niedziela, 19 kwiecień 2015
 
 
Aktualności
20.11.2008 r Drukuj

 

 Kradzież w sklepie.

W miejscowości Wielenin gmina Uniejów nieustaleni sprawcy po uprzednim wypchnięciu skrzydła okna sklepowego dokonali kradzieży papierosów różnych marek, dwóch butelek wódki oraz pieniędzy w kwocie 50 zł.  Łączna suma strat wyniosła 3831,85 zł na szkodę mieszkanki powiatu. Mienie nie było ubezpieczone. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Uniejowie.

 Amator oleju.

 W Poddębicach na ulicy Łódzkiej nieustalony sprawca  na stacji CPN zatankował do zbiornika samochodu osobowego marki Opel 50 litrów oleju napędowego a następnie nie płacąc oddalił się ze stacji. Straty wyniosły 200 zł na szkodę PKN Orlen. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

Kolizja.

W miejscowości Wierzchy gmina Zadzim kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 19-letnia mieszkanka gminy Zadzim nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie uderzyła w krawężnik. Pojazd  przewrócił się na bok i zatrzymał sie na pasie zieleni. Kierująca nie doznała żadnych obrażeń. Trzeźwa. Uszkodzeniu  uległy błotniki, pokrywa komory silnika, prawy bok, lampy, zderzak a taże wybite zostały szyby w pojeżdzie. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

Kradzież pieniędzy.

W miejscowości Zadzim na terenie piekarni dokonano kradzieży  reklamówki z pieniędzmi w kwocie 2.185 zł na szkodę właścicielki. W Wyniku podjętych czynności policjanci na miejscu zdarzenia w jednym z pomieszczeń piekarni odnaleźli reklamówkę z pieniędzmi a następnie zatrzymali dwóch nietrzeźwych pracowników piekarni: 18 i 23-latków, którzy są mieszkańcami powiatu. Obydwaj mieli około promila alkoholu w wydychanym  powietrzu. Nie przyznali się do kradzieży. Mężczyźni na polecenie prokuratora zostali umieszczeni w Pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w komendzie. Postępowanie prowadzi komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

 Wypił, jechał i uciekł.

O godzinie 9.20 w miejscowości Bronówek gmina Wartkowice kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, wjechał do przydrożnego rowu a następnie porzucił pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci dokonali penetracji terenu-wynik negatywny.O godzinie 17.00 do Komisariatu Policji w Uniejowie zgłosił się 43-letni mieszkaniec gminy Uniejów, który przyznał się do prowadzenia pojazdu. Podał, że jadąc samochodem Scania w pewnym momencie stracil panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pamięta tylko, że wysiadł z samochodu i udał sie w nieznanym kierunku. Potem stracącego i okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu ( 0,30 mg/l). W związku z tym,że kierowca skarżył się na bóle głowy wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził uraz głowy i prawego kolana i umieścił mężczyznę na oddziale chirurgicznym ZOZ w Poddębicach. Od sprawcy policjanci pobrali krew do badania. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

 

 

 

 

 
19.11.2008 r - wypadek drogowy Drukuj

 

W dniu 19.11.2008 roku o godzinie 11.05 w miejscowości Złotniki gmikna Dalikow doszło do wypadku drogowego z rowerzystą. Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 30-letni mieszkaniec Łodzi jadąc w kierunku Łodzi potrącił na prostym odcinku drogi 65-letniego mieszkańca gminy Dalików, który jadącv w tym samym kierunku wykonał nagle manewr skrętu w lewo nie sygnalizując wykonywanego manewru. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził obrażenia w postaci rozległego urazu wewnętrznego jamy brzusznej oraz urau głowy. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Kierujący Peugeotem był trzeźwy. Postepowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

O godzinie 15.30 na skutek poniesionych obrażeń rowerzysta zmarł.

 
18.11.2008 r - pożar na poddaszu Drukuj

 Pożar.

O godzinie  14.45 dyżyrny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał zgloszenie od dyżurnego jednostki Straży Pożarnej , że na ulicy Kopernika w Poddębicach doszło do pożaru domu mieszkalnego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że podczas chwilowej nieobecności właściciela posesji, na poddaszu budynku doszło do pożaru. Przyczyna pożaru było  zwarcie instalacji elektrycznej spowodowane przegrzaniemsię lampy elektrycznej zamocowanej na tym poddaszu. Spaleniu uległa konstrukcja dachowa, zniszczeniu uległo pokrycie dachowe w postacfi aluminiowej blachy oraz spaleniu uległa kasa fiskalna. Łączna suma strat wyniosła okolo 40.000 tys. zł. Budynek był ubezpieczony.

 

 Pijany rowerzysta.

W miejscowosci Tur gmina Wartkowice  o godzinie 14.55 policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wartkowice, który wbrew wczesniejszemu zakazowi sądowemu kierował rowerem po drodze publicznej znajdując sie w stanie nietrzeźwości ( 0,93 mg/l).Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa w Poddębicach.

 
17.11.2008 r Drukuj

 

W Poddębicach o godzinie 7.00 na ulicy Targowej  policjanci zatrzymali  46-letniego mieszkańca powiatu, który kierował rowerem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości ( 0,72 mg/l). Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

 
15.11.2008 r - sam zatrzymał sprawcę Drukuj


 W miejscowości Księża Wólka gmina Pęczniew o godzinie 21.30 kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo zauważył jak z przeciwnej strony z dużą prędkością jedzie samochód osobowy marki Fiat 126 p. Samochód ten jechał od krawężnika do krawężnika. Kierowca Forda chcąc uniknąć kolizji zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd.Pomimo tego kierowca Fiata uderzył w jego samochód i nie zatrzymując się pojechał w kierunku miejscowości Księża Wólka. Kierowca Forda zawrócił swój samochód i pojechał za sprawcą. W okolicy zbiornika Jeziorsko kierowca Fiata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Wtedy kierowca Forda podjechał do niego i natychmiast powiadomił policję. Do momentu przybycia patrolu kierowca Forda cały czas obserwował sprawcę.

Przybyły na miejsce patrol policyjny zatrzymał sprawce kolizji, którym okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Warta, który znajdowł się w stanie nietrzeźwości ( 1,48 mg/l) a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawcę osadzono w areszcie.

Uszkodzeniu uległ Ford - wgniciony błotnik, porysowany kołpak, wgniecione drzwi, pęknięty zderzak tylny. Fiat miał stłuczone lusterko. pęknięty zderzak, pogiętą tarczę koła i porysowany błotnik.

 
<< « start < wstecz 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 2351 - 2355 z 2673