Strona główna arrow Aktualności arrow UWAGA NA OSZUSTÓW
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
 
 
UWAGA NA OSZUSTÓW Drukuj

 

KOMUNIKAT POLICJIStarsze, ufne osoby, są łatwym celem dla oszustów lub złodziei, którzy podając się za rodzinę, urzędników lub sprzedawców, okradają mieszkania, spisują fikcyjne umowy bądź wyłudzają pieniądze.

Ostatnio na terenie powiatu poddębickiego pojawiają się osoby, które oferują do sprzedaży oraz montaż, drzwi wejściowe mieszkańcom bloków. Oszuści podszywają się pod współpracowników spółdzielni mieszkaniowych z terenu powiatu, oferując fikcyjne umowy, które później są przez nich wykorzystywane do przestępczego procederu.PRZYPOMNIJMY!!!

Kilka dni temu na łamach prasy oraz na stronie internetowej poddębickiej Komendy Policji został umieszczony podobny komunikat o oszustach:" Ostatnio na terenie powiatu poddębickiego pojawiają się osoby, które oferują do sprzedaży filtry do wody po atrakcyjnej cenie. Oszuści proponując korzystną cenę towaru, przedstawiają do podpisu dokumenty, które później wykorzystywane są do zaciągania kredytów bankowych, które sięgają kilku tysięcy złotych. Pokrzywdzony w niedługim czasie otrzymuje informacje zwrotne z banku o pobraniu kredytu na jego nazwisko".

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby obce pojawiające się na naszym terenie i oferujące tego typu "atrakcje".

Pamiętajmy o osobach starszych, samotnych, nieporadnych życiowo, którzy potrzebują naszej pomocy. W przypadku pojawienia się osób obcych, prosimy o poinformowanie jednostki Policji w Poddębicach tel. Kontaktowy: 43 678-94-22, 997 lub 112

 

rzecznik KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak


 

 
wstecz   dalej »