Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 30 sierpień 2015
 
 
Aktualności
17.08.2015 r - wydarzenia Drukuj

Pijani na drodze!!!       

W miniony weekend policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich "wpadł" 14 sierpnia 2015 roku po godzinie 7.00 w Uniejowie na ulicy Wiśniowej. 52-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejny "amator" jazdy na podwójnym gazie został zatrzymany o godzinie 15.00 w Golicach. 30-latek kierował rowerem mając 1,98 promila. 

15 sierpnia 2015 roku o godzinie 7.20 w Poddębicach na ulicy Sobieskiego policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu, który kierował oplem astrą mając 1,74 promila. O godzinie 16.00 w Kraczynkach, 62-letni rowerzysta jechał po drodze publicznej mając 2,36 promila alkoholu w organizmie. Z kolei po godzinie 17.00 w Uniejowie na ulicy Łęczyckiej "wpadł" 62-latek z Łodzi, który kierował lanosem mając 1,6 promila. Kolejny zatrzymany to 30-latek z powiatu pabianickiego, który 16 sierpnia 2015 roku po godzinie 15.00 w Zygrach kierował oplem astrą mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Siódmym nietrzeźwym okazał się 23-latek z powiatu poddębickiego, który kierował oplem astrą mając 1,52 promila. 16 sierpnia 2015 roku, kilkanaście minut po północy w miejscowości Niemysłów, 23-letni mieszkaniec powiatu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Niemysłów stracił panowanie nad pojazdem uderzając w drzewo w wyniku czego pojazd stanął w płomieniach. Policjanci, którzy podjęli pościg za sprawcą, ugasili pożar oraz udzielili pomocy zarówno kierującemu jak i dwojgu pasażerom pojazdu. 27-latek i 23-latka podróżujący ze sprawcą doznali ogólnych obrażeń nie zagrażających ich życiu i po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej zostali zwolnieni do domu. 23-letni sprawca w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 1,52 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Oprac. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak ( tel: 695-406-267)

 
Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych Drukuj

 

 

W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych. Zadaniem wolontariuszy będzie zachęcenie kierowców do bezpiecznej jazdy i zwracania szczególnej uwagi na pieszych. Kierowcom będą w tym pomagać niebieskie serduszka Fundacji PZU. Umieszczone na nich hasła przypominają o pieszych i ich bezpieczeństwie. Dodatkowo, aby skutecznie wpłynąć na zmianę negatywnych zachowań, wolontariusze przypomną kierowcom, że ich bliscy również mogą być pieszymi, dlatego warto zachować ostrożność w trosce o ich bezpieczeństwo.

– W tegorocznej odsłonie kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” koncentrujemy się na bezpieczeństwie pieszych. Współpraca z policją umożliwia bezpośrednie dotarcie do kierowców, którzy są kluczową grupą odbiorców naszej kampanii. Cieszymy się, że nasi pracownicy tak licznie angażują się w działania służące poprawie bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi wolontariuszy PZU z zatrzymywanymi kierowcami jeszcze silniej i skuteczniej dotrzemy do nich z naszym przekazem – mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Specjalne patrole będzie można spotkać na polskich drogach w najbliższy weekend. Akcja swoim zasięgiem obejmie cały kraj, m.in. Warszawę, Katowice, Kraków, Kętrzyn, Lublin, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Gdańsk, Piłę, Bydgoszcz, Białystok. Wolontariusze przekażą niebieskie serduszka wszystkim zatrzymanym w ramach akcji kierowcom.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Wzajemne zrozumienie i przestrzeganie zasad, może znacząco wpłynąć na jego poprawę.

 


 
APEL O ROZWAGĘ NAD WODĄ!!! Drukuj

 

 

Od początku wakacji w województwie łódzkim doszło do 6 utonięć. Na szczęście wśród tych ofiar nie ma dzieci. W tym roku w  kraju utonęło już ponad 200 osób.  Policja apeluje do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. W związku z tym policjanci w ramach akcji „bezpieczne wakacje” kontrolują systematycznie w przydzielonych rejonach akweny  wodne.

W związku z upałami policjanci kontrolują również  parkingi na osiedlach i przy supermarketach. Pod żadnym pozorem nie wolno  zostawiać dzieci oraz zwierząt w zaparkowanym na słońcu samochodzie. W krótkim czasie temperatura w pojeździe osiąga nawet 50 stopni.  Szczególnie narażone na wysokie temperatury są osoby chore, starsze oraz dzieci. Należy też zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu.

Przypominamy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie zapominajmy również o tym, aby:

 - nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu – najczęściej toną osoby pijane;
- nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę;
- nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
- po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy;
- nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły;
- nie próbować przepływać jeziora, rzeki czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
- nie skakać do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa;
- dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok;
- podczas skurczu mięśni nie wpadać w panikę. Kiedy coś takiego nam się przydarzy starajmy się wezwać pomoc, jeśli jest ktoś w pobliżu. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy położyć się na plecach, spokojnie oddychać, zgiąć stopę w stawie skokowym i mocno przyciągając ją do siebie wyprostować nogę w kolanie i starać się dopłynąć powoli do brzegu.
Przestrzegając tych podstawowych zasada możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.
 
 
13.08.2015 r -wydarzenia Drukuj

„Lewy” tytoń” na rynku w Poddębicach.

 

12 sierpnia 2015 roku po godzinie 8.00 kryminalni z Poddębic zatrzymali 39-letniego mieszkańca Kutna, który sprzedawał na targowisku miejskim papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli w sumie 5,5 kg tytoniu oraz 69 paczek papierosów różnych marek. Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 
11.08.2015 r - wydarzenia Drukuj

 

Nawet do 5 lat więzienia grozi trzem grafficiarzom zatrzymanych przez policjantów z Poddębic. Sprawcy pomalowali sprejem wiatę przystanku autobusowego i elewacje wielu budynków w Poddębicach. Wstępnie straty oszacowano na ponad 5.000 zł. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi w wieku 19, 21 i 23 lat.


 

11 sierpnia 2015 roku tuż przed godziną 1.00 w nocy, policjanci patrolujący teren miasta Poddębic, na ulicy Przejazd zauważyli kilku młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zachowywali się bardzo nerwowo. Policjanci postanowili ich wylegitymować i jednocześnie skontrolować samochód osobowy, którym przyjechali. Wewnątrz renault Clio policjanci ujawnili kilkanaście puszek spreju o różnych barwach, dwie kominiarki  oraz lateksowe rękawiczki. Ponadto obok kontrolowanego pojazdu, na jednej ze ścian elewacji budynku ujawniono świeże ślady naniesionej farby. Podczas penetracji sąsiedniej ulicy, na przystanku PKS oraz 12 innych budynkach ujawniono kolejne napisy. Dzięki analizie zebranego materiału cała trójka została zatrzymana. Wszyscy są mieszkańcy Łodzi w wieku 19,21 i 23 lat. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że młodzi mężczyźni przyjechali samochodem osobowym marki Renault Clio na teren Poddębic i postanowiło „ozdobić” miejskie budynki. Po północy zaparkowali samochód w pobliżu ulicy Przejazd i tam malując sprejem tzw. „graffiti” uszkodzili elewacje budynków mieszkalnych oraz przystanku PKS. Przestępcze trio zostało zatrzymane i osadzone w areszcie. Wstępna suma strat spowodowana uszkodzeniem elewacji budynków na szkodę Urzędu Miasta w Poddębicach wyniosła ponad 5.000 złotych. Teraz sprawcom za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel.695-406-267)

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2752