Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Śmiertelny wypadek

  19 września 2017 roku przed godz. 8.00 w miejscowości Tarnowa gmina Poddębice doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniosły dwie osoby.

 2. Śmiertelny wypadek.

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Wartkowice na drodze wojewódzkiej W-469. W wyniku zdarzenia kierujący 29-letni mieszkaniec gm. Dalików poniósł śmierć na miejscu.

 3. Poddębice - odpowie za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie amfetaminy

  1 września 2017 roku na terenie powiatu poddębickiego policjanci kolejny raz ujawnili uprawę konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli 18 krzewów tej odurzającej rośliny oraz oprzyrządowanie służące do jej uprawy. Dodatkowo podczas przeszukania budynku gospodarczego znaleziono amfetaminę.

 4. UWAGA ! Poszukiwany Artur W. K. - ZATRZYMANY przez policję!

  Poszukiwany Artur W. K. , dzięki skutecznej akcji poszukiwawczej polskiej Policji został zatrzymany dzisiaj w około godziny 16.00 na Pomorzu. Jest podejrzany o dokonanie zabójstwa 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli W wyniku intensywnych czynności poszukiwawczych policjanci ustalili, że poszukiwany Artur W. może przebywać w Koszalinie. Natychmiast podjęli działania. Mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany na jednej z ulic.

 5. Zatrzymano sprawców pobicia.

  Poddębiccy kryminalni zatrzymali w minionym tygodniu dwóch sprawców pobicia, którzy w miejscowości Dalików pobili 62-letniego mężczyznę.

 6. Działania „EDWARD” na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego

  21 września 2017 roku podczas obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie druga edycja 24-godzinnych działań pn. „EDWARD”. Działania odbywają się cyklicznie tego samego dnia miesiąca i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 7. Ostatni weekend wakacji 2017

  Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu. W ubiegłym roku, w dniach od 26 do 28 sierpnia 2016 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 44 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby a 59 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 200 kolizjach. W trakcie licznych kontroli zatrzymali 67 nietrzeźwych kierujących.

 8. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci zatrzymali 23-latka z powiatu zduńskowolskiego, który kierując oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w szaleńczym pościgu uciekał ulicami Uniejowa. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Uwaga na oszustów na A2

  Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących policjanci apelują o wzmożoną czujność. Kierowcy jeżdżący autostradą A2 mogą być narażeni na grupę oszustów, którzy nie tylko bazują na naiwności podróżnych, ale przede wszystkim stwarzają poważne zagrożenie na drodze!!!

 10. Więcej policyjnych patroli na terenie miasta i gminy Uniejów - porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych

  31 sierpnia 2017r. Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Krzysztof Kotkowski wraz z Burmistrzem Miasta Uniejów Józefem Kaczmarkiem podpisali porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych. Wiążąca moc tego dokumentu zapewni mieszkańcom miasta i gminy Uniejów więcej patroli policyjnych. Jest to efekt współpracy komendy z lokalnymi władzami, które sfinansują ponadnormatywne służby stróżów prawa. Na ten cel gmina przekazała 5 tysięcy złotych.

Linki

Tagi

aplikacja Moja Komenda nowa KPP poszukiwany tytoń niebezpieczne upały środki odurzające praca w Policji bezpieczne wakacje wychłodzenia pościg dzielnicowy bliżej nas ostatni weekend wakacji mapa zagrożeń plantacja uszkodzenie mienia konkurs debata społeczna ruch drogowy służby ponadnormatywne "Kręci mnie bezpieczeństwo" profilaktyka prace polowe zniszczenie mienia akcja prewencyjna autostrada prewencja porozumienia znicz kradzież z włamaniem nietrzeźwy kierujący jazda bez uprawnień graffiti MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" program prewencyjny KMZB poszukiwania zaginionego wypadek drogowy nowa komenda dzielnicowy kradzież Uratowany przez policjantów bezpieczny weekend Turniej bezpieczne święta nieletni emeryci pies służbowy wypadek śmiertelny profilaktyka społeczna