niedziela, 14 luty 2016
 
 
Aktualności
Kradzież rozbójnicza w Poddębicach. Drukuj

 

Ukradziono mu rower i jeszcze został pobity.

Młody poddębiczanin będąc na zakupach w Poddębicach wcale nie miał "aprilisowego" żartu. Został pozbawiony roweru na którym przyjechał, a próbując go odzyskać, został uderzony w twarz.

W dniu 01kwietnia 2009 roku około godziny 14.00, 17-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, robiąc zakupy w jednym ze sklepów w Poddębicach na Placu Kościuszki, pozostawił przed nim swój rower marki BMX. Po zrobieniu zakupów, wyszedł ze sklepu i zauważył jak młody mężczyzna jedzie na jego rowerze w kierunku dworca PKS. Widząc to natychmiast ruszył za nim w pościg. Dogonił go i kiedy stanął przed nim, chciał odebrać swój rower. Wtedy sprawca uderzyłgo go pięścią w twarz i próbowal odjechać jego rowerem. W tym momencie jeden ze świadków zdarzenia powiadomił Dyżurnego Komendy. Policjanci,którzy przybyli na miejsce ustalili, że sprawcą rozboju jest 16-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Został on dowieziony do komendy i poddany badaniu. Miał  ponad promil alkoholu w organiźmie. Powiadomiono matkę sprawcy, która przybyła do jednostki policji i odebrała swojego syna za stosownym potwierdzeniem. Rower został przekazany właścicielowi.

New layer...
 
Kradzież w gminie Dalików Drukuj

  UKRADŁ ROWER SPAWARKĘ ZGUBIŁ!

W nocy z 31/01 kwietnia 2009 roku w miejscowości Lubocha gmina Dalików, nieustalony sprawca przez otwarte drzwi garażu dostał się do środka, skąd skradł rower typu góral o wartości  150 zł oraz spawarkę elektryczną o wartości 400 zł na szkodę właściciela. Spawarkę, sprawca porzucił  około 10 metrów  od posesji. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Poddebicach.

 
01.04.2009 r-kolizja w Poddębicach Drukuj

 

O godzinie 10.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach został powiadomiony o kolizji drogowej na ulicy Północnej w Poddębicach. Policjanci, ktorzy przybyli na miejsce ustalili, że kierująca fordem fiestą mieszkanka gminy Zadzim, wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustapiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Fiat Punto kierowanym przez mieszkańca Wartkowic i doprowadziła do kolizji drogowej.Pasażerki punto zostały przewiezione do szpitala ZOZ w Poddębicach i po zbadaniu zostały zwolnione do domu. Pozostali uczestnicy kolizji bez obrazeń. Kierujący trzeźwi. Sprawcę ukarano mandaten karnym w wysokości 300 zł.

 
KOMUNIKAT-Alkohol i narkotyki Drukuj

AKLKOHOL I NARKOTYKI   

 

W dniu 06 kwietnia 2009r.  funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego i Sekcji Prewencji w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania celem których jest eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu (narkotyków). Policjanci będą też zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w wieku do 12 lat i nieprzekraczające 150 cm wzrostu bez fotelików.

 

mł.asp. Bogdan Ochocki-kierownik ORD KPP Poddębice

 
KOMUNIKAT Ruchu Drogowego Drukuj

NIECHRONIENI

 

  W dniu 27 marca 2009r. funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego i Prewencji z     KPP w Poddębicach przeprowadzili wzmożone działania, celem których była poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Policjanci podczas działań ujawnili 1 nietrzeźwego kierującego rowerem, 1 nietrzeźwego kierującego samochodem, 15 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów, z których większość to jazda w porze nocnej bez właściwego oświetlenia roweru, który powinien być wyposażony w białe światło święcące do przodu, czerwone światło świecące do tyłu oraz z tyłu dodatkowo czerwone światło odblaskowe. Ujawniono też 7 wykroczeń popełnionych przez pieszych z  których większość to przechodzenie przez jezdnię w miejscach zabronionych na przykład poniżej 100 m od wyznaczonego przejścia dla pieszych oraz nie stosowanie się do obowiązku korzystania z chodnika. W Poddębicach na ul. Krótkiej pomiędzy ul. Sienkiewicza i 1-go Maja, chodnik znajduje się tylko po jednej stronie ulicy i piesi mają  obowiązek chodzenia po chodniku do czego zobowiązuje ich art. 11 ust.1 Prawa o Ruchu Drogowym. Chodząc po zachodniej stronie ulicy na tym odcinku, po jezdni, piesi popełniają wykroczenie za które tym razem jeszcze policjanci udzielali pouczeń.

  Ujawniono też kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierujących naruszających przepisy o bezpieczeństwie pieszych tj. parkowanie na przejściach dla pieszych lub w odległości 10 m przed nim a na drogach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu także 10 m za przejściem dla pieszych (art. 49 ust.1 pkt.2 PRD). Nierzadkim wykroczeniem kierowców było też  nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym podczas skręcania w drogę poprzeczną do czego zobowiązuje ich art. 26 ust.1 pkt.2. PRD.

 

mł.asp.Bogdan Ochocki-Kierownik ORD KPP Poddębice

 
<< « start < wstecz 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 2351 - 2355 z 2823