Strona główna arrow Aktualności
sobota, 30 sierpień 2014
 
 
Aktualności
27.08.2014 r - wydarzenia Drukuj

Podczas prac porządkowych na terenie stawu rybnego zginął 70-latek, którego przygniótł ciągnik. Do tragedii doszło gdy mężczyzna wraz z kolegą kosili traktorami trawę wzdłuż stawu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

26 sierpnia 2014 roku po godzinie 14.00 w miejscowości Lipki w gminie Poddębice, podczas prac porządkowych zginą 70-letni mężczyzna, który próbował pomóc swemu znajomemu wyciągnąć z wody jego ciągnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że obydwaj mężczyźni wykonywali prace porządkowe na terenie stawu rybnego. W pewnym momencie 40-latek kosząc trawę okalającą staw, podjechał zbyt blisko wody stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do stawu. Sytuację zauważył  70-letni kolega traktorzysty, który ruszył na pomoc poszkodowanemu. W trakcie wyciągania maszyny kolegi, jego traktor z naczepą nagle zsunął się z grobli, wpadł do stawu i przewracając się na bok przygniótł 70-latka. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 

 

 
Rejs z policjantami Drukuj

 

  

 Zwycięzca licytacji vouchera z WOŚP odbył rejs z policjantami.

 23 sierpnia 2014 roku  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach pełniący służbę w patrolu wodnym na zbiorniku „ Jeziorsko”, wspólnie ze zwycięzcą licytacji 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyli rejs policyjną łodzią motorową.  Z wygranego vouchera, którą przekazał na licytację Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach skorzystał jeden z mieszkańców powiatu wraz ze swoim 11-letnim synem.W grudniu 2013 roku Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Marek Krzemiński przekazał na licytację 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, voucher na "Godzinny Rejs policyjną motorówką na Zbiorniku Jeziorsko”. Podczas licytacji  Voucher na wspólny rejs z policjantami zlicytowano za kwotę 200 zł .W sobotnie sierpniowe popołudnie zwycięzca licytacji podczas rejsu z policyjnej łodzi mógł obejrzeć z bliska miejsca niedostępne z brzegu dla pieszych. Godzinna przejażdżka odbyła się w obecności policjantów, którzy w okresie letnim pełnią służbę na wodzie. Uczestnicy rejsu oprócz podziwiania pięknych widoków mieli możliwość przyjrzenia się codziennej pracy policjantów jak również zapoznać się z akcesoriami policyjnymi.

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 
26.08.2014 r - wydarzenia Drukuj

Wymusił pierwszeństwo.

25 sierpnia 2014 roku o godzinie 14.35 w miejscowości Stanisławów,doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Nexia 54-letni mieszkaniec Katowic, podczas manewru wyprzedzania nie upewnił się co do możliwości jego wykonania i wymusił pierwszeństwo przed jadącym z przeciwnego kierunku ciągnikiem rolniczym, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia 77-latek kierujący ciągnikiem doznał ogólnych potłuczeń oraz urazu głowy i został przewieziony do szpitala w Poddębicach.Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

Pijani i na zakazie

25 sierpnia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich został zatrzymany tuż po północy w miejscowości Balin. 18-latek kierując rowerem po drodze publicznej miał ponad pól promila alkoholu w organizmie. Drugi amator jazdy "na podwójnym gazie" został zatrzymany po godzinie 18.00 w Uniejowie na ulicy Sienkiewicza. 52-letni rowerzysta miał 1,44 promila alkoholu w organizmie.Teraz obydwaj panowie odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi im kara do roku pozbawienia wolności.

Z kolei po godzinie 8.00 w Poddębicach na ulicy Polnej, policjanci podczas rutynowej kontroli zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem osobowym marki Renault Laguna. Jak się okazało młody mężczyzna  nie zastosował się do obowiązującego go zakazu sądowego o  prowadzeniu pojazdów , który powinien przestrzegać do marca 2015 roku. Teraz mężczyzna odpowie za złamanie prawa za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
Dbajmy o kulturę na drogach Drukuj

 

 

 

Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć? Jeśli porówna się liczbę odnotowanych w statystykach naruszeń, które można zakwalifikować jako "chamskie" lub "cwaniackie" zachowania na drodze, to okaże się, że jest ich znacznie mniej niż zachowań, z którymi walczymy od lat. Przykład pierwszy z brzegu: zbyt szybka jazda. Dane za 2013 r.: 1,1 mln przypadków, w których kierowca przekroczył prędkość o 21-30 km/godz. 460 tys. takich, gdzie jechał o 31-40 km/godz. więcej, niż wynosiła dozwolona prędkość. I prawie 200 tys. takich, w których zakaz został złamany o więcej niż 41 km/godz. Litanię grzechów można ciągnąć dalej. 382 tys. przypadków niezapięcia pasów, 60 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości. Liczby sugerowałyby więc coś innego niż intuicja polskiego kierowcy - że przypadków cwaniactwa na drogach jest niewiele. Należy jednak pamiętać, że do statystyki trafiają tylko te, które zostały odnotowane przez policję. Siłą rzeczy więc nie oddaje ona prawdziwego obrazu rzeczywistości, bowiem wiele z tych zachowań trwa tylko chwilę, w związku z czym trudno jest je wyłapywać, a jeszcze trudniej karać. Mimo znaczącego zwiększenia liczby policjantów ruchu drogowego nie możemy być wszędzie - mówi insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji. I dodaje, że idealny stan miałby miejsce wtedy, gdyby użytkownikom dróg w krew weszła samodyscyplina.

 

Więcej o akcji na stronie: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/467862,akcja-dgp-ukrocic-chamstwo-na-drogach-jak-walczyc-z-piratami.html

 


 
25.04.2014 r -wydarzenia Drukuj

Potrącił rowerzystkę.

22 sierpnia 2014 roku o godzinie 19.10 w miejscowości Wartkowice doszło do potrącenia rowerzystki. 38-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego kierując samochodem osobowym marki VW Polo podczas wyjeżdżania z parkingu nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do potrącenia jadącej chodnikiem rowerzystki. W wyniku zdarzenia 19-letnia kobieta spadła z roweru i doznała stłuczenia kolan oraz urazu ręki. Po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej została zwolniona do domu. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

Uderzył w passata.

23 sierpnia 2014 roku o godzinie 9.05 w miejscowości Lężki, 23-latek kierujący samochodem osobowym marki VW Passat  na prostym odcinku drogi, nie upewnił się co do możliwości  bezpiecznego manewru wyprzedzania i uderzył w tył vw passata, którym kierowała 39-letnia kobieta, która w tym czasie podjęła manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia kierująca passatem doznała stłuczenia głowy i została przewieziona do szpitala. Kierujący trzeźwi. 23-letni mężczyzna nie doznał obrażeń. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2563