Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 21 październik 2014
 
 
Aktualności
08.10.2014 r - wydarzenia Drukuj

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Poddębic nie doszło do tragedii. 37- letni mężczyzna poprzez zażycie dużej dawki leków usiłował popełnić samobójstwo. Desperatowi udzielono skutecznej pomocy przedmedycznej a potem przetransportowano do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

7 października 2014 roku o godzinie 17.40  dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że najprawdopodobniej jeden z mieszkańców powiatu chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Kiedy policjanci weszli na teren posesji, z łazienki usłyszeli dziwne odgłosy. Jeden z funkcjonariuszy wszedł na drabinę i przez okno wentylacyjne zobaczył mężczyznę, który leży w wannie pełnej wody. Policjanci nie mieli czasu do stracenia dlatego natychmiast wybili szybę w oknie i  dostali się do środka pomieszczenia. Twarz mężczyzny znajdowała się już częściowo pod wodą i w każdej chwili mogło dojść do tragedii. Po wyciągnięciu 37- latka z wanny, policjanci udzielili  mu pomocy przedmedycznej. Mężczyzna był przytomny lecz nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu słownego. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził, że 37-latek mógł zażyć kilkadziesiąt tabletek leków psychotropowych popijając je alkoholem. Decyzją lekarza został przetransportowany do szpitala, gdzie został umieszczony na oddziale toksykologii. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
AKCJA " TRUCK" Drukuj

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Poddębice 8 października 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzą na terenie powiatu poddębickiego działania pod hasłem „ TRUCK& BUS”.

Od szeregu lat potwierdza się fakt ,że główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem samochodów ciężarowych i autobusów jest zmęczenie kierujących oraz niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. To właśnie te aspekty będą brane pod uwagę podczas przeprowadzanych kontroli. Działania te ukierunkowane będą również na eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób i rzeczy a także nieprawidłowości ujawnionych podczas kontroli stanu technicznego pojazdów.

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 

 
06.10.2014 r - wydarzenia Drukuj

W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych użytkowników dróg. 

4 października 2014 roku o godzinie 9.10 w miejscowości Pełczyska, policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pajęczna, który kierował fordem transitem mając 0,90 promila alkoholu w organizmie. Kolejny "amator" jazdy na podwójnym gazie został zatrzymany po godzinie 15.00 w Fułkach. Tutaj 64-letni mieszkaniec gminy Dalików kierując rowerem po drodze publicznej miał w organizmie prawie pół promila. Trzeci  nietrzeźwy został zatrzymany o godzinie 22.00 w Wierzchach. 66-latek z powiatu zduńskowolskiego kierował oplem astrą mając 1,9 promila. 5 października o godzinie 16.35 w miejscowości Stary Pudłów policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który kierując bmw "wydmuchał" 0,78 promila. Teraz wszyscy odpowiedzą za swoje czyny.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel; 695-406-267)

 
03.10.2014 r - wydarzenia Drukuj

 

Pędząc po drodze, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, nie ustąpił pieszemu na pasach oraz rowerzyście. 47-letni pirat drogowy wiózł ze sobą trójkę pasażerów. Teraz odpowie za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. 2 października 2014 roku po godzinie 18.00 w miejscowości Praga, policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Warszawy, który kierując renault megane rażąco łamał przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze patrolujący teren Poddębic zauważyli poruszający się z dużą prędkością samochód. Natychmiast ruszyli za nim. Wideorejestrator umieszczony w radiowozie udokumentował „rajd” kierowcy, który poruszał się z prędkością 100 km/h . Okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierowcy. 47-latek zbliżając się do oznakowanego przejścia nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach, nie ustąpił prawidłowo jadącemu rowerzyście zmuszając go tym samym do zjechania na pobocze a następnie wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Okazało się, że podróżowały z nim  jeszcze trzy osoby w wieku 20,36 i 53 lat. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu uprawnienia. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za wszystkie popełnione wykroczenia „nabił na konto” 24 punkty karne.

 

.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
Nowy Komendant Komisariatu Policji w Uniejowie Drukuj

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach uroczyście przywitano nowego Komendanta Komisariatu w Uniejowie. Pełniącym obowiązki został podkomisarz Adam Czerwiński. Komendant poddębickiej policji insp. Marek Krzemiński wspólnie z kadrą kierowniczą przywitał  nowego Komendanta życząc mu wytrwałości w służbie i dobrej współpracy z lokalną społecznością.


podkom. Adam Czerwiński ma 41 lat, służbę w policji rozpoczął w 1997 roku w Oddziałach Prewencji. Potem pracował w Rewirze Dzielnicowych w Komisariacie Policji w Ozorkowie skąd przeszedł do KPP Zgierz. Kolejny etap służby przeszedł w KMP Łódź gdzie  pracował w Zespole Postępowań Administracyjnych. Jest żonaty, ma dwie córki. Jego hobby to sport, podróże i dobra książka.

Od 1 października 2014 roku podkom. Adam Czerwiński pełni obowiązki Komendanta Komisariatu Policji  w Uniejowie.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


6 października 2014 roku Komendant poddębickiej policji insp. Marek Krzemiński spotkał się z Burmistrzem Uniejowa Panem Józefem Kaczmarkiem, przedstawiając mu tym samym nowego p.o Komendanta Komisariatu Policji w Uniejowie. Burmistrz Miasta pogratulował nowemu Komendantowi objęcie stanowiska, życząc jednocześnie dobrej współpracy z samorządem lokalnym oraz  mieszkańcami podległej gminy.

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2592