Strona główna arrow Aktualności
czwartek, 24 lipiec 2014
 
 
Aktualności
16.07.2014 r - wydarzenia Drukuj

Pijany jechał ciągnikiem rolniczym

15 lipca 2014 roku o godzinie 16.15 w  Popowie policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym mając 0,79 promila alkoholu w organizmie . Kiedy mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał ciągnik, nie zabezpieczył go przed przemieszczeniem i wtedy pojazd stoczył się ze wzniesienia i uderzył w zaparkowany na drodze samochód ciężarowy.Teraz kierującemu ciągnikiem grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
AKCJA RATUNKOWA NA JEZIORSKU Drukuj

 Policjanci z Poddębic wspólnie z ratownikami FALCK uratowali trzy osoby, które wypłynęły łódką na Jeziorsko. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej nie doszło do tragedii.

 

Policjanci z Poddębic kontynuując działania prewencyjne pn. ”Bezpieczne Wakacje 2014”, tym razem zorganizowali wspólną akcję z ratownikami medycznymi FALCK, które to działania zostały wpisane m.in. w realizacje projektu ratownictwa medycznego „ Na RATUNEK”. 12 lipca 2014 roku o godzinie 11.00 na terenie gminy Pęczniew przy zbiorniku „Jeziorsko”, grupa dzieci wraz z rodzicami wzięła udział w spotkaniu z policjantami a także ratownikami medycznymi FALCK, którzy pełnią służbę na wodzie. Na zakończenie akcji, dzieci miały odbyć rejs łodzią motorową FALCK a także obejrzeć łódź policyjną oraz zapoznać się z pracą funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie. W tym momencie doszło do zdarzenia.

 

W pobliżu zatoki doszło do wywrócenia się łodzi, w której znajdowały się 3 osoby. Wszyscy natychmiast znaleźli się w wodzie. Na ratunek ruszyli policjanci i ratownicy medyczni, którzy już po chwili dotarli do poszkodowanych. Policjanci wyciągnęli z wody 49-letniego mężczyznę natomiast ratownicy pogotowia wyłowili z wody dwie kobiety w wieku 27 lat. Wszyscy poszkodowani szczęśliwie dotarli do brzegu. Jedna z kobiet podczas zdarzenia doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala w Poddębicach. Pozostali uczestnicy rejsu nie doznali obrażeń. Z wstępnych ustaleń wynika, że trójka znajomych, którzy przebywali rekreacyjnie na terenie Pęczniewa, postanowiła „popływać” swoją łódką po akwenie. W pewnym momencie gwałtowny podmuch wiatru spowodował wywrócenie się łodzi po czym wszyscy znaleźli się  wodzie. Na szczęści służby ratownicze były tuż obok. Cała trójka została uratowana i przetransportowana na brzeg wraz z wywróconą łódką. Jak się okazało 49-letni obywatel Niemiec, który kierował łódką, nie miał uprawnień sternika i w związku z tym został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 300 zł.  

 


 Szybka reakcja policjantów i ratowników medycznych nie doprowadziła do tragedii a uratowane osoby długo będą pamiętać „nieszczęśliwy rejs”.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 

 
Z wizytą w DPS w Czepowie Drukuj

 

Policjanci z Poddębic odwiedzili pensjonariuszy w Czepowie.

 

Jak co roku poddębiccy policjanci spotykają się z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Czepowie. Podczas prelekcji i warsztatów, przypominane są podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas pobytu w placówce a także w kontaktach z osobami obcymi. Główną ideą spotkań jest jednak przełamywanie barier międzyludzkich w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

 

 

 

10 lipca 2014 roku w ramach działań profilaktycznych pn.” Bezpieczne Wakacje 2014”, policjanci z poddębickiej komendy spotkali się z pensjonariuszami oraz opiekunami DPS w Czepowie, gdzie przekazano zagadnienia dotyczące prawidłowych zachowań na drodze, podczas jazdy rowerem, autobusem a także w czasie pobytu na terenie placówki. Podczas warsztatów z udziałem podopiecznych placówki zaprezentowano scenki tematyczne dotyczące prawidłowych reakcji w kontaktach z „osobą obcą” a także prawidłowych reakcji w przypadku zagrożeń na drodze. Szczególną uwagę poświęcono tematyce zagrożeń w czasie pobytu nad wodą, gdzie poruszono aspekty kąpieli w miejscach niedozwolonych a także sprawowania opieki nad pensjonariuszami placówki. 30-osobowa grupa pensjonariuszy aktywnie uczestniczyła w prowadzonych zajęciach a na koniec spotkania wszyscy mieli okazję obejrzeć radiowóz oraz akcesoria policyjne.

 

 

Koordynator KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak

 
AKCJA- "PRĘDKOŚĆ" Drukuj

8 lipca 2014 roku w godz. 6.00-22.00  funkcjonariusze Wydziału Prewencji i  Ruchu Drogowego w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania celem których jest wdrożenie kierujących do bezpiecznej jazdy z dozwoloną prędkością. Policjanci będą też zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w wieku do 12 lat i nie przekraczające 150 cm wzrostu bez fotelików.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice

 
3-latek za kierownicą samochodu Drukuj

 

Omal nie doszło do tragedii, kiedy 3-letni chłopiec wykorzystując nieuwagę rodziców, postanowił pojeździć ich autem. Maluch po zabraniu kluczyków od skody, uruchomił pojazd i ruszył do przodu. Wtedy na drodze stanął jego 2-letni brat. Koło pojazdu przejechało po nodze chłopca. Dziecko ze złamanym udem trafiło do szpitala. Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

7 lipca 2014 roku po godzinie 2.00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w  gminie Zadzim. Z wstępnych ustaleń wynika, że dzień wcześniej około godziny 20.00, na teren swojej posesji przyjechała samochodem osobowym marki Skoda Octavia 4-osobowa rodzina. Mężczyzna po wyjściu z samochodu poszedł w kierunku zabudowań gospodarczych a kobieta w tym czasie wyjmowała z fotelików samochodowych swoich dwóch synów  wieku 2 i 3 lat. Kiedy dzieci znajdowały się na zewnątrz pojazdu, kobieta wyjęła kluczyk ze stacyjki, włożyła do torby, którą zaniosła do domu. W tym czasie dzieci bawiły się na podwórku. Po chwili 3-latek wykorzystując nieuwagę rodziców zabrał kluczyki z torby, wsiadł do samochodu i po jego uruchomieniu ruszył z miejsca. Niestety na jego drodze pojawił się 2-letni brat i wtedy doszło do potrącenia chłopca. Maluch doznał złamania uda i został przewieziony do szpitala w Łodzi, gdzie pozostał na obserwacji. Policjanci pod nadzorem Prokuratury w Poddębicach wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

 
 

 

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2545