Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Kamizelki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu poddębickiego.

  16 stycznia w Urzędzie Miasta w Uniejowie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Uniejowa Józefa Kaczmarka z Posłem na Sejm RP Piotrem Polakiem, Komendantem Powiatowym Policji w Poddębicach insp. Krzysztofem Kotkowskim i Komendantem Komisariatu Policji w Uniejowie kom. Adamem Czerwińskim. Podczas spotkania dla poddębickich policjantów zostały przekazane kamizelkii opaski odblaskowe, które zostaną rozdane mieszkańcom powiatu poddębickiego podczas prowadzonych przez nich akcji prewencyjnych

 2. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przed zbliżającymi się feriami, realizowali w przedszkolach i szkołach cykl spotkań profilaktycznych. Tematyka spotkań opierała się w głównej mierze na zagrożeniach związanych podczas zabaw zimowych oraz ferii.

 3. Wypadek na A2 w Woźnikach i kolizja trzech pojazdów w Wólce

  We wczesnych godzinach rannych w odstępie niespełna pół godziny na autostradzie A2 doszło do dwóch zdarzeń drogowych gdzie jedna osoba została ranna. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas jazdy!!!

 4. Wypadek w Kucinach

  Kierujący lanosem nie zatrzymał się na stopie i doprowadził do zderzenia z busem, którym podróżowało 10 osób jadących do pracy. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca lanosa który został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi oraz kierujący i pasażerowie busa, którzy zostali przewiezieni do szpitali w Pabianicach, Zgierzu i Poddębicach.

 5. Poddębice – Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną do wytwarzania papierosów.

  Nielegalną linię produkcyjną służącą do wyrobu papierosów bez akcyzy zlikwidowali policjanci z Poddębic. W jednym z budynków na terenie gospodarstwa 23-letniego mieszkańca gm. Poddębice policjanci ujawnili gotowe papierosy, susz i urządzenia, w tym te służące do produkcji nielegalnych wyrobów. Wspólnie z policjantami z KWP w Łodzi oraz funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kutna zabezpieczono 4700 papierosów, tytoń, filtry oraz urządzenia niezbędne do ich produkcji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 80 tys. złotych.

 6. Na pomoc potrzebującym

  Policjanci z Poddębic podczas minionego weekendu uratowali 3 osoby przed wychłodzeniem. Przypominamy, że kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!!

 7. Wypadek w Kucinach

  20-latek z powiatu sieradzkiego, kierując fordem focusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia ze skodą, którą kierował 37-latek z Poddębic. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali kierujący fordem oraz pasażerka skody. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala w Poddębicach.

 8. JUŻ WKRÓTCE RUSZA XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - PORADY

  Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 9. O bezpieczeństwie z dziećmi

  Zimowa aura sprzyja dzieciom podczas zabaw w pobliżu przedszkoli, szkół a także miejscach zamieszkania a związane z tym ich bezpieczeństwo to priorytetowe zadanie dla policjantów z Poddębic. Dlatego też stróże prawa spotkali się po raz kolejny z przedszkolakami i przypomnieli im ważne zasady prawidłowych zachowań.

 10. O bezpieczeństwie w kościele

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym szczególnie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach a także w celu unikania potencjalnych zagrożeń społecznych, policjanci z Poddębic spotkali się z Proboszczem Parafii w Siedlątkowie.

Linki

Tagi

przemoc w rodzinie znicz program prewencyjny bezpieczny weekend profilaktyka zniszczenie mienia nowa KPP nietrzeźwy kierujący wypadek śmiertelny zmuszanie do określonego zachowania debata społeczna graffiti nieletni prace polowe przestępczość samochodowa pościg Korpus Służby Cywilnej UNICEF uszkodzenie mienia tytoń poszukiwania zaginionego kradzież z włamaniem mapa zagrożeń plantacja groźby konkurs kierownictwo kpp posz kultura podsumowanie wakacji emeryci pies służbowy ślubowanie kradzież akcja prewencyjna jazda bez uprawnień prewencja ruch drogowy poszukiwany pies święta porozumienia ŚDM wychłodzenia środki odurzające narkotyki wypadek kolejowy wypadek drogowy autostrada Uratowany przez policjantów
zielona strefa
Telefon bezpieczeństwa
Niebieska Linia
Dopalacze - gdzie szukać pomocy?
krajowa
Policja łódzkie
Fotoprzestroga