Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Zobacz SPOT

Najczęściej czytana

 1. Przywrócenie Posterunku Policji w Wartkowicach

  4 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Posterunku Policji w Wartkowicach w powiecie poddębickim. Wnioski po konsultacjach z mieszkańcami oraz debacie społecznej nie pozostawiały żadnych wątpliwości, mieszkańcy oczekiwali jego przywrócenia. Wynikiem ścisłej współpracy Policji z samorządowcami jest odnowiony budynek posterunku przy ul. Targowej 17 w Wartkowicach. Pomieszczenia znajdujące się na parterze piętrowego budynku na ten cel zostały użyczone przez Urząd Gminy.

 2. Wypadek na A2

  Na odcinku autostrady A-2 w miejscowości Rożniatów, kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawą stronę drogi i uderzając w barierki ochronne dachowała. Kierująca w wyniku doznanych obrażeń została umieszczona w szpitalu na obserwacji. Podróżujący z nią 25-letni pasażer po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej został zwolniony do domu.

 3. Idziesz na grzyby - zabierz ze sobą telefon

  Policja apeluje, aby na grzyby wybierać się w towarzystwie innych osób, nie wchodzić do lasu tuż przed zapadnięciem zmroku, dokładnie zapamiętać miejsce zaparkowania samochodu i nazwę miejscowości. W razie zagubienia drogi, nie należy panikować i zachowywać się racjonalnie.

 4. UWAGA!!! trudne warunki na drodze -kierowco zachowaj ostrożność

  Ostatnio aura nie sprzyja kierującym pojazdami. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie a nagłe opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

 5. Z marihuaną w kieszeni

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu poddębickiego podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze podczas kontroli u jednego z mężczyzn ujawnili susz konopi indyjskich. Zgodnie z ustawą za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Uważajmy na oszustów!

  Zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność, dobre serce i gościnność osób najczęściej starszych oraz samotnych.

 7. Policja apeluje o rozwagę…

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach interweniują w różnych sytuacjach. Często są one wynikiem braku odpowiedzialności i nieprzemyślanych decyzji. 5 lipca 2018 roku niewiele brakowało do poważnych konsekwencji zdarzeń, które miały miejsce na terenie Poddębic.

 8. Potrącenie na przejściu dla pieszych

  Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego. W Poddębicach na ulicy Kaliskiej samochód osobowy potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 9. Płk Janusz Zygmunt Jagrym-Maleszewski Patronem Policjantów woj. łódzkiego

  W ramach obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, odsłonięto tablicę Patrona Policjantów woj. łódzkiego. Została ona poświęcona pułkownikowi Januszowi Zygmuntowi Jagrym-Maleszewskiemu, który był jednym z sześciu Komendantów Głównych Policji Państwowej okresu międzywojennego. Na zakończenie tego uroczystego dnia gospodarze oraz zaproszeni goście obejrzeli w Pabianicach spektakl „SŁUŻBA” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej "Na Posterunku”.

 10. Auto uderzyło w motocykl

  Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Wilkowicach, gm.Wartkowice. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Linki

Tagi

Uratowany przez policjantów akcja prewencyjna osoba poszukiwana wypadek śmiertelny środki odurzające znicz 2017 wypadek drogowy działania na drodze Twój Dzielnicowy bezpieczne ferie pościg jazda bez uprawnień debata społeczna Życzenia z okazji Święta Policji dopalacze prewencja profilaktyka Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruch drogowy bezpieczne wakacje bezpieczny weekend "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" zniszczenie mienia narkotyki poszukiwany kradzież z włamaniem bezpieczna woda praca w Policji niewybuch kręci mnie bezpieczeństwo...na stoku konkurs dzielnicowy zdarzenie drogowe KMZB plantacja bezpieczna droga do szkoły autostrada pies służbowy nietrzeźwy kierujący dzielnicowy bliżej nas aplikacja Moja Komenda kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą emeryci profilaktyka społeczna mapa zagrożeń "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" tytoń porozumienia kradzież pierwsza pomoc