Strona główna arrow Aktualności
piątek, 27 maj 2016
 
 
Aktualności
Prelekcja dla rodziców w Domaniewie Drukuj

W trosce o bezpieczeństwo dziecka

Odpowiedzialność rodziców za dziecko to temat prelekcji skierowanej do rodziców uczniów Zespołu Szkół w Domaniewie, którą przeprowadziły policjantki poddębickiej komendy prezentując zagadnienia prewencji kryminalnej oraz aspekty dotyczące potencjalnych zagrożeń. Rodzice uczniów poznali wybrane aspekty odpowiedzialności karnej nieletnich, używek a także temat związany z cyberzagrożeniami.


19 maja 2016 roku  w ramach działań prewencyjnych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, policjantki spotkały się z grupą rodziców uczniów Zespołu Szkół w Domaniewie w gminie Dalików. 40-osobowa grupa rodziców wysłuchała prelekcji, podczas której omówione zostały m.in. aspekty bezpieczeństwa dzieci w domu i w szkole gdzie jednym z elementów był temat osoby obcej. Uczestnicy spotkania poznali także prawa i obowiązki wynikające z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przybliżono również wybrane zagadnienia z  Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Szczegółowo omówiono problematykę używaniu alkoholu, tytoniu oraz środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy a także poruszono temat związany z cyberzagrożeniami. Tutaj skupiono się przede wszystkim na przekazaniu informacji o bieżącym monitorowaniu stron internetowych, które są w  zasięgu dzieci i młodzieży i stanowią realne zagrożenia. Na zakończenie spotkania przekazano informacje dotyczące realizacji działań prewencyjnych, które są zawarte w programie pn „Profilaktyka społeczna w powiecie poddębickim na lata 2016-2018”.

Koordynator KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 
16.05.2016 r -wydarzenia Drukuj

Pijani na drodze

W miniony weekend poddębiccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych użytkowników dróg. 14 maja 2016 roku o godzinie 2.00 w Poddębicach na ulicy Łódzkiej policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu, który kierował oplem astrą znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 2,32 promila alkoholu w organizmie.Ponadto w czasie kontroli okazało się, że 30-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd. Teraz za złamanie zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Drugi "amator" jazdy na podwójnym gazie został zatrzymany o godzinie 17.20 w Białej Górze. 47-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając 2,74 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Z kolei 15 maja 2016 roku po godzinie 18.00 w miejscowości Stary Gostków policjanci zatrzymali 33-latka, który kierując motorowerem uderzył w zaparkowany prawidłowo samochód marki Renault Thalia po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci po krótkim pościgu ujęli sprawcę, który jak się okazało był pijany. Mężczyzna miał 1,96 promila alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

oprac./sporz. : Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
Coraz mniej pijanych kierowców, coraz mniej ofiar wypadków Drukuj


Rok po zaostrzeniu kar za jazdę po alkoholu liczba takich przypadków spada. Wpływ na to ma nie tylko prawo, lecz także więcej kontroli trzeźwości - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Z kolei "Rzeczpospolita" podkreśla, że z roku na rok ginie na polskich drogach coraz mniej osób.


W przyszłym tygodniu minie rok od wejścia w życie ustawy o pijanych kierowcach. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", od maja 2015 r. do marca 2016 r. co miesiąc policjanci zatrzymywali mniej kierowców nietrzeźwych i w stanie po użyciu alkoholu niż w tym samym okresie rok wcześniej. W październiku 2015 roku pijanych kierowców było o prawie 20 proc. mniej, a w styczniu 2016 roku o blisko 30 proc. mniej niż rok wcześniej. Liczba pijanych kierowców spadła, ale nie dlatego, że wprowadzono surowe przepisy, tylko dlatego, że policja przeprowadza o wiele więcej kontroli trzeźwości - uważa prof. Ryszard Stefański z Uczelni Łazarskiego.
W "Rzeczpospolitej" czytamy natomiast, że w ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 2938 osób. Po raz pierwszy ta liczba spadła poniżej 3 tys. W 2014 roku ofiar było 3203, a w 2013 roku - 3357. To najważniejsze wskaźniki, które znalazły się w najnowszym rządowym sprawozdaniu o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zdaniem Łukasza Zboralskiego z portalu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym BRD24.pl poprawa polskich statystyk związana jest m.in. z inwestycjami w infrastrukturę. Na pewno zadziałało też wprowadzenie surowych kar dla kierowców przekraczających prędkość w mieście o 50 km/h - mówi.


Źródło: PAP/pw.policja.pl

 
05.05.2016 r-wydarzenia Drukuj

Handlował papierosami z nielegalnego źródła

Policjanci z Poddębic zatrzymali 25-letniego mieszkańca Zgierza, który na targowisku miejskim handlował papierosami z nielegalnego źródła. Policjanci zabezpieczyli  261 paczek papierosów oraz 1 kg suszu tytoniowego. Zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia oraz kara grzywny.

 

 

4 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.30 policjanci patrolujący teren targowiska miejskiego w Poddębicach zauważyli, jak do jednego z mężczyzn doszła kobieta, której przekazał zwiniętą torbę reklamową. Po tym fakcie mężczyzna poszedł w pobliże ogrodzenia gdzie stał zaparkowany samochód dostawczy przy którym leżała torba turystyczna oraz kilka reklamówek. Kiedy jeden z policjantów obserwujący całe zdarzenie ruszył w jego stronę, mężczyzna złapał nagle pakunek i zaczął uciekać w kierunku wyjścia z targowiska. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg i już po krótkiej chwili sprawca został zatrzymany. Okazało się, że przeczucia policjantów były słuszne. W torbach, które 25-latek miał przy sobie a także przy samochodzie dostawczym zaparkowanym przy rynku, policjanci ujawnili w sumie 261 paczek papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy oraz susz tytoniowy w ilości 1kg. W sumie Skarb Państwa stracił  na jego procederze 5.113  zł. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty za pełnione przestępstwo akcyzowe. Teraz grozi mu do kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 

 
Podumowano majowy weekend Drukuj

 

 

 

Wzmożone policyjne działania trwały od wczesnych godzin rannych 29 kwietnia 2016 roku do późnych godzin 3 maja.  Funkcjonariusze odnotowali na terenie województwa łódzkiego  48 wypadków, w których zginęły dwie osoby a 65 zostało rannych. Niestety mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować w stosunku do ponad 174 kierujących na podwójnym gazie ( nietrzeźwych 124 i 50 osób w stanie po użyciu alkoholu).  W ubiegłym roku długi majowy weekend przypadał na okres od 30 kwietnia do 3 maja 2015 roku  (statystycznie dzień krócej). Wówczas policjanci odnotowali 35 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby a 42 zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali w minionym roku 124 kierujących na podwójnym gazie.

  źródło: KWP w Łodzi

 

 

Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących i wypoczywających czuwali także policjanci z Poddębic. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Podczas tegorocznych działań policjanci zanotowali 9 kolizji, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego samochodem. Wylegitymowano łącznie 89 osób, skontrolowano 74 osoby kierujące pojazdami i 3 pieszych. Nałożono 43 mandaty karne oraz zastosowano 8 pouczeń. Przebadano na trzeźwość łącznie 74 kierujących. 

 

 Oprac/sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2870