działań  realizowanych przez poszczególne wydziały jednostki w 2014 roku.

 

 

Podczas odprawy swoje wystąpienie zaprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. kryminalnych mł.insp. Tomasz Michułka, który na podstawie prezentacji multimedialnej przedstawił zagadnienia dotyczące mierników Komendy Głównej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.


Podczas prezentacji działań prewencyjnych realizowanych przez policjantów KPP Poddębice w 2014 roku omówiono akcje prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu poddębickiego, które zostały wpisane w realizacje działań lokalnego Programu „ Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim” oraz kampanii „ Wspólne Osiedla”. 

Podczas wystąpienia zwrócono szczególna uwagę na nową inicjatywę Kierownictwa poddębickiej komendy oraz ratowników firmy FALCK, gdzie w 2014 roku w ramach wspólnego porozumienia zrealizowano projekt pn „NA RATUNEK - sposoby postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu”. W ramach tych działań ponad 500 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu zdobyło wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym a także zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły, w domu i na drodze.

 


Swoje wystąpienia zaprezentowali również Starosta Powiatu Poddębickiego Ryszard Rytter, Prokurator Rejonowy w Poddębicach Beata Nowakowska-Jasiak oraz sekretarz gminy Wartkowice Anna Jagielska.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak ()tel:695-406-267)

 
26.01.2015 r -wydarzenia Drukuj

Wypadek w gminie Uniejów.

25 stycznia po godzinie 8.00 w miejscowości Człopy doszło do wypadku drogowego. 24-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Hyunday, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Audi kierowanym przez 37-letniego mieszkańca Tuliszkowa.W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący audi, który został przetransportowany do szpitala w Turku gdzie pozostał na obserwacji. Dwie pasażerki hyundaya w wieku 24 lat  doznały ogólnych potłuczeń i pozostały na obserwacji w szpitalu w Poddębicach. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel: 695-406-267)

 
Policja cieszy się zaufaniem Polaków Drukuj

Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

Zaufanie do Policji
Policja cieszy się zaufaniem Polaków. Większość respondentów (72 proc.) zadeklarowała, że zdecydowanie lub raczej ufa tej instytucji. Częściej taką deklarację składają kobiety (79 proc.), niż mężczyźni (64 proc.). Wyraźnie mniejsze zaufanie do Policji mają ludzie młodzi (60 proc.).

Poczucie bezpieczeństwa
Dwie trzecie pytanych zgodziło się, że obecność patroli sprawia, że czują się bezpieczniej. Taką deklarację składały
częściej kobiety (68 proc.), niż mężczyźni (59 proc.). Najwięcej pozytywnych odpowiedzi udzieliły osoby w przedziale wiekowym od 35-54 lat. Nieco rzadziej zdanie to podzielały osoby z najmłodszej grupy wiekowej (59 proc.).

Kontrole trzeźwości
Respondenci ocenili również liczbę przeprowadzanych przez Policję kontroli trzeźwości. Przypomnijmy, że od 2014 roku znacząco została zwiększona ich liczba. W 2014 roku policjanci przeprowadzili 15,4 mln kontroli. To prawie 2 razy więcej niż w 2013 roku (8,8 mln). Mimo tej znaczącej różnicy w ocenie prawie połowy respondentów (46 proc.) kontrole trzeźwości kierowców są przeprowadzane za rzadko. Tylko 7 proc. pytanych miało odwrotną opinię, deklarując, że odbywają się one za często.

Zmiany w przepisach
Polacy mają natomiast bardzo zdecydowane zdanie dotyczące karania nietrzeźwych kierowców. Prawie wszyscy respondenci (96 proc.) opowiedzieli się za natychmiastowym odbieraniem prawa jazdy za recydywę w jeździe pod wpływem alkoholu. Zdania respondentów były natomiast podzielone w sprawie propozycji MSW dotyczącej obierania prawa jazdy za przewożenie zbyt dużej liczby osób.  W tym przypadku zaostrzenie przepisów miało prawie tyle samo zwolenników (49 proc.), co przeciwników (47 proc.) Polacy zapytani o opinie w sprawie obierania kierowcom prawa jazdy za rażące naruszenie  przepisów nieco częściej opowiadali się za (53 proc.), niż przeciw (44 proc.) takiej sankcji. Niemniej jednak w grupie mężczyzn i ludzi młodych więcej jest przeciwników, niż zwolenników tego rozwiązania.

***

Sondaż „Opinie Polaków na temat bezpieczeństwa wewnętrznego” zrealizowany w dniach od 10 do 13  grudnia 2014 roku metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej 16+, N=1002 na zlecenie MSW.

 

źródło: KGP

link do artykułu:

 

www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/12834,Polakow-ma-zaufanie-do-Policji.html

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2646