sobota, 02 lipiec 2016
 
 
Aktualności
Pijani na drodze Drukuj
W miniony weekend poddębiccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów i jednego pijanego kierowcę. Dwóch rowerzystów  w wieku 40 i 59 lat zatrzymano w Gostkowie i w Kłódnej. Mieli kolejno 2,92 i 1,22 promila alkoholu w organiźmie. W miejscowości Wólka gmina Wartkowice policjanci zatrzymali 25-latka, który kierował mercedesem sprinterem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna " wydmuchał" 0,74 promila. Teraz wszyscy odpowiedzą za jazdę na podwójnym gazie.
 
24.05.2010 r - okradli w Małyniu Drukuj
Nieustaleni sprawcy po uprzednim wyłamaniu  drzwi wejściowych do jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Małyń gmina Pęczniew, dostali się do środka skąd skradli kuchnie węglową, kosiarkę oraz talerz do odbiory telewizji satelitarnej. Łączna suma strat wyniosła 350 zł na szkodę mieszkańca Łodzi. Mienie nie było ubezpieczone. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Pęczniewie.
 
Zatrzymani za kradzieże Quadów Drukuj

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z Poddębic zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże quadów. Złodzieje wyszukiwali interesujące ich pojazdy w ogłoszeniach motoryzacyjnych, umawiali się na jazdę próbną z właścicielami oddając jako zastaw samochody jak się później okazywało kradzione. Z przejażdżki już nie wracali. Straty jednorazowo szacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Image

Image

 

W ręce stróżów prawa wpadło trzech podejrzanych, dwóch 27-latków i 30-letni organizator procederu. 19 maja około południa  policjanci dotarli do domu na obrzeżach Łodzi, w dzielnicy Widzew, gdzie zatrzymali typowanego do kradzieży quadów 30-latka. W garażu na terenie posesji ujawniono pochodzącego z przestępstwa quada marki Yamaha skradzionego 21 marca w Białej Rawskiej. Pojazd posiadał już ingerencję w pola numerowe. Zebrany materiał dowodowy potwierdza udział zatrzymanego 30-latka w co najmniej dwóch kradzieżach, do których doszło w marcu 2010 roku. W miejscowości Biała Rawska właściciel utracił yamahe raptor wartości 20.000 złotych ,  we wsi w gminie Wartkowice w poddębickim 27 marca łupem padł quad marki Renegade Bombardier wartości 30.000 złotych. Przestępstw tych dokonywał w różnym składzie osobowym. Idąc po nitce do kłębka jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego podejrzewanego, tym razem na osiedlu Chojny. 27-latek, jak wynika z dotychczasowy ustaleń brał udział w kradzieży na terenie gminy Wartkowice. Dwie godziny później do duetu dołączył ich wspólnik -27 latek ze Rzgowa.  On wspierał 30-latka w kradzieży w Białej Rawskiej. Cała trójka została przekonwojowana do poddębickiej komendy prowadzącej postępowanie gdzie usłyszeli zarzuty. Podejrzani wyszukiwali w ogłoszeniach motoryzacyjnych interesujące ich pojazdy. Jadąc do właścicieli wcześniej kradli samochody. Pozostawiali je na posesjach pokrzywdzonych jako zastaw podczas jazdy próbnej quadem, który już nie wracał w prawowite ręce a samochodem dostawczym przewożony był do Łodzi. 21 marca do Białej Rawskiej przyjechali pozyskanym w wyniku przestępstwa vw golfem utraconym w nocy z 15/16 marca z parkingu na łódzkim osiedlu Retkinia , 27 marca do wsi w gminie Wartkowice dotarli skradzionym tego samego dnia w Łodzi przed centrum handlowym renault laguna . Zarzuty dotyczą dwóch kradzieży quadów,  paserstwa oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 30-latka Prokuratura Rejonowa w Poddębicach zastosowała poręczenie majątkowe, 27-latka z Łodzi oprócz poręczenia majątkowego oddano pod dozór policyjny natomiast jego rówieśnik ze Rzgowa dobrowolnie poddał się karze.

.

 

 
KOMUNIKAT! ORD Drukuj

TRZEŹWY PORANEK

 

 W dniu 24 maja 2010 roku w godzinach 4.00-12.00 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania celem których jest eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu (narkotyków).

 

Rzecznik KPP Poddębice mł.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
Pijany jechał ciągnikiem Drukuj
Po godzinie 19.00 w miejscowości Małyń gmina Pęczniew, policjanci zatrzymali 50-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Zetor znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 2,28 promila alkoholu w organiźmie.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Pęczniewie.
 
<< « start < wstecz 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1626 - 1630 z 2895