poniedziałek, 31 sierpień 2015
 
 
Aktualności
Rozbojarze zatrzymani Drukuj

Poddębice, dnia 16.02.2009r.


ROZBOJARZE ZATRZYMANI


W dniu 08.02.2009 roku o godzinie 22.55 pracownik Stacji Gazowej w Rodrysinie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach o dokonanym na nim rozboju.

Około godziny 22.00 do pomieszczenie biurowego znajdującego się na stacji LPG w Rodrysinie przez nie zamknięte drzwi wtargnęło dwóch mężczyzn. Siedzący przy biurku sprzedawca był tak zaskoczony, że nie potrafił wykonać żadnego ruchu. Napastnicy wykorzystując jego zaskoczenie powalili go na podłogę i sznurkiem skrępowali mu ręce i nogi. Z nie zamkniętej kasetki stojącej na biurku dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie około 1.100 zł ( w banknotach 10,20,50 i 100 zł) na szkodę poddębickiej firmy . Następnie opuszczając pomieszczenie dokonali kradzieży telefonu komórkowego marki Samsung, który był własnością sprzedawcy. Potem zabrali klucze od budynku i przy ich użyciu zamknęli od zewnątrz drzwi wejściowe do pomieszczenia sprzedawcy. Zabrane klucze użyli następnie do otworzenia drzwi pomieszczenia biurowego firmy znajdującego się na tym samym placu. Po wejściu na teren wyłamali jedną szufladę oraz drzwiczki od biura skąd zabrali metalową kasetkę z zawartością bilonu o nieustalonej kwocie. Według opisu pracownika stacji jeden z mężczyzn miał około 180 cm wzrostu, dobrze zbudowany. Na głowie miał kominiarkę z wyciętymi otworami na czy i usta. Sprawcy na miejsce przyjechali nieustalonym pojazdem a na teren posesji weszli niepostrzeżenie wykorzystując zasłonę ze znajdujących się tam budynków. W celu uniknięcia przyjazdu na stację potencjalnych klientów w czasie napadu, zamknęli jedną z bram wjazdowych przy użyciu elektrycznego przełącznika znajdującego się na budynku biurowym.

Po ucieczce napastników , pracownik stacji, sam zdołał uwolnić się z więzów i po otworzeniu okna w budynku, natychmiast osobiście powiadomił dyżurnego Policji. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady biologiczne i daktyloskopijne a także zabezpieczyli sznurek, którym był skrępowany pokrzywdzony. Trwają dalsze czynności w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia.

W wyniku intensywnej pracy policjantów Sekcji Kryminalnej KPP Poddębice w dniu 11.02.2009 r w godzinach popołudniowych zatrzymano 4 sprawców tego rozboju. Są to dwaj 19-latkowie, jeden 24-latek i jeden 22-latek. Wszyscy są mieszkańcami powiatu poddębickiego. Jak wynika z ustaleń jeden z nich 24-latek jest pracownikiem tej stacji na której doszło do rozboju. Sprawcy zostali osadzeni w areszcie.

W dniu 13.02.2009 r Sąd Rejonowy w Łasku wobec 3 sprawców zastosował areszt na okres

3 miesięcy. Jeden otrzymał dozór policyjny.


 
11.02.2009 r Drukuj

 

W miejscowości łężki 60-letni mieszkaniec powiatu po uprzednim naruszeniu plomby zabezpieczającej licznik pomiaru poboru energii elektrycznej, dokonał jego uszkodzenia w ten sposób, że nie dokonywał on pomiaru poboru energii czym spowodował szodę na kwotę okolo 2000 zł na szkodę Zakładu Energetycznego w Łodzi. Postepowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.

 
10.02.2009 r -pijani nieletni Drukuj

 

O godzinie 12.50 Dużurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał zgłoszenie, że w Parku miejskim w Poddębicach przebywają młode osoby, które piją alkohol. Patrol policji, który przybył na miejsce zastał 4 chłopców i jedną dziewczynę. Wszyscy znajdowali się pod widocznym  wpływem alkoholu. Po wylegitymowaniu okazało się , że są to dwaj 16-latkowie, jedna 17-latka i jeden 18-latek. Wszyscy są mieszkańcami gminy Uniejów. Policjanci zatrzymali te osoby i przewieźli do komendy, celem poddania badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że18-latek miał ponad 2 promile, natomiast jego koledzy ponad jeden promil. 17-latka okazała się najtrzeźwiejsza. Miała "tylko"niecały promil. Po zatrzymanych przybyli rodzice, którzy odebrali ich z komendy. Sprawa zostanie przekazana Sądowi rodzinnemu.

 
09.02.2009 r Drukuj

 

Nietrzeźwy rowerzysta.

W mioejscowości Ostrowsko gmina Uniejów o godzinie 23.00 policjanci ztrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu, który kierował rowerem po drodze publicznej  znajdyując się w stanie nietrzeźwości ( 0,91 mg/l). Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Uniejowie.

 
08.02.2009 r Drukuj

 

O godzinie 13.35 dyspozytorka pogotowia otrzymałas zgłoszenie, że w miejscowości Truskawiec gmina Wartkowice  doszło do kolizji, gdzie dachował samochód. Natychmiast powiadomiono jednostkę Policji. Policjanci, ktorzy przybyli na miejsce ustali, że na lące przy drodze leży samochód marki VW Golf na numerach poddębickich. W pojeźdfzie nie było żadnych osób. W wyniku podjętych czynności policjanci szybko ustalili, że w pojeździe tym jechało trzech mężczyzn w stanie nietrzeźwości, którzy oddalili się  z miejsca zdarzenia. Zatrzymano trzech męższcyzn: 38-latka, 31-latka i  50-latka. Wszyscy mieli ponad dwa promile. Nikt z zatrzymanych nie przyznawał się do prowadzenie pojazdu. Od wszystkich pobrano krew do badań, osadzono w areszcie w celu wyjaśnienia sprawy. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.

 
<< « start < wstecz 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 2351 - 2355 z 2752