sobota, 25 kwiecień 2015
 
 
Aktualności
17.12.2009 r-trzy kolizje w poddębickim Drukuj

17 grudnia w powiecie poddębickim odnotowano trzy kolizje.

Pierwszą zgłoszono o godzinie 13.50 w miejscowości Busina. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra mieszkaniec Pęczniewa, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechal na lewy pas ruchu doprowadzajac do zderzenia z samochodem marki Suzuki. Kierujący trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokośvci 300 zł.

Druga kolizja wydarzyła się o godzinie 13.55 w miejscowości Wartkowice. Kierujacy samochodem osobowym marki  Ford Mondeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył przodem pojazdu w tył oczekującego na skrzyżowaniu  Forda. Kierujący trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokoścvi 400 zł.

Do trzeciej kolizji doszło o godzinie 23.00 w miejscowości Stanisławów gmina Uniejów. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra mieszkaniec Zduńskiej Woli podczas jazdy  na prostym odcinku drogi, będąc w rejonie oznaczonych prawidłowo robót drogowych, wjechał w wyszczerbinę o długości 50 m znajdującą się przy krawędzi drogi w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący trzeźwi.

 
POLICJANCI APELUJĄ!!! Drukuj
 

POLICJANCI APELUJĄ !!!

Aura jaka ostatnio zawitała również do regionu poddębickiego może spowodować wiele zagrożeń. Szczególnie można tu mówić o zagrożeniach w ruchu drogowym. Opady śniegu, mróz i brak przejezdnych szlaków komunikacyjnych, prowadzić może do wypadków drogowych i kolizji. Dlatego poddębiccy policjanci zwracają się do wszystkich mieszkańców powiatu, jak również osób przejeżdżających przez teren Poddębic, gdzie w tej chwili trwają prace nad przebudową dróg, o wzmożenie szczególnej uwagi podczas jazdy samochodem. Pamiętajmy, że taka aura nie pozwala na szybkie manewry pojazdem a prędkość jaka w innych warunkach jest dozwolona-w tym przypadku nie spełnia warunków do bezpiecznej jazdy. Każdy z kierowców powinien zachować podczas jazdy bezpieczny odstęp od poprzedzających go pojazdów a manewry wyprzedzania powinny być skrupulatnie analizowane. Ponadto pamiętajmy, że przed wyjazdem samochodu z posesji należy go wcześniej dobrze oczyścić ze śniegu zalegającego na wszystkich szybach w celu zachowania ogólnego bezpieczeństwa podczas jazdy. Kierujący pojazdami winni również zwrócić szczególną uwagę na pieszych, którzy mogą pojawiać się w okolicy szlaków komunikacyjnych. To oni są najbardziej zagrożoną grupą w takich sytuacjach.

Wszystkim uczestnikom ruchu i pieszym życzymy bezpiecznej drogi!

 

Rzecznik KPP Poddębice, ml.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
17.12.2009 r - ukradli sygnalizatory w Pełczyskach Drukuj
17 grudnia o godzinie 7.10 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sygnalizatora świetlnego regulującego ruch pojazdów na remontowanym odcinku drogi W703 w miejscowości Pełczyska. Sprawcy dokonali również kradzieży 2 akumulatorów zasilających sygnalizatory. Łączna suma strat wyniosła 1600 zł na szkodę firmy z Łodzi.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.
 
16.12.2009 r-wpadli do rowu Drukuj
16 grudnia Dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o przewróconym samochodzie, który leży w rowie w miejscowości Uniejów.Policjanci ustalili,że w Uniejowie na ulicy Dąbskiej kierująca renault megane, 41-mieszkanka gminy Uniejów nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wymijania z innym pojazdem straciła panowanie nad swoim samochodem i wjechała do przydrożnego rowu. samochód przewrócił się na bok, na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.
 
Kolejne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gostków Stary gmina Wartkowice. Również w tym przypadku doszło do dachowania pojazdu. Policjanci ustalili,że kierująca oplem corsą 47-letnia mieszkanka Poddębic nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do warunków panujacych na drodze i na zaśnieżonej jezdni straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechała do rowu, gdzie dachowała. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń-została pouczona.
 
16.12.2009 r - PATROLE OBYWATELSKIE w Zadzimiu Drukuj
 

Już po raz drugi w powiecie poddębickim doszło do podpisania porozumienia w sprawie powołania Patrolu Obywatelskiego.

Image

Tym razem Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, 16 grudnia 2009 roku spotkał się w tym celu z Wójtem gminy Zadzim, gdzie doszło do podpisania stosownego porozumienia. W ramach umowy patrol obywatelski będzie nadzorował teren gminy Zadzim od 4 stycznia do 30 czerwca 2010 roku.

 Image

Tak jak w poprzednim przypadku, przeprowadzono weryfikację kandydatów zgłoszonych przez Urząd Pracy w Poddębicach, gdzie w drodze eliminacji wyłoniono dwóch kandydatów do pracy w „Patrolu Obywatelskim”. Mężczyźni ci będą przeszkoleni przez specjalistów z poddębickiej komendy z zakresu podstawowych aspektów prawnych, przepisów ruchu drogowego a także podstawowych algorytmów czynności z zakresu prewencji. Po przeszkoleniu zostaną skierowani do patroli wraz z dzielnicowymi w celu poznania podległego terenu a także zapoznania z miejscami zagrożonymi patologią i przestępczością. Kolejne, zlecone zadania będą wykonywać samodzielnie. Na teren gminy Zadzim patrol obywatelski ruszy od 4 stycznia 2010 roku.


Koordynator Programu-mł.asp. Elżbieta Tomczak

 
<< « start < wstecz 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1626 - 1630 z 2674