piątek, 22 sierpień 2014
 
 
Aktualności
Ukradł drzewo i zniszczył płot Drukuj
W miejscowości Lubiszewice gmina Poddębice z kompleksu leśnego wycięto sosny. o wartości 70 zł.Jak się okazało sprawcą wycięcia i kradzieży drzewa okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu. Ponadto ten sam mężczyzna dokonał uszkodzenia drewnianego płotu i kradzieży 17 sztuk sztachet o wartości 240 zł. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.
 
Ukradli butle gazowe Drukuj
W miejscowości Chodów gmina Wartkowice, nieustaleni sprawcy z niezabezpieczonego pomieszczenia gospodarczego skradli 5 sztuk pustych butli od gazu propan-butan, spawarkę elektryczną oraz pilarkę spalinową o łącznej wartości 1700 zł na szkodę właściciela. Mienie nie było ubezpieczone. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.
 
Objazdy w Poddębicach w Święta Drukuj

Akcja Znicz - aby dojazdy na cmentarze były bezpieczne.

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem wielu kilometrów.  Najbardziej odczuwalny i uciążliwy ruch będzie w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych. Funkcjonariusze poddębickiej Policji  informują, że w związku z budową ronda w Poddębicach na skrzyżowaniu dróg K-72 i W-703, ruch pojazdów jest utrudniony. Dlatego zalecane są objazdy.

Kierowcy wyjeżdżający z Łodzi w kierunku Poddębic, jadąc trasą nr 72 winni w miejscowości Złotniki skręcić w lewo w kierunku miejscowości Kałów.

Jadący w kierunku Uniejowa- w miejscowości Kuciny winni skręcić w prawo w kierunku miejscowości Dalików, Brudnów, Łążki- do drogi krajowej W-469.

Jadący z miejscowości Wartkowice w kierunku Łodzi – wyjeżdżają drogą wojewódzką nr 469 w kierunku miejscowości Parzęczew a następnie do miejscowości Aleksandrów Łódzki lub Ozorków.

Jadący od Uniejowa drogą krajową K-72 w kierunku Łodzi lub od Sieradza drogą W-703- w miejscowości Praga winni skręcić w prawo do miejscowości Bałdrzychów a następnie w lewo do Zagórzyc, Góry Bałdrzychowskiej, Kałowa, Złotnik- do drogi K-72.

Policjanci ruchu drogowego i  prewencji, będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze.

Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie.

 

Rzecznik KPP Poddębice mł.asp. Elżbieta Tomczak

 

 

 
26.10.2009 r -AKCJA ZNICZ Drukuj

AKCJA „ ZNICZ ”

Jak co roku z końcem października przygotowujemy się do obchodów Święta Zmarłych. Policyjna akcja „Znicz” ma ułatwić dojazd i powrót z nekropolii. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Jednak czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych – porządki na grobach bliskich, zakupy, a także często dalekie podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.

- Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów. W czasie porządkowania i strojenia grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi.  Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Odwiedzając groby w Dzień Wszystkich Świętych zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Rodzice winni zadbać o należyty nadzór nad dziećmi – najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i ani na chwilę nie oddalać się bez opieki.

- Jadąc autobusem czy tramwajem –szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy także sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni.

W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów . Wychodząc z przedziału zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty.

-         Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone.

-          Jadąc na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych należy zapoznać się z         obowiązującymi objazdami i stosować ściśle do zaleceń policji, która będzie obecna w okolicach nekropolii.  Samochód należy parkować w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz  trzeba zabrać z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknąć i uruchomić urządzenia alarmowe.  W tym Dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. „ niedzielnych kierowców ” – policjanci apelują o szczególną ostrożność, a także dostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze.

 

rzecznik KPP Poddębice

 
25.10.2009 r - pijany jechał Golfem Drukuj
25 października o godzinie 2.46 w miejscowości Stanisławów gmina Uniejów, policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca woj.krośnieńskiego, który kierował samochodem osobowym  marki VW Golf znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kierowca miał 1,72 promila alkoholu w organiźmie.Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Postepowanie prowadzi Komisariat Policji w Uniejowie.
 
<< « start < wstecz 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1626 - 1630 z 2553