Strona główna arrow Aktualności
środa, 30 lipiec 2014
 
 
Aktualności
AKCJA " TRUCK" Drukuj

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Poddębice 21 lipca 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzą na terenie powiatu poddębickiego działania pod hasłem „ TRUCK& BUS”.

Od szeregu lat potwierdza się fakt ,że główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem samochodów ciężarowych i autobusów jest zmęczenie kierujących , zaśnięcie  oraz niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. To właśnie te aspekty będą brane pod uwagę podczas przeprowadzanych kontroli. Działania te ukierunkowane będą również na eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób i rzeczy a także nieprawidłowości ujawnionych podczas kontroli stanu technicznego pojazdów.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice

 

 
ODZNACZENI NA ŚWIĘTO POLICJI Drukuj

 

 ODZNACZENIE DLA KOMENDANTA POWIATOWEGO  POLICJI W PODDĘBICACH

 


 

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. W tym roku obchodzimy 95 rocznicę jej powołania. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne obchody w województwie łódzkim odbyły się 17 czerwca 2014 roku w Sieradzu. W uroczystościach udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, parlamentarzyści ziemi łódzkiej, władze województwa oraz przedstawiciele samorządu sieradzkiego a także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

 

Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystą mszą w intencji Policjantów i Pracowników Policji w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Sieradzu przy ul. Kolegiackiej 11 odprawioną przez Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Biskupa Wiesława Meringa. O godzinie 11.15 wszyscy uczestnicy przemaszerowali na plac przy ul. Tadeusza Kościuszki, by o 11.40 rozpocząć uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu. Po tej uroczystości rozpoczęła się akademia z okazji Święta Policji zakończona defiladą oraz pokazem musztry paradnej.

 

 

Podczas uroczystej akademii wręczono odznaczenia:

 

DECYZJĄ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

Z DNIA 27 CZERWCA 2014 ROKU

 

ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZASŁUŻONY POLICJANT ZOSTAŁ ODZNACZONY:

 Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. MAREK KRZEMIŃSKI

 

 

 

 

 

 

DECYZJĄ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

Z DNIA 27 CZERWCA 2014 ROKU

 

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POLICJI ZOSTAŁ ODZNACZONY:  

Pan PIOTR SĘCZKOWSKI - BURMISTRZ PODDĘBIC

 


 

 

 

 
AKCJA- "NIECHRONIENI" Drukuj

NIECHRONIENI   

  W dniu 17 lipca 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Poddębicach przeprowadzą akcję pod hasłem  "NIECHRONIENI”, celem której będzie poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Działania ukierunkowane będą na ujawnianie wykroczeń, jakie popełniają piesi uczestnicy ruchu drogowego. Policyjne patrole będą zwracać szczególną uwagę na osoby przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzące na przejście w cyklu czerwonego światła, a także popełniające inne wykroczenia. Pośpiech, nieuwaga, lekkomyślność czy wręcz bezmyślność często towarzyszą pieszym i są złym doradcą. Dlatego też w czasie akcji policjanci nie tylko będą pouczali jak prawidłowo powinni zachowywać się piesi, ale również będą karali mandatami tych, którzy ewidentnie nie przestrzegali obowiązujących przepisów.

APEL!

Poddębiccy stróże prawa apelują do pieszych oraz rowerzystów, aby zwrócili szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, które ustrzegą ich przed niebezpieczeństwem!!!

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice - asp. Elżbieta Tomczak

 
16.07.2014 r - wydarzenia Drukuj

Pijany jechał ciągnikiem rolniczym

15 lipca 2014 roku o godzinie 16.15 w  Popowie policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym mając 0,79 promila alkoholu w organizmie . Kiedy mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał ciągnik, nie zabezpieczył go przed przemieszczeniem i wtedy pojazd stoczył się ze wzniesienia i uderzył w zaparkowany na drodze samochód ciężarowy.Teraz kierującemu ciągnikiem grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
AKCJA RATUNKOWA NA JEZIORSKU Drukuj

 Policjanci z Poddębic wspólnie z ratownikami FALCK uratowali trzy osoby, które wypłynęły łódką na Jeziorsko. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej nie doszło do tragedii.

 

Policjanci z Poddębic kontynuując działania prewencyjne pn. ”Bezpieczne Wakacje 2014”, tym razem zorganizowali wspólną akcję z ratownikami medycznymi FALCK, które to działania zostały wpisane m.in. w realizacje projektu ratownictwa medycznego „ Na RATUNEK”. 12 lipca 2014 roku o godzinie 11.00 na terenie gminy Pęczniew przy zbiorniku „Jeziorsko”, grupa dzieci wraz z rodzicami wzięła udział w spotkaniu z policjantami a także ratownikami medycznymi FALCK, którzy pełnią służbę na wodzie. Na zakończenie akcji, dzieci miały odbyć rejs łodzią motorową FALCK a także obejrzeć łódź policyjną oraz zapoznać się z pracą funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie. W tym momencie doszło do zdarzenia.

 

W pobliżu zatoki doszło do wywrócenia się łodzi, w której znajdowały się 3 osoby. Wszyscy natychmiast znaleźli się w wodzie. Na ratunek ruszyli policjanci i ratownicy medyczni, którzy już po chwili dotarli do poszkodowanych. Policjanci wyciągnęli z wody 49-letniego mężczyznę natomiast ratownicy pogotowia wyłowili z wody dwie kobiety w wieku 27 lat. Wszyscy poszkodowani szczęśliwie dotarli do brzegu. Jedna z kobiet podczas zdarzenia doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala w Poddębicach. Pozostali uczestnicy rejsu nie doznali obrażeń. Z wstępnych ustaleń wynika, że trójka znajomych, którzy przebywali rekreacyjnie na terenie Pęczniewa, postanowiła „popływać” swoją łódką po akwenie. W pewnym momencie gwałtowny podmuch wiatru spowodował wywrócenie się łodzi po czym wszyscy znaleźli się  wodzie. Na szczęści służby ratownicze były tuż obok. Cała trójka została uratowana i przetransportowana na brzeg wraz z wywróconą łódką. Jak się okazało 49-letni obywatel Niemiec, który kierował łódką, nie miał uprawnień sternika i w związku z tym został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 300 zł.  

 


 Szybka reakcja policjantów i ratowników medycznych nie doprowadziła do tragedii a uratowane osoby długo będą pamiętać „nieszczęśliwy rejs”.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2548