Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 28 kwiecień 2015
 
 
Aktualności
09.04.2015 r - wydarzenia Drukuj

 

Pogryziona przez psy.

 

8 kwietnia 2015 roku po godzinie 10.00 do dyżurnego poddębickiej jednostki zgłosiła się 55-letnia mieszkanka gminy Wartkowice , która podała, że dzień wcześniej została pogryziona przez psy. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta jadąc na rowerze została nagle zaatakowana przez trzy psy rasy mieszanej, które nagle wybiegły z terenu niezabezpieczonej posesji należącej do 45-letniego mężczyzny. Kiedy kobieta odpierała atak psów, po kilku minutach z terenu posesji wyszedł właściciel zwierząt, który umieścił je w kojcach. W wyniku zdarzenia 55-latka doznała obrażeń ciała w postaci licznych ran szarpanych na rękach i nogach i po opatrzeniu ambulatoryjnym została zwolniona do domu. Teraz właścicielowi psów grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E. Tomczak (tel.695-406-267)

 

 

 
07.04.2015 r-wydarzenia Drukuj

Nietrzeźwi na drodze

5 kwietnia 2015 roku o godzinie 2.40 w Uniejowie na ulicy Kilińskiego, policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu, który kierował samochodem osobowym marki Opel Vectra znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę "na podwójnym gazie" grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei w "Wielkanocny Poniedziałek" o godzinie 19.50 w Balinie, policjanci zatrzymali 66-latka, który kierował rowerem po drodze publicznej mając 0,54 promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał orzeczony zakaz sądowy. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
BEZPIECZNA WIELKANOC 2015 Drukuj

 

 

Nadchodzący długi weekend, jak wskazuje dotychczasowa praktyka, charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów . Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, skutkowały i skutkują znaczna ilością wypadków i ich ofiar. Jednymi z głównych przyczyn takiego stanu jest niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na tzw. "trzeciego”, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach informują, że w dniach:

od 4 do 6 kwietnia 2015 roku na terenie powiatu będą przeprowadzone działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc 2015”.


Podczas działań poddębiccy policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami a także zwracać uwagę na kierowców, którzy poruszają się samochodami ciężarowymi.


Przypomnijmy! – ograniczenia w ruchu obowiązują:

  • samochody ciężarowe i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) w dniach:


4 kwietnia – w godz.18.00-22.00

5 kwietnia-Wielkanoc – w godz. 8.00-22.00

6 kwietnia – w godz. 8.00-22.00

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267) 
01.04.2015 r-wydarzenia Drukuj

 

Policjanci w Poddębicach prowadzą postępowanie w sprawie nieszczęśliwego wypadku, w którym obrażenia poniósł 40-letni mężczyzna. Przyczyną tragedii była prawdopodobnie nieostrożność przy obsłudze koparki. 31 marca 2015 roku po godzinie 14.00 dyżurny poddębickiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu w gminie Dalików. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że podczas wykonywania prac konserwatorskich przy maszynie typu koparka, 34-letni mieszaniec powiatu wieluńskiego nie zachował środków ostrożności i w trakcie opuszczania tzw." łychy" koparki, zmiażdżył stopę przebywającego w zasięgu maszyny 40-latka. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Niestety w skutek odniesionych obrażeń mężczyzna został poddany zabiegowi amputacji części stopy. Operator koparki i inni pracujący  mężczyźni byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Poddębic.

 UWAGA!!!!

Osoby wykonujące prace przy pomocy różnego typu maszyn, powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa a także zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych pracowników znajdujących się na terenie prowadzonych prac. Ich maszyny niekiedy nie są w pełni sprawne techniczne co może być przyczyną tragicznych wypadków. Wypadki te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą  się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Ponadto wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak ( tel: 695-406-267)
 
Wielkanoc komunikat Drukuj

Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących wtedy służbę to jednak czas intensywnej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

W okresie przedświątecznym wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, szczególnie na dworcach czy w centrach handlowych, pojawią się też policjanci. Oprócz tych umundurowanych czuwać będą także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców. Ci ostatni wykorzystują tłok, który często sami tworzą, i nasze rozkojarzenie. Nie przechowujmy zatem dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy też uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Policjanci apelują, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki.

Pamiętajmy, że wybierając gotówkę z bankomatu, powinniśmy zasłonić drugą ręką wpisywany przez nas kod pin. Wybierajmy takie bankomaty, które są dobrze oświetlone i nie stoją na uboczu. Jeśli zdecydujemy się pobrać większą gotówkę, warto, by ktoś zaufany nam towarzyszył. Nie trzymajmy tych pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. Nawet jeżeli padniemy łupem kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty.

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, nie świętują złodzieje. Dlatego też na osiedlach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą czuwać, by nasze mieszkania nie padły pod naszą nieobecność łupem złodziei. Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając, musimy zabezpieczyć odpowiednio nasze mieszkanie, aby po powrocie nie zastała nas niemiła niespodzianka. Podstawą są solidne drzwi i dobre okna, których przed wyjazdem nie zapomnijmy zamknąć. Dodatkowym zabezpieczeniem, które będzie trudną przeszkodą do pokonania dla złodzieja, są rolety antywłamaniowe. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi wiele czasu w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy też, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Zarówno wtedy, gdy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.

Przed nami Święta Wielkanocne - zadbajmy o nasze bezpieczeństwo !!!

 

źródło: KGP

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2674