Strona główna arrow Aktualności
środa, 25 listopad 2015
 
 
Aktualności
Poszukujemy właściciela telefonu Drukuj

 

 

Policjanci Komisariatu Policji w Uniejowie poszukują właściciela telefonu komórkowego.

 

Opis:

Policjanci z KP Uniejów prowadzą czynności wyjaśniające dotyczące ustalenia właściciela telefonu komórkowego marki SONY XPERIA, który został znaleziony przy przedszkolu w Drwalewie w gminie Wartkowice.

 

Dane kontaktowe:

W przypadku konieczności dodatkowych ustaleń prosimy o kontakt z policjantami KP Uniejów -  osobiście w siedzibie komisariatu przy ul. Kościelnickiej 38 lub telefonicznie z policjantem prowadzącym sprawę  - sierż. Katarzyna Czupryńska  tel. 063 288 80 07 lub 690-115-348

 

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. E.Tomczak

 

 

 

 
05.11.2015 r - wydarzenia Drukuj

Podczas kontroli drogowej wpadł z „lewym towarem”.

 

 

4 listopada 2015 roku po godzinie 8.00 policjanci patrolujący trasę w kierunku Łodzi, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Stróże prawa podejrzewali, że  może on przewozić towar nielegalnego pochodzenia. Okazało się, że przypuszczenia policjantów były trafne. Wewnątrz pojazdu ujawniono 40 plastikowych opakowań w którym znajdowały się papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczono 559 paczek papierosów różnych marek oraz prawie 3 kilogramy tytoniu o wartości około 12 tysięcy złotych. Teraz 24-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego odpowie za przestępstwo akcyzowe za co grozi mu  kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 
02.11.2015 r - wydarzenia Drukuj

Policjanci z Poddębic zatrzymali dwóch sprawców rozboju w wieku 27 i 34 lat, którzy grożąc kobiecie  przedmiotem przypominającym broń, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie około 2 tysięcy złotych.  Obydwaj są mieszkańcami powiatu poddębickiego. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

1 listopada 2015 roku o godzinie 17.20 do dyżurnego jednostki zgłosiła się 20-letnia mieszkanka Łodzi, która podała, że podczas sprzedaży zniczy w okolicy jednego z cmentarzy w powiecie poddębickim została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy grożąc jej przedmiotem przypominającym broń zażądali wydania utargu. Przerażona kobieta oddała wszystkie pieniądze a wtedy sprawcy uciekli w nieznanym kierunku wsiadając do samochodu osobowego bez zamontowanych tablic rejestracyjnych. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i na terenie jednej z posesji w gminie Zadzim ujawnili jednego ze sprawców. 27-letni mężczyzna był tak zaskoczony, że nie stawiał oporu policjantom. Mężczyzna został przewieziony do komendy i osadzony w areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wnikliwej analizie zebranego  materiału i weryfikacji środowiska, policjanci dotarli także do drugiego ze sprawców, który został zatrzymany na terenie Łodzi. 34-latek nie stawiał oporu i „dołączył” do swego kompana w areszcie. Przy mężczyźnie zabezpieczono broń typu wiatrówka pochodzącą z przestępstwa oraz część skradzionej kwoty.  W tej chwili policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia a obu sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 
30.10.2015 r - wydarzenia Drukuj

Zatrzymany za kradzież napowietrznych linii telefonicznych.

 

 

Policjanci z Poddębic wspólnie z policjantami łęczyckiej komendy pracowali nad serią kradzieży linii telefonicznych, które były dokonywane na terenach powiatu poddębickiego i łęczyckiego. Skrupulatna analiza zebranego materiału doprowadziła do zatrzymania w dniu 26 października 2015 roku  44-letniego obywatela Rumunii, który na tym terenie kradł napowietrzne linie telefoniczne. Sprawca działał w okresie od października 2014 do czerwca 2015 roku. Kradzieże dokonywane były cyklicznie na terenach  gmin Poddębice, Dalików i Uniejów a także powiatów ościennych m.in. łęczyckiego. Ustalono, że w tym okresie na terenach gmin powiatu poddębickiego mężczyzna dokonał w sumie 11 kradzieży na szkodę jednej z firm telekomunikacyjnych. Ogólna suma strat wyniosła  ponad 54 tysiące złotych. 44-latek przyznał się do zarzucanych czynów i teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawiania wolności.

 

 

 

 

Wypadek na A-2

29 października 2015 roku o godzinie 16.10 na odcinku autostrady A-2 w miejscowości Wartkowice doszło do wypadku drogowego. Kierująca oplem astrą 33-letnia mieszkanka powiatu nakielskiego jadąc autostradą w kierunku Warszawy, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechała na prawą stronę drogi, dachowała i uderzyła w bariery ochronne. W wyniku zdarzenia kierująca doznała urazu głowy, kręgosłupa i stłuczenia kończyn i została przewieziona do szpitala w Poddębicach. W momencie zdarzenia była trzeźwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 
AKCJA -ZNICZ 2015 Drukuj

   

 

Od 31 października 2015 roku trwać będzie ogólnopolska akcja „Znicz”, która zakończy się 2 listopada. Jak co roku policjanci poddębickiej policji aktywnie włączają się w działania mające zapewnić bezpieczeństwo w okresie obchodów Święta Zmarłych.

 

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem wielu kilometrów. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy ruch będzie w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych. Funkcjonariusze poddębickiej Policji od 31 października do 2 listopada 2015 roku na terenie powiatu poddębickiego prowadzić będą działania pod hasłem „ ZNICZ - 2015”. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze.

 

 

OGRANICZENIA W RUCHU:

 

Kierującym pojazdami ciężarowymi i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) przypominamy o ograniczeniach w ruchu oraz zakazu ruchu. Zakaz ruchu dla tych pojazdów obowiązuje 31 października w godz. 18:00-22:00 oraz 1 listopada w godz.08:00-22:00.

 

 

Policjanci przypominają!!!

Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych a czasem bardzo cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Rodzice winni zadbać o należyty nadzór nad dziećmi – najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i ani na chwilę nie oddalać się bez opieki.

Jadąc autobusem czy tramwajem –szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy także sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni.

W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów . Wychodząc z przedziału zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty.

Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Jadąc na cmentarz zapoznaj się z obowiązującymi objazdami i stosuj się ściśle do zaleceń policji, która będzie obecna w okolicach nekropolii.

Parkuj samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierz z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknij i uruchom urządzenia alarmowe. W tym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. „ niedzielnych kierowców ” – zachowaj zatem szczególną ostrożność, a także dostosuj prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze.

 

Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie!!!

 

 

oprac./sporz: Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2793