piątek, 01 lipiec 2016
 
 
Aktualności
17.05.2009 r -obrobili samochody w Uniejowie Drukuj

 

W Uniejowie w godzinach nocnych, w rejonie dyskoteki Protektor, nieznani sprawcy najpierw  wybili szybę w golfie i skradli radioodtwarzacz CD o wartości 200 zł, nawigację satelitarną-580 zł, czarną kurtkę męską -200 zł oraz pieniądze w kwocie 400 zł na szkodę mieszkańca powiatu zgierskiego.Kolejna szybę wybili w renault megane, z którego skradli radioodtwarzacz o wartości 150 zł na szkodę mieszkańca powiatu zgierskiego. Mienie nie było ubezpieczone od kradzieży. Postepowanie prowadzi Posterunek Policji w Uniejowie.

 
16.05.2009 r-kradzież w Sędowie Drukuj
W miejscowości Sędów gmina Wartkowice, nieustaleni  sprawcy po uprzednim zerwaniu łańcucha zabezpieczającego skobel drzwi od garażu, weszli do środka i z niezamkniętego samochodu marki Honda Odyssey skradli akumulator, radio CB oraz radioodtwarzacz Pioneer. Łączna suma strat wyniosła 1320 zł na szkodę właściciela. Mienie nie było ubezpieczone od kradzieży.Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wartkowicach.
 
Kolizja drogowa w Uniejowie. Drukuj

 

W Uniejowie na ulicy Sienkiewicza,kierujący renault kangoo mieszkaniec Poznania, wykonując manewr zawracania, na prostym odcinku drogi, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy vw transportera, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego obu pojazdów. Kierowcy trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

 
KOMUNIKAT Ruchu Drogowego Drukuj

 

 

AKCJA „ PRĘDKOŚĆ”

 

W dniu 17 maja 2009r. funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania celem których jest wdrożenie kierujących do bezpiecznej jazdy z dozwoloną prędkością. Prowadzone będą wzmożone kontrole prędkości przy użyciu radarowych mierników prędkości i fotoradaru. Policjanci będą też zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w wieku do 12 lat i nieprzekraczające 150 cm wzrostu bez fotelików.

 

rzecznik KPP Poddębice mł.asp. Elżbieta Toimczak

 

 

 

 
15.05.2009 r-Policyjna Akademia Bezpieczeństwa w Poddębicach Drukuj

15 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Poddębicach odbył się Finał Powiatowy IV Edycji Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „ Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

 

                         Image

Dzieci pisały test z wiedzy na temat bezpiecznych zachowań i zagadnień z ruchu drogowego a potem pokonywały tor przeszkód.

 

                        Image

 

Komisja w składzie nauczycielek oraz funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oceniła prace dzieci.

 

                            Image

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem pokonywały tor przeszkód.

 

                           Image

 

Na koniec wszyscy uczestnicy akcji pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

 

 

I miejsce w kwalifikacji ogólnej zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach, drugie  - para z Zygier  a trzecie para z Uniejowa i Kłódnej.

Z inicjatywy Kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, 21 maja zostaną wręczone Dyplomy wszystkim uczestnikom PAB. Uroczystość wręczenia Dyplomów i maskotek  odbędzie się na terenie ZOO Safari w Borysewie, gdzie dzieci będą miały okazję obejrzeć ciekawe zwierzęta znajdujące się na tym terenie. Ponadto milusińscy będą miały okazję zapoznać się z pracą policjantów i obejrzeć radiowóz policyjny.

 

Sporządziła: rzecznik KPP Poddębice mł.asp. Elżbieta Tomczak

 

 
<< « start < wstecz 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 2351 - 2355 z 2895