Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Aktualności

Najczęściej czytana

 1. Policjanci przechwycili kontrabandę

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego poddębickiej komendy na terenie jednej z posesji w gminie Wartkowice zabezpieczyli spirytus, krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wynosi ponad 9600 zł złotych. Za posiadanie nielegalnego towaru grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do 3 lat

 2. Potracenie rowerzysty

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 20 listopada 2017 roku po godzinie 6.00 w miejscowości Bałdrzychów w gminie Poddębice. Potrącony przez samochód 30-latek z obrażeniami został przewieziona do szpitala w Poddębicach. Policjanci apelują o ostrożność!!!

 3. „Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo” – Debata w Zadzimiu

  Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zorganizowało debatę społeczną pod hasłem ,,Jak uniknąć zagrożeń?”. Kluczowym elementem debaty było wskazanie uczestnikom zagrożeń zdiagnozowanych na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do dyskusji o bezpieczeństwie zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

 4. Potrącenie pieszej. Policjanci apelują o rozsądek i uwagę!

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 11 listopada 2017 roku o godzinie 19.10 na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Przekora w gminie Dalików. Potrącona przez samochód kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala w Poddębicach.

 5. Nie żyje 14-latek, którego ciało z raną postrzałową znaleziono w gminie Uniejów

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 14-letniego chłopca, którego zwłoki znaleziono w samochodzie przy drodze polnej w gminie Uniejów. W pojeździe znaleziono także dubeltówkę wraz z amunicją. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

 6. UWAGA ! Poszukiwany Artur W. K. - ZATRZYMANY przez policję!

  Poszukiwany Artur W. K. , dzięki skutecznej akcji poszukiwawczej polskiej Policji został zatrzymany dzisiaj w około godziny 16.00 na Pomorzu. Jest podejrzany o dokonanie zabójstwa 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli W wyniku intensywnych czynności poszukiwawczych policjanci ustalili, że poszukiwany Artur W. może przebywać w Koszalinie. Natychmiast podjęli działania. Mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany na jednej z ulic.

 7. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

 8. Dzielnicowy bliżej nas

  „Zachęcam Państwa do poznania swojego dzielnicowego. Jeśli czujecie się zagrożeni, lub po prostu potrzebujecie rady lub pomocy nie wahajcie się z nim skontaktować. Policja jest dla Was” oświadczył Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w swoim liście skierowanym do społeczności lokalnych.

 9. I Ty możesz zostać Policjantem - działania poddębickich stróżów prawa

  Kierownictwo poddębickiej komendy zorganizowało „Dzień Otwarty” dla przyszłych kandydatów do służby. Ponadto w ramach promocji zawodu policjanci przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych oraz rodzicami uczniów, podczas których przekazywano informacje na temat naboru do służby w Policji a także możliwości i warunków pracy w tej formacji.

 10. Uwaga na oszustów na A2

  Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących policjanci apelują o wzmożoną czujność. Kierowcy jeżdżący autostradą A2 mogą być narażeni na grupę oszustów, którzy nie tylko bazują na naiwności podróżnych, ale przede wszystkim stwarzają poważne zagrożenie na drodze!!!

Linki

Tagi

znicz 2017 jazda bez uprawnień prace polowe niebezpieczne upały bezpieczne wakacje debata społeczna ostatni weekend wakacji nieletni emeryci "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" KMZB kradzież profilaktyka bezpieczny weekend kradzież z włamaniem poszukiwania zaginionego "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" nietrzeźwy kierujący plantacja Uratowany przez policjantów łapki na kierownicę wychłodzenia zniszczenie mienia środki odurzające praca w Policji bezpieczne święta pies służbowy poszukiwany konkurs PAB MSWiA wypadek śmiertelny autostrada ruch drogowy tytoń dzielnicowy bliżej nas mapa zagrożeń akcja prewencyjna graffiti nowa komenda porozumienia znicz uszkodzenie mienia nowa KPP prewencja aplikacja Moja Komenda pościg wypadek drogowy profilaktyka społeczna dzielnicowy