wtorek, 31 marzec 2015
 
 
Aktualności
Okradli garaż i przyczepę kempingową w Rzeczycy. Drukuj
W miejscowości Rzeczyca gmina Pęczniew, nieustaleni sprawcy po wyłamaniu zamków w drzwiach garażu i przyczepy kempingowej, weszli do środka skąd skradli butle gazowe, przedłużacz elektryczny, pościel, obuwie a także artykuły spożywcze na ogólną sumę 580 zł na szkodę mieszkanki Łodzi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Pęczniewie. 
 
Ukradł chałwę ze sklepu w Poddębicach Drukuj
12 grudnia o godzinie 11.30 Dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów w Poddębicach. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 47-letni mieszkaniec Poddębic, wszedł do sklepu o dokonał kradzieży chałwy o wartości 8,25 zł. Sprawca został zatrzymany przez pracowników sklepu i przekazany policjantom. Teraz odpowie za kradzież. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach
 
Okradli przyczepę kempingową w Siedlątkowie Drukuj
Nieznani sprawcy po wyważeniu drzwi do przyczepy kempingowej w miejscowości Siedlątków dostali się do środka skąd skradli lodówkę. Potem ze znajdującego się na posesji domku letniskowego skradli dwa okna. Łączna suma strat wyniosła 1000 zł na szkodę mieszkańca Łodzi. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Pęczniewie.
 
10.12.2009 r - ukradli rower z piwnicy Drukuj
Nieustaleni sprawcy w jednej z piwnic z bloków w Poddębicach przepiłowali kłódkę, dostali się do środka skąd skradli rower typu damka o wartości 100 zł na szkodę właściciela. Mienie nie ubezpieczone. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.
 
BEZPIECZNE ŚWIĘTA-PORADY Drukuj

 

 Image

"BEZPIECZNE ŚWIĘTA".

Aby okres świąteczno-noworoczny był dla wszystkich spokojny i bezpieczny  warto skorzystać z porad, którymi jak co roku dzielą się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

 

PRZEDŚWIĄTECZNE ZAKUPY.

Wybierając się na zakupy pamiętaj, aby nie przechowywać całej gotówki i wszystkich kart kredytowych w jednym miejscu. Korzystając z bankomatów wybierz urządzenia znajdujące się w ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu. Nie zapisuj kodu PIN na karcie bankomatowej. Na zakupy załóż wygodny i nie rzucający się w oczy stój, zaopatrz się w torebkę na długim pasku i przewieś ją przez ramię, tak aby zawsze mieć ją na oku. Pamiętaj, że torebki typu kopertówka czy plecaczek są na tę okazję niewygodne i stanowią łatwy łup dla złodzieja. W czasie załatwiania sprawunków unikaj miejsc zatłoczonych i nie wdawaj się w rozmowy z przygodnie napotkanymi osobami. Parkując samochód przed marketami wybieraj  tylko miejsca dobrze oświetlone. Wysiadając pamiętaj o zamknięciu pojazdu i włączeniu alarmu. Nie pozostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu cennych przedmiotów.  Unikajmy również zakupu alkoholu z niewiadomego źródła.

 PODRÓŻE.

Jadąc autobusem -szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie trać kontaktu wzrokowego ze swoją torebką i unikaj sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfela w tylnych kieszeniach spodni.

W pociągu-zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiaj z przypadkowymi osobami i nie przyjmuj od nich żadnych poczęstunków. Wychodząc z przedziału zawsze zabieraj ze sobą pieniądze i dokumenty. Do podróży załóż wygodna i skromną odzież. Nie kuś złodzieja biżuterią. Jeśli zaobserwujesz jakąkolwiek " podejrzaną" sytuację, zawiadom niezwłocznie obsługę pociągu. Korzystając z własnego środka transportu pamietaj, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu i usunąć nawet najdrobniejsze usterki. Za kierownicę siadaj trzeźwy i wypoczęty. Na postój wybieraj miejsca dobrze oświetlone. wysiadając z samochodu zabierze sobą pieniądze i dokumenty. Włącz alarm. W trakcie podróży możesz być narażony na kradzież samochodu na tzw. "stłuczkę lub wypadek" - złodzieje aranżują takie sytuacje. W takim przypadku nie należy opuszczać pojazdu a jedynie wezwać odpowiednie służby.

ZABEZPIECZ MIESZKANIE.

Nie opowiadaj wszystkim, że planujesz dłuższy wyjazd. Nie zostawiaj na automatycznej sekretarce wiadomości o wyjeździe. Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub znajomemu sąsiadowi. Nie zostawiaj klucze pod wycieraczką. Przed wyjazdem zamknij zawór z wodą i gazem.

 

MATERIAŁY PIROTECHNICZNE.

Zbliżający się okres świąteczno-noworoczny związany jest z zakupem różnego rodzaju materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Oznaczenie wyrobu pirotechnicznego powinno zawierać:  nazwę wyrobu, oznaczenie klasy i numer obowiązującej normy, nazwę i adres producenta lub importera oraz instrukcję użytkowania w języku polskim. Pamiętajmy również, że takie materiały pirotechniczne są szczególnym zagrożeniem dla naszych dzieci, dlatego obsługą ogni sztucznych powinni zajmować się wyłącznie dorośli.

Zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia oraz Do Siego Roku życzy Kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Rzecznik KPP Poddębice mł.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
<< « start < wstecz 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1626 - 1630 z 2665