piątek, 19 grudzień 2014
 
 
Aktualności
Okradli domek letniskowy w Stefanowie Drukuj
W miejscowości Stefanów, nieznany sprawca po uprzednim przecięciu siatki ogrodzeniowej wszedł na teren działki letniskowej, gdzie po wyrwaniu drewnianej okiennicy dostał się do środka domku skąd skradł pompę wodną, wieżę stereo, sekator, przedłużacz oraz wiertarkę o łącznej wartości 1200 zł na szkodę właściciela. Mienie ubezpieczone. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.
 
Ukradł zimowe buty w Otoku Drukuj
Nieznany sprawca w miejscowości Otok, wykorzystując nieobecność domowników, po uprzednim oderwaniu skobla kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe i wyłamaniu zamka, wszedł do środka, gdzie dokonał kradzieży butów zimowych oraz artykułów spożywczych o łącznej wartości 50 zł na szkodę właściciela.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Pęczniewie.
 
25.11.2009 r-Nożownik zatrzymany Drukuj

 

 25 listopada o godzinie 13.00 dyżurny poddębickiej komendy
otrzymał zgłoszenie od jednego z pracowników Starostwa w Poddębicach, że po terenie budynku biega młody mężczyzna z nożem w rękach.
Policjanci natychmiast tam pojechali. Po wejściu do budynku, w jednym z pomieszczeń, zastali pracowników starostwa, którzy wskazali policjantom młodego mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem ich koleżanki. Zachowywał się on bardzo agresywnie, miał zakrwawione ręce. Został obezwładniony przez stróżów prawa i osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczono także nóż, którym zraniona został urzędniczka.

Image

 

Z wstępnych ustaleń wynika, że przed godziną 13.00 do jednego z wydziałów Starostwa wszedł młody mężczyzna. Doszedł do jednej z pracownic i po krótkiej wymianie zdań przewrócił ją na ziemię i pobił. Po chwili wyjął nóż i zadał nim cios w nogę przerażonej kobiecie. Krzyk kobiety usłyszeli inni urzędnicy, którzy wbiegli do pokoju koleżanki i próbowali ją uratować. Doszło do szarpaniny po, której obezwładniono napastnika. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala , gdzie po opatrzeniu m.in. założeniu szwów zwolniono ją do domu. Sprawca napaści był trzeźwy. Nie potwierdziło się także podejrzenie, że znajduje się pod wpływem narkotyków. Ze dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca, którym okazał się  25-letni mieszkaniec Poddębic był zatrudniony wcześniej w Starostwie w Poddębicach jako stażysta. Do chwili obecnej nie są znane motywy jego postępowania. Decyzje w tej sprawie podejmie Prokurator Rejonowy w Poddębicach.

 

26 .11.2009 r -

26 listopada, Prokurator Rejonowy w Poddębicach określił kwalifikację czynu  jako czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, który zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu ale odmówił składania wyjaśnień. Jutro Prokurator będzie wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

--------------------------------------------------------

27.11.2009 r-Z ostatniej chwili:

Sąd Rejonowy w Łasku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Poddębicach wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawca został osadzony w Zakładzie Karnym w Sieradzu.


Rzecznik KPP Poddębice mł.asp. E.Tomczak

 

 

 
Pijani rowerzyści Drukuj

24 listopada o godzinie 11.50 w miejscowości Kłódno Kolonia policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu, który kierował rowerem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ten miał 1,78 promila w organiźmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.

Kolejny  rowerzysta zatrzymany w gminie Wartkowice miał 0,98 promila. On również odpowie za jazdę " na podwójnym gazie". Postępowanie w obu przypadkach prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.

 
24.11.2009 r - ukradli baterie w sygnalizatorze Drukuj
W miejscowości Pełczyska gmina Wartkowice nieustalony sprawca dokonał kradzieży baterii zasilającej sygnalizator świetlny znajdujący się w rejonie remontowanego odcinka drogi W-703  o wartości około 250 zł. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.
 
<< « start < wstecz 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1626 - 1630 z 2623