Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 22 wrzesień 2014
 
 
Aktualności
Cykl spotkań z dziećmi Drukuj

 „JESTEM WIDOCZNY- JESTEM BEZPIECZNY” – cykl spotkań z dziećmi z Poddębic.


 

Policjanci z Poddębic realizując zadania prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo najmłodszych podjęli działania w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”. W tym celu spotkali się z dziećmi z przedszkola w Poddębicach, podczas którego maluszki poznały podstawowe zasady ruchu drogowego a także bezpiecznych zachowań na terenie przedszkola oraz podczas jazdy samochodem.

 

 

Podczas warsztatów z udziałem dzieci zaprezentowano prawidłowe zachowania  podczas przejścia przez jezdnię, zasady sygnalizacji świetlnej jak również jazdy na rowerze. Jednakże głównym tematem spotkania były aspekty dotyczące stosowania elementów odblaskowych przez pieszych a także bezpiecznego zachowania na drodze w sytuacjach zagrożenia. Przedszkolaki poznały również zasady prawidłowych reakcji podczas kontaktów z „osobą obcą” a na zakończenie spotkania przeprowadzono scenki sytuacyjne z udziałem przedszkolaków, gdzie  przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z psem. Tutaj milusińscy zaprezentowali prawidłowe postawy tzw. ”pozycja żółwia”, która pozwala uniknąć zagrożeń w przypadku ataku psa.

 


Kolejne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Poddębicach, gdzie uczniowie klas I-III poznali zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły  oraz podczas pobytu w domu. Tutaj również szczególną uwagę poświęcono zagadnieniu dotyczącym  stosowania przez dzieci elementów odblaskowych. Poruszono również temat bezpiecznych zachowań na terenie placówki jak również kontaktów z osobami obcymi. Uczniowie poznali także sposoby prawidłowych zachowań w przypadku ataku psa oraz unikania zagrożeń w ruchu drogowym. Tego typu zajęcia będą odbywały się cyklicznie na terenie całego powiatu.

 

 

 

Koordynator KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 
09.09.2014 r - wydarzenia Drukuj

 

Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy wykonujących obowiązki służbowe. Teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. 6 września 2014 roku o godzinie 16.50 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który pełniąc funkcję ratownika wodnego na terenie basenów termalnych w Poddębicach, najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali tam 44-latka, który na ich widok szybko oddalił się do pobliskiego pomieszczenia socjalnego. Funkcjonariusze natychmiast udali się za nim i podając powód interwencji poinformowali go o konieczności wykonania badania na trzeźwość. Wtedy mężczyzna zaczął używać wobec nich słów wulgarnych stawiając jednocześnie opór interweniującym policjantom. 44-latek pomimo wielokrotnych poleceń wydawanych przez policjantów do zachowania zgodnego z prawem, nie reagował i nadal zachowywał się agresywnie. W związku z tym wobec mężczyzny policjanci użyli siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie poddano go badaniu na trzeźwość. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został osadzony w areszcie. Teraz za znieważenie funkcjonariuszy grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pijani na drodze

8 września 2014 roku  policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich  został zatrzymany po godzinie 10.00 w Uniejowie na ulicy Targowej. 58-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając 0,84 promila alkoholu w organizmie. Z kolei o godzinie 17.10 w Luboli "wpadł" 37-latek.Po przeprowadzonym badaniu u rowerzysty stwierdzono 1,88 promila. Teraz obydwaj panowie odpowiedzą za swoje czyny za co grozi im kara do roku pozbawienia wolności.

 

 

 


 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel: 695-406-267)

 
08.09.2014 r - wydarzenia Drukuj

Okradła pod pretekstem zakupu maszyny do szycia.

5 września po godzinie 11.00 do jednej z mieszkanek Poddębic "zawitała" kobieta, która pod pretekstem zakupu maszyny do szycia okradła właścicieli lokalu. Kobieta weszła do mieszkania 74-latki i proponując korzystną transakcję zakupu maszyny do szycia, wykorzystała nieuwagę właścicielki lokalu dokonując kradzieży pieniędzy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

UWAGA NA OSZUSTÓW I ZŁODZIEI!!!

 

  PAMIĘTAJMY!!!

* nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom które telefonicznie podają się za członków twojej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące;

* będąc w domu zawsze zamykaj drzwi wejściowe na zamki;
* nie otwieraj drzwi, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej bez sprawdzenia kto i po co przyszedł;

* jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Was kierowany; jeśli nie masz telefonu, poproś aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok;
* jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu; najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny;
* nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów; każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty;
* mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym;

 * nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o swoich planach życiowych czy członkach rodziny.

 

Pamiętajmy o osobach starszych, samotnych, nieporadnych życiowo, którzy potrzebują naszej pomocy. W przypadku pojawienia się osób obcych, prosimy o poinformowanie jednostki Policji w Poddębicach

 tel. kontaktowy:  43 678-94-22, 997 lub 112.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ZDARZENIA DROGOWE

5 września 2014 roku o godzinie 11.15 na terenie Targowiska w Poddębicach kierujący oplem astrą z doczepioną przyczepką samochodową, nie zachował należytej ostrożności i najechał tylnym kołem przyczepki na stopę 44-letniej kobiety. W wyniku zdarzenia poszkodowana  doznała złamania kości śródstopia i została przewieziona do szpitala w Poddębicach. Zarówno 62-letni kierujący oplem jak i poszkodowana byli trzeźwi.Postępowanie prowadzi KPP Poddębice.

O godzinie 14.00 w miejscowości Tur, 33-letnia mieszkanka powiatu kierująca samochodem osobowym marki Peugeot nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją samochodu marki Citroen kierowanego przez 42-latka z Brzegu i najechała na tył tego pojazdu. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamania stopy  doznała kierująca peugeotem oraz pasażer citroena, który doznał powierzchownego urazu kręgosłupa. Kierujący trzeźwi.Postępowanie prowadzi KPP Poddębice.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 

 
04.09.2014 r - wydarzenia Drukuj

 Wypadek w Bronówku

3 września 2014 roku o godzinie 15.25 w miejscowości Bronówek doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra, jadąc prawidłowo drogą od strony Uniejowa, potrącił 78-letnia kobietę, która nagle wyszła zza  stojącego na przystanku PKS autobusu wprost pod nadjeżdżający samochód. Z wstępnych ustaleń wynika, że kobieta po wyjściu z  autobusu, przeszła poboczem do końca pojazdu i nagle weszła na drogę gdzie została potrącona przez nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód,którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego. W wyniku zdarzenia kobieta doznała licznych obrażeń i została przetransportowana droga lotniczą do szpitala w Łodzi. Kierujący oplem był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
KONKURS FILMOWY - "Mój sportowy lider" Drukuj


Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie filmowym pn. „Mój Sportowy Lider”. Inicjatywa ta wpisuje się w kampanię społeczną „Kibicuj Bezpiecznie”. Chcielibyśmy, żeby dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego w terminie od 1 września do 3 października 2014r. przesyłały do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi filmy wykonane w dowolny sposób na temat ich sportowego lidera. Celem konkursu jest przedstawienie własnego sportowego lidera, którego kariera i zanagażowanie są godne naśladowania, propagowanie bezpiecznych i kulturalnych form kibicowania zgodnych z normą fair-play oraz propagowanie sportu jako formy spędzania wolego czasu. Takie działanie ma również również wymiar medialnego, profilaktycznego nagłośnienia zasad kulturalnego kibicowania oraz przepisów prawnych dot. bezpieczeństwa na obiektach sportowych zamieszczonych na stronie projektu www.kibicujbezpiecznie.pl.

 

Regulamin I edycja konkursu filmowego pt. „Mój Sportowy Lider” organizowanego w ramach kampanii społecznej "Kibicuj Bezpiecznie": Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.

Organizatorzy:
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi

Współorganizatorzy:
Kuratorium Oświaty w Łodzi

Cele konkursu:
Przedstawienie własnego sportowego lidera, którego kariera i zanagażowanie są godne naśladowania.
Propagowanie bezpiecznych i kulturalnych form kibicowania zgodnych z normą Fair-play.
Propagowanie sportu jako formy spędzania wolego czasu.

Termin nadsyłania filmów - od 1 września do 3 października 2014 roku.

Adres do nadsyłania filmów:
Wydział Prewencji
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi,
ul. Lutomierska 108/112
91-048 Łódź

Zasady konkursu:
- Każdy uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu tylko jeden film.
- Film może wykonany dowolną techniką (w tym przy użyciu telefonu komórkowego).
- Tematyka filmu musi być związana z tematyką sportową i jego zasadniczym celem powinno być przedstawienie własnego sportowego lidera, którego kariera i zaangażowanie jest godna naśladowania.
- Film może przesłać prawny opiekun lub rodzice; nauczyciele lub sam uczestnik konkursu - młodzież za zgodą rodziców lub ich przedstawicieli ustawowych.
- Czas trwania filmu to max. 5 min.
- Film nie może zawierać utworów muzycznych chronionych prawami autorskimi.
- Na opakowaniu płyty należy napisać dane:
1) autora filmu (imię nazwisko, wiek, oraz miasto/miejscowość z której pochodzi autor pracy)
2) prawnego opiekuna, rodzica (imię nazwisko, adres do korespondencji, nr telefonu
kontaktowego, adres e-mail).


W przypadku "zgody na publikację filmu w środkach masowego przekazu" – prawny opiekun musi dokonać na opakowaniu ww. adnotację.
- Płytę CD/DVD z nagranym filmem należy przesłać do 03 października 2014 roku na podany wyżej adres.
- Film nie spełniający warunków regulaminu, a także nadesłany po terminie - nie będzie brał udziału
w konkursie (nie będą rozpatrywane).
- Z chwilą nadesłania film przechodzi na własność organizatorów, którzy przejmują autorskie prawa majątkowe do nadesłanych filmów, nadesłany materiał nie będzie zwracany do nadawcy.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu.
- Nadesłanie filmu oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu,

Finał konkursu:
Komisja konkursowa dokona wyboru laureatów konkursu.
W skład komisji wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz współorganizatorów.
W przypadku dużego zainteresowania konkursem komisja pogrupuje filmy na uczniów podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  i wyłoni do 10 laureatów w każdej z kategorii wiekowych.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów planowane jest w dniu 24 października 2014 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi - będą w nim uczestniczyć finaliści wraz z opiekunami/rodzicami.

Nagrody dla laureatów konkursu zapewniają:
 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi
- Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Kryteria oceny:
-innowacyjność filmu
-pomysł i sposób realizacji
-zaangażowanie autora filmu w propagowanie celu konkursu.

 

 

Źródło: KWP w Łodzi

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2577