Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Zginął pod kołami tira-policjanci apelują o rozwagę na drodze!

  Policjanci z Poddębic pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w nocy 24 maja 2017 roku w miejscowości Zalesie w gminie Wartkowice. Pod kołami tira zginął 35-letni pieszy. Policja apeluje o więcej ostrożności!!!

 2. Xambo z wizytą u przedszkolaków z Poddębic

  Niespodziewany gość odwiedził maluszków z Przedszkola „Inna Bajka” w Poddębicach. Jako pierwszy „prelegent” w progi przedszkola wkroczył Xambo -policyjny pies służbowy wraz ze swym przewodnikiem. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci wysłuchały policyjnych porad związanych z bezpieczeństwem m.in. podczas kontaktu ze zwierzętami, na drodze, nad wodą a także w domu.

 3. Śmiertelny wypadek.

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Wartkowice na drodze wojewódzkiej W-469. W wyniku zdarzenia kierujący 29-letni mieszkaniec gm. Dalików poniósł śmierć na miejscu.

 4. Nowy Kierownik Rewiru Dzielnicowych w KPP Poddębice

  Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach ma nowego Kierownika Rewiru Dzielnicowych. Pełniącym obowiązki została mł. asp. Bożena Olejniczak.

 5. Finaliści z powiatu poddębickiego w konkursie o bezpieczeństwie

  25 maja 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Wojsławicach odbył się finał III edycji konkursu "Bezpieczni, świadomi, zdrowi". Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze szkół z powiatu poddębickiego.

 6. Policja przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa nad akwenami

  W ubiegłym roku na terenie województwa łódzkiego utonęło 30 osób. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. I Przestrzeganie tych reguł pozwoli uniknąć wielu tragedii. Nad Zalewem Sulejowskim i Jeziorsko służbę pełnić będą funkcjonariusze tzw.. policji wodnej. Pamiętajmy , że alkohol i brawura nie sprzyja bezpiecznemu wypoczynkowi.

 7. 25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

  25 maja – tego właśnie dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ustanowiony w celu uczczenia pamięci zaginionego 25 maja 1979 roku, 6-letniego Etana, którego tajemnicze zniknięcie poruszyło nie tylko całą społeczność Stanów Zjednoczonych ale i cały świat. Także po to, abyśmy pamiętali o wszystkich nieodnalezionych do dziś dzieciach i zrobili wszystko, aby skala tego zjawiska była jak najmniejsza.

 8. Pocisk artyleryjski na polu uprawnym-policjanci apelują o rozwagę!

  Podczas wykonywania prac polowych jeden z mieszkańców powiatu poddębickiego znalazł pocisk artyleryjski. Teren wraz ze znaleziskiem został zabezpieczony przez poddębickich policjantów. Teraz pocisk zostanie przetransportowany na poligon wojskowy gdzie zostanie zdetonowany. Policjanci apelują o rozwagę – każdy kto natrafi na takie znalezisko powinien niezwłocznie powiadomić Policję i pod żadnym pozorem nie dotykać tego typu przedmiotów!!!

 9. W upały uważajmy szczególnie na dzieci, osoby starsze i zwierzęta

  Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia

 10. Zakręceni bezpieczeństwem w sieci

  Policjanci z Poddębic w ramach działań profilaktycznych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, kontynuują spotkania z uczniami szkół w powiecie poddębickim. Tym razem uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach wysłuchali porad związanych z bezpieczeństwem w sieci, gdzie omówiono m.in. aspekty związane z cyberprzemocą. Poruszono również temat używek w tym dopalaczy oraz zagadnienia z zakresu odpowiedzialności karnej. Uczniowie wysłuchali także informacji przekazanych przez dzielnicowych.

Linki

Tagi

wychłodzenia poszukiwany kradzież z włamaniem kradzież kradzież pojazdu tytoń ruch drogowy emeryci program prewencyjny nowa KPP PAB nieletni Korpus Służby Cywilnej niewybuch bezpieczne święta MSWiA prewencja autostrada KMZB pies służbowy ślubowanie porozumienia dzielnicowy bliżej nas wypadek drogowy debata społeczna narkotyki bezpieczny weekend aplikacja Moja Komenda mapa zagrożeń znicz profilaktyka podsumowanie wakacji nietrzeźwy kierujący Uratowany przez policjantów jazda bez uprawnień poszukiwania zaginionego wypadek kolejowy nowa komenda środki odurzające plantacja graffiti zniszczenie mienia prace polowe pościg uszkodzenie mienia konkurs wypadek śmiertelny punkty karne akcja prewencyjna święta