Strona główna arrow Aktualności
piątek, 09 październik 2015
 
 
Aktualności
Zakończono I Etap szkoleń Drukuj

PRZECIWKO NIENAWIŚCI I DYSKRYMINACJI 

- podsumowanie I etapu szkoleń

 

 

Mając na uwadze podniesienie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji grup mniejszościowych oraz poznania aspektów z zakresu równego traktowania, zakończono I Etap szkoleń dla przedstawicieli placówek oświatowych z terenu powiatu poddębickiego.

Pierwsze szkolenia przedstawicieli instytucji pomocowych oraz pracownicy placówek oświatowych z terenu powiatu poddębickiego odbyły się 2 września 2015 roku i były prowadzone przez trenera KPP Poddębice. W pierwszym z cyklu szkoleń uczestniczyła kadra kierownicza i  pracownicy Poradni Psychologiczno-pedagogicznej i MGOPS w Poddębicach.

Drugi etap szkolenia objął Dyrekcję, Kadrę pedagogiczną oraz nauczycieli z Zespołu Szkół w Wartkowicach oraz Dyrekcję i kadrę Poddębickiego Domu Kultury i Sportu w Poddębicach.


 W ramach spotkań, podczas których przeszkolono w sumie 46 osób, trener programu omawiała zagadnienia dotyczące przejawów dyskryminacji, braku tolerancji, zachowań na tle nienawiści rasowej jak również aspektów związanych z wielokulturowością. II etap szkoleniowy obejmować będzie okres pierwszego półrocza 2016 roku, podczas którego trener KPP Poddębice spotka się z przedstawicielami pozostałych placówek oświatowych z terenu powiatu poddębickiego.

                                                                                                                          

 
 

Oprac./sporz. Trener KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 
28.09.2015 r - wydarzenia Drukuj

Pijani na drodze

27 września 2015 roku policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany o godzinie 7.55 w Wólce. 30-letni mieszkaniec Kutna kierował Fiatem Palio mając 1 promil alkoholu w organizmie.Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei po godzinie 18.00 w Pęczniewie przy ulicy Głównej zatrzymano 40-latka, który kierował Toyotą RAV 4 mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna miał orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności a za złamania zakazu sądowego do lat 3.

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. E.Tomczak ( tel: 695-406-267)

 

 
Nowe radiowozy dla KPP Poddębice Drukuj

 

23 września 2015 roku na terenie Komisariatu Policji w Uniejowie odbyła się miła uroczystość. W obecności Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach insp. Marka Krzemińskiego, I Zastępcy mł. insp. Krzysztofa Kotkowskiego, Komendanta Komisariatu w Uniejowie kom. Adama Czerwińskiego oraz policjantów pracujących na co dzień w tym komisariacie, poświęcono dwa nowe radiowozy, które zostały  zakupione m.in. z środków samorządowych z Uniejowa i Wartkowic. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. prałat Andrzej Ziemieśkiewicz z  parafii w Uniejowie w obecności Wójta gminy Wartkowice Piotra Kuropatwy, Przewodniczącego Rady Gminy w Wartkowicach Bogdana Łuczaka, Zastępcy Burmistrza Uniejowa Piotra Majera oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Uniejowie Janusza Kosmalskiego.


Radiowozy marki Opel Corsa będą przeznaczone do realizacji zadań na terenie działania komisariatu policji w Uniejowie. Całkowity koszt nowego auta to około 43.000 zł. Połowa kosztów zakupu tych pojazdów poniosły samorządy Uniejowa i Wartkowic.


 

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
23.09.2015 r - wydarzenia Drukuj

Wypadek w Skotnikach

22 września 2015 roku o godzinie 8.50 w miejscowości  Skotniki w gminie Uniejów doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto 72-letni mieszkaniec Gliwic, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu vw, którym kierował 38-letni mieszkaniec Turku i doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznały pasażerki fiata. 31-latka z podejrzenie wstrząśnienia mózgu została umieszczona w szpitalu w Poddębicach natomiast 61-latka doznała złamania nadgarstków obu rąk i po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

"Lewy" prąd w Złotnikach.

22 września 2015 roku po godzinie 10.00 w jednej z posesji w miejscowości Złotniki policjanci ujawnili nielegalny pobór energii. Z ustaleń wynika, że 36-letni właściciel posesji od około 3 miesięcy korzystał z nielegalnego prądu. Kiedy u mężczyzny został zdemontowany licznik za brak kolejnych opłat, wtedy wpadł na pomysł nielegalnego podłączenia przewodów w celu dalszego korzystanie z energii. Teraz 36-latkowi grozi u kara do 5 lat pozbawiania wolności.

 

Oprac./sporz. Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak ( tel: 695-406-267)

 
22.09.2015 r - wydarzenia Drukuj

 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy 20 września 2015 roku w Poddębicach włamując się do przyczepy gastronomicznej skradli artykuły spożywcze. Jeden z podejrzanych był już wcześniej notowany za konflikty z prawem.
20 września 2015 roku poddębiccy policjanci podczas patrolowania terenu miasta, w godzinach rannych, zauważyli uszkodzone drzwi do przyczepy gastronomicznej. Okazało się, że doszło do włamania Złodzieje skradli m.in. 11 kurczaków przygotowanych do rożna i inne produkty spożywcze. Funkcjonariusze starannie przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy, w tym monitoring miejski oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Na tej podstawie podjęli decyzję o zatrzymaniu wytypowanych mężczyzn. 25-latek i 21-latek przyznali się do tego włamania . Usłyszeli zarzut kradzież z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

 

Rzecznik prasowy KPP Poddębice st.asp. E.Tomczak (tel:695-406-267)

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 6 - 10 z 2768