środa, 05 sierpień 2015
 
 
Aktualności
Dealerki z marihuaną Drukuj

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z funkcjonariuszamio Izby Celnej z Łodzi w torebce damskiej należącejo do 18-letniej mieszkanki Kutna ujawnili dwie dealerki z matihuaną o lącznej masie 1,602 g. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Uniejowie.

 
23.01.2009 r Drukuj

 

W miejscowości Sworawa gmina Poddębice nieustalony sprawca z niezamknięteg9o garażu na terenie jednej z posesji dokonał kradzioeży piły spalinowej do cięcia drewna i szlifierki kątowej o lącznej wartości 1500 zł na szkodę właściciela. Postepowanie prowadzxi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

W miejscowości Porczyny gmina Poddębice nieustalony sprawca dokonał włamania do jednego z domów skąd skradł wiertarkę udarową i szlifirkę o łącznej wartości 200 zł na szkodę właściciela. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

W miejscowości Bałdrzychów gmina Poddębice nieustalony sprawca po wejściu do niezabezpieczonego garażu ze znajdującego się tam samochodu osobowego marki Skoda Octavia dokonał kradzieży CB radia. Ponadto z garażu skradł piłę spalinową. Ogólna wartość skradzionego mienia wynioasła 1400 zł na szkodę właściciela.. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddebicach.

 

W miejscowości Małyń nieustalony sprawca po przecięciu trzech kotw kraty zewnętrznej w oknie domku letniskowego ,wyłamał z zawiasów zewnętrzne drzwi wejściowe, następnie usiłował otworzyć zabezpieczone zamkiem drzwi wewnętrzne, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia nie dostając się do budynku. Straty powstałe w wyniku zdarzenia wyniosły 900 zł na szkodę mieszkańca Łodzi. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

W Uniejowie na ulicy Dąbskiej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn kierujących  samochodami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich 20-letni mieszkaniec Uniejowa, który jechał Fordem Mondeo miał 0,26 mg/l natomiast drugi 31-latek mieszkaniec Grzegorzewa powiat kaliski, który kierował Fordem Eskortem miał 0,43 mg/l. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Uniejowie.

Kolejnym nietrzeźwym, któtrego ujawnili policjanci w Spycimierzu okazał się rowerzysta, 54-letni mieszkaniec powiatu, który podczas badania "wydmuchał" 0,42 mg/l

 
Amator sosenek Drukuj

                                                                                                                                       Poddębice, dnia 23.01.2009r.

              

 

 

                               AMATOR SOSENEK

        Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach został powiadomiony, o kradzieży drzew z miejscowości Brzozówka gmina Uniejów. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że  dokonano wycinki 18 sztuk drzew sosny o ogólnej wartości 1800 zł na szkodę dwóch właścicieli. Jeden z pokrzywdzonych podał, że najprawdopodobniej sprawcą kradzieży jest jego sąsiad, który ma działkę leśną położoną w pobliżu jego działki. Jak się okazało, sprawca, z dwóch sąsiednich działek leśnych wyciął drzewa i sprzedał je swojemu koledze, który nie wiedząc, że drzewo pochodzi z kradzieży przewiózł je na teren swojej posesji i pociął na bale. W wyniku działań policjantów ustalono, że sprawcą kradzieży jest 58-letni Jan K. mieszkaniec powiatu poddębickiego. Został on zatrzymany i osadzony w areszcie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Uniejowie.

 

 

 
23.01.2009 r Drukuj

 


W Poddębicach na ulicy Łódzkiej policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Poddębic, który kierował rowerem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości ( 0,71 mg/l). Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 

 
21.01.2009 r-komunikat do prasy Drukuj

 

APEL

 

                                                                           Poddębice, dnia 21.01.2009r.

                 

                         

DZIENNIK ŁÓDZKI

        

 

 

                                                                          

                     Poddębice, dnia 21.01.2009r.

               M-0151/09/ET

 

 

 

                                          KOMUNIKAT DO PRASY

        

         Niemal codziennie na terenie kraju dochodzi do kradzieży w prywatnych posesjach. Sprawcy często dostają się do domów za ogólnym przyzwoleniem ich właścicieli. Poprzez wykorzystywanie naiwności ludzkiej, słabości lub pod pretekstem uzyskania pożywienia, sprawcy ograbiają właścicieli z ich dobytku. Dlatego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu poddębickiego – w szczególności do osób starszych i samotnych, aby nie wpuszczali do swych domów osób nieznanych. Pamiętajmy, aby przed otworzeniem drzwi upewnić się z kim rozmawiamy, sprawdźmy jego tożsamość a w przypadku niepewności powiadomić najbliższą jednostkę policji. W ten sposób możemy ustrzec siebie i swój dobytek przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Wszystkie osoby w których rodzinach są osoby starsze mieszkające samotnie, powinny otoczyć opieką i jednocześnie poinformować o zagrożeniach na nich czyhających.    

                           

 

 

 

 

 

 

 

Opracowała: mł. asp. Elżbieta Tomczak –oficer prasowy KPP Poddębice.

 

 
<< « start < wstecz 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 2351 - 2355 z 2736