Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Narada podsumowująca 2016 rok

  W dniu 13 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poddębicach odbyła się narada służbowa roczna poddębickich policjantów. W trakcie narady podsumowano osiągnięcia poddębickiej Policji w minionym w 2016 roku oraz wskazano plany do zrealizowania w roku bieżącym.

 2. Wypadek w Kucinach

  20-latek z powiatu sieradzkiego, kierując fordem focusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia ze skodą, którą kierował 37-latek z Poddębic. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali kierujący fordem oraz pasażerka skody. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala w Poddębicach.

 3. Dzielnicowi uratowali przed wychłodzeniem.

  Poddębiccy dzielnicowi w ramach działań „Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu” sprawdzają miejsca pod kątem przebywania osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych, które są zagrożone wychłodzeniem.

 4. Zwolnij! Jak kocha to poczeka.

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

 5. LIST MINISTRA MARIUSZA BŁASZCZAKA DO POLICJANTÓW

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym.​

 6. Poddębice – Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną do wytwarzania papierosów.

  Nielegalną linię produkcyjną służącą do wyrobu papierosów bez akcyzy zlikwidowali policjanci z Poddębic. W jednym z budynków na terenie gospodarstwa 23-letniego mieszkańca gm. Poddębice policjanci ujawnili gotowe papierosy, susz i urządzenia, w tym te służące do produkcji nielegalnych wyrobów. Wspólnie z policjantami z KWP w Łodzi oraz funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kutna zabezpieczono 4700 papierosów, tytoń, filtry oraz urządzenia niezbędne do ich produkcji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 80 tys. złotych.

 7. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb i pracowników cywilnych

  Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

 8. Dzielnicowi pracują w nowej formule

  Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 9. O bezpieczeństwie w kościele

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym szczególnie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach a także w celu unikania potencjalnych zagrożeń społecznych, policjanci z Poddębic spotkali się z Proboszczem Parafii w Siedlątkowie.

 10. Dzielnicowy bliżej nas

  „Zachęcam Państwa do poznania swojego dzielnicowego. Jeśli czujecie się zagrożeni, lub po prostu potrzebujecie rady lub pomocy nie wahajcie się z nim skontaktować. Policja jest dla Was” oświadczył Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w swoim liście skierowanym do społeczności lokalnych.

Linki

Tagi

przestępczość samochodowa porozumienia emeryci kierownictwo kpp mapa zagrożeń tytoń kradzież nieletni graffiti MSWiA nietrzeźwy kierujący ruch drogowy bezpieczny weekend narada ślubowanie prewencja przemoc w rodzinie święta plantacja wypadek drogowy kultura zmuszanie do określonego zachowania poszukiwany posz pościg pies kradzież z włamaniem zniszczenie mienia znicz autostrada nowa KPP Uratowany przez policjantów środki odurzające debata społeczna prace polowe groźby UNICEF dzielnicowy bliżej nas konkurs uszkodzenie mienia pies służbowy program prewencyjny poszukiwania zaginionego ŚDM akcja prewencyjna wypadek śmiertelny profilaktyka wychłodzenia jazda bez uprawnień narkotyki